Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Uchwyt z fotocelą?
Witam

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem akcesorium jak na fotkach.
Nie chcę Wam ściemniać, chcę po prostu to sprzedać ale przed tym muszę się dowiedzieć co tak naprawdę posiadam.

Podejrzewam że można to nazwać uchwytem ... na lampy, dodatkowym,...
Na ślad kostki natomiast trafiłem czytając to forum i dowiedziałem się że jest to fotocela. Dla mnie póki co jest to do niczego nie potrzebne. Nie mam nawet lampy.

Niestety w wypadku fotoceli pojawia się kolejny problem.
Nie mam po prostu jak sprawdzić czy jest sprawna.
Poczytałem co nieco na ten temat i jedyne co przyszło mi do głowy to test miernikiem.
I faktycznie po błysku lampą z aparatu rezystancja się zmienia z nieskończoności do 20-40MOhm.
I tu pojawia się moja prośba, czy Ktoś posiadający podobną fotocelę mógłby ją w podobny sposób sprawdzić.

Niestety nie mam innej możliwości, dałem ją do sprawdzenia koledze (nikon) ale jakoś nie mógł sobie z nią poradzić. Mówił że styki powodują zwarcie i lampa w ogóle nie działa. Ja kompletnie nie jestem w temacie więc go nie męczyłem.


 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Nie opłaca się sprzedawać :P więcej zachodu niż to warte. Takie fotocele (nówki) za trzydzieści parę złotych chodzą więc używkę która kto wie czy działa za pół tego nie sprzedasz. łatwiej znaleźć tanią mocną lampę i z nią wykorzystywać.
Uchwyt? jak to uchwyt :) ja bym go przerobił na uchwyt do panoram :)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
Podobne fotocele znalazłem ale liczyłem że z uchwytem za nieco więcej sprzedam, nie wiem jeszcze co z tym zrobić ale niebawem będę miał lampę to sprawdzę czy działa normalną metodą:)
Niestety jestem troszkę pod kreską a jak ma leżeć na szafir to niech leży u kogoś innego :)

Ale tym uchwytem do panoram mnie zaciekawiłeś, poszperam trochę po internetach a że dawno nic nie zepsułem (16.03.2014) to może się zdecyduje ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach