Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Co sądzicie o takim skanerku?
Coś takiego: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6335

Co w ogóle sądzić o czymś takim? Fotki z płaszczaka (Epson 3490) zazwyczaj wymagają jednak sporej porcji obróbki (a na to mam ostatnio maaało czasu), natomiast jak oddawałem klisze do skanowania, dostawałem coś, do czego w 90% nie miałem się jak przyczepić. Tylko że tam skanowano na jakowymś Noritsu - czy z takim Plustekiem ma to jakiekolwiek porównanie, czy po prostu dać sobie spokój.
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Cześć,

nie wiem jak ten model, bo to nowość, ale poprzednik 7200 był często i gęsto krytykowany.
Za podobną cenę jest Benq 2750i który ma ICE i pod względem jakości skanów był chwalony.

gilby
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
A z drugiej strony widzialem sample i z benqa, i z plusteka - i za bardzo sie nie roznily...
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Tak czy inaczej, Benq ma ICE a Plustek nie ma i to jest jakaś przewaga.

alkos, a masz gdzieś takie przykłady? Sam myślę o takim skanerze, więc ostatnio dużo czytam o tym, ale nigdzie nie znalazłem porównania. Po angielsku nie umiem, wiec jestem ograniczony :(

gilby
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
gilby, gdyby nie moja zachowawczość, byłabym szczęśliwą posiadaczką Benqa. Czy chodzi Ci o sample? niedoszły sprzedawca chyba mi coś przesyłał kiedyś, więc mogę poszukać sampli
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilby napisał/a:
alkos, a masz gdzieś takie przykłady? Sam myślę o takim skanerze, więc ostatnio dużo czytam o tym, ale nigdzie nie znalazłem porównania. Po angielsku nie umiem, wiec jestem ograniczony


Byly tutaj gdzies na forum 2-3 duze dyskusje o skanerach, w dziale Lightroom. Polecam przekopanie sie, zostawilem tam pare linkow ;-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
cotti, jeśli można, to poproszę.
email: gilby * interia.pl

alkos, kiedyś to przekopałem, muszę sobie wrócić do tego. Ale wydaje mi się, że muszę zaryzykować i kupić, tak się najlepiej przekonam co i jak.
Na dziś jak bym miał wybrać to Benq.

gilby
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
gilby napisał/a:
Na dziś jak bym miał wybrać to Benq.


Ja tez :-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cotti, to nie kupiłaś tego skanera? No proszę, a mnie kazałaś się od tego egzemplarza z daleka trzymać :-/
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mam od ładnych kilku lat Umax PowerLook 270+ (to jesty poprzednie wcielenie Benqa, jeszcze na SCSI). Na mojej stronce www (w stopce) to co nie jest z DS-a, to pochodzi właśnie z niego (czyli zdjęcia z Adrspachu oraz z Czochy). Ocena ogólna - jestem zadowolony, powiększenia do A4 bez zarzutu, większych nie robiłem. O ile pamiętam to o tych skanerach było dużo na luminous-landscape, ale może mi sie miesza...
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
matb, bo tak strasznie chciałam go mieć, że pojechałam po odbiór i ktoś mnie przelicytował...
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
cotti, jak pech, to pech... niestety. A ja chyba w końcu na dniach pójdę kupić Epsona V350. No, chyba, że się coś ciekawszego znajdzie ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
gilby, mail poszedł :-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
cotti, dziękuję, dotarło. :-)
Jestem pozytywnie zaskoczony. Jakość tych skanów jak dla mnie, jest bardzo dobra.

pozdr
gilby

[ Dodano: 2007-09-12, 09:32 ]
aaa, teraz zauważyłem że mieszkasz w Tychach :-)
Mieszkałem tam ponad 6 lat - na ulicy Poziomkowej :-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
gilby, już nie Tychy, tylko Warszawa... ;-) ale bywam u rodziny :-)
a ja mieszkałam z drugiej strony miasta - czyli przy Sublach :-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Tydzień temu kupiłem Plusteka 7300 i na razie go rozgryzam ;-) . Ten model nie ma ICE co czasem może być potrzebne - ale widziałem różne porównania tej technologii i rezultaty nie były najlepsze - zawsze jakieś drobne ślady po ryskach zostawały. Dla mnie ciekawszą zaletą tego skanera jest multisampling - na zeskanowanym kadrze zostaje tylko ziarenko z kliszy bez szumu matrycy skanera. Jest też funkcja sprzętowego HDR dostępna dla negatywów - jeszcze z niej nie korzystałem, bo na razie mam duże slajdowe zaległości. Kupiłem w Foto-Best - zacny sprzedawca (sprzedają od polskiego dystrybutora, z porządną 24miesięczną gwarancją door-to-door i systemem pomocy)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
piotrecius, to wrzuc jakies sample z tego Plusteka.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Na razie jeden skan ze slajdu. Jak znajdę wieczorem trochę czasu to poskanuję coś odpowiedniejszego.

Picasa
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
piotrecius napisał/a:
Dla mnie ciekawszą zaletą tego skanera jest multisampling - na zeskanowanym kadrze zostaje tylko ziarenko z kliszy bez szumu matrycy skanera.


Szum matrycy skanera? Jeszcze nie widzialem...
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
piotrecius napisał/a:
Jak znajdę wieczorem trochę czasu to poskanuję coś odpowiedniejszego.

Jesli to mozliwe, to wrzuc cos w 5400 albo 4800 dpi.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach