areus  Dołączył: 26 Lip 2007
wpadło gniazdo usb!!!
ale jaja, jak podłączałem kabel do aparatu ( nie uzywajac zbytniej sily oczywiscie) to gniazdo wpadlo do srodka! znaczy sie zerwalo sie z tych tam chyba lutowan. mam go od 2 miechów wiec luz gwarancja jest ale...
znacie jakies miejsca w poznaniu gdzie moglbym go zostawic do serwisu?
p.s napisalem maila do w-wy gdzie jest głowny serwis i pan mi odpisal. ze to mechaniczne uszkodzenia raczej!! skandal!!!!
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Cóż, nie znam serwisu, który nie upierałby się przy takim stwierdzeniu, w takiej sytuacji. Jeśli nie uznają gwarancji, taniej będzie gniazdo czymś zalepić i kupić czytnik kart zapewne.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zgadzam się z przedpiszcą:
1. gniazdo zalep i nie używaj.
2. kup czytnik SD.
3. idź robić zdjecia.

Ewentualnie p.3. wstaw na początek listy. :-B
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Tutaj nie bylbym az takim optymista...

Jesli to gniazdko wpadlo do srodka, to jest to element posiadajacy metalowe koncowki ktore byly wczesniej przylutowane. Jesli posiadacz takiej puszki tylko zalepi dziure, a z aparatu zrobi grzechotke, to szansa na to, ze ten metalowy element wleci tam gdzie nie powinien i zrobi gdzies zwarcie jest calkiem spore.

Moim zdaniem, jedyne sensowne rozwiazanie to rozebrac aparat, przylutowac gniazdko na swoje miejsce - ta przygoda uczy tez korzystania z zewnetrznego czytnika kart :mrgreen:

Jesli cos moge doradzic w tej kwestii - to jest takie przyslowie - pokorne ciele dwie matki ssie. Ja bym napisal spokojne pismo wyjasniajace okolicznosci powstania usterki z prosba o tania naprawe i wyslal do serwisu. Jesli faktycznie, serwisant zobaczy slabe lutowania - to powinien z wlasnej woli zrobic to za darmo - albo przynajmniej po kosztach spedycji. Jesli natomiast widac, ze gniazdko wyrwane "z mięsem" to trudno - lepiej zaplacic w serwisie i miec pewnosc, ze dym z aparatu nie pojdzie, a i jest wtedy wieksza szansa, ze gwarancja nie przepadnie, bo nikt nieautoryzowany do srodka nie bedzie zagladac.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
A potem tak, czy siak, kupić czytnik. Port w aparacie to proteza.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
lipalipski napisał/a:
Port w aparacie to proteza


Zaraz, zaraz. Rozumiem wasze odpowiedzi, i gdyby mi się to przydarzyło, to może bym zrobił to co radzi zorzyk.

Ale co innego taka wypowiedź lipalipski (sorry ziomal [on wie, dlaczego nazywam go ziomal:)) {w każdym razie mam taką nadzieję:)}]. Jedyną na prawdę wkurzającą cechą K100/110 jest to, że na fotkach wygląda jakby zastosowano standardowe wejście USB. Dopiero po zakupie człowiek przekonuje się, że te ***** zastosowali jakieś własne rozwiązanie i standardowe kable są 'o kant d...' potluc :((((
Więc jeśli producent stosuje takie niestandardowe rozwiązanie, to ja jako użyszkodnik mam prawo przyjmować, że robią to świadomie i zapewniają pewne funcjonowanie tego rozwiązania.
Nie widzę możliwości zakładania, że "Port w aparacie to proteza."
To złącze to jedyne co daje mi producent.

Ale gdyby mi się to na prawdę wydarzyło, tfu, tfu, na psa urok! To może by mi się chciało pobudzić moja 'japońskie' kontakty i napisać (po japońsku) co myślę o ich produkcie i ich kontroli jakości:)))
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mumonzan, nie wyrażaj się!
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
mumonzan napisał/a:
Jedyną na prawdę wkurzającą cechą K100/110 jest to, że na fotkach wygląda jakby zastosowano standardowe wejście USB. Dopiero po zakupie człowiek przekonuje się, że te **** zastosowali jakieś własne rozwiązanie i standardowe kable są 'o kant d...' potluc :((((
Więc jeśli producent stosuje takie niestandardowe rozwiązanie, to ja jako użyszkodnik mam prawo przyjmować, że robią to świadomie i zapewniają pewne funcjonowanie tego rozwiązania.


1. Jack 2. Minijack 3. Microjack
1. SD 2. MiniSD 3. MicroSD
1. USB 2. MiniUSB

Luzik.

A proteza, coś jak wbudowana lampa. Bo to dosyć niewygodne -kabla pilnować, czekac kupę czasu, aż się przegra.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
/wyrażenia wulgarne skasowane/

lipalipski napisał/a:
1. Jack 2. Minijack 3. Microjack
1. SD 2. MiniSD 3. MicroSD
1. USB 2. MiniUSB


Ja to już w ogóle nie wiem o czym ty mówisz??? Znaczy pokazujesz drogę na jakiej można przekonwertować fotki??? No, thanks!!!
Coś mi to bardziej przypomina kombinację alpejską jaką muszę przejść, żeby żonie wsadzić jakieć muzyczki na telefon;)) Ja tam używam MiniDisc, albo fona na PalmOS, więc te wszystkie problemy PocketPC/Symbian mam głęboko w poważaniu....
W systemach których używam nie ma takich problemów.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mumonzan, nie przeginaj!
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mumonzan napisał/a:

Ale gdyby mi się to na prawdę wydarzyło, tfu, tfu, na psa urok! To może by mi się chciało pobudzić moja 'japońskie' kontakty i napisać (po japońsku) co myślę o ich produkcie i ich kontroli jakości:)))


Zainponowales mi. Buah.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Cytat
mumonzan, nie przeginaj!


zorzyk, z całym szacunkiem jakim mam dla ciebie, ale na prawdą nie rozumiem w czym ja to niby 'przeginam' ?????

To jest tylko takie fajne (nawet super!) forum i bardzo nie chciałbym być wybanowany.
A nawet jakbym miał wybanowany, to bardzo bym chciał wiedzieć za co, a jakoś w tym niewinnym temacie o gnieździe USB nie widzę powodu za który miałbym być potępiony:__)

Więc, o co ci chodzi????????????
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie używamy - świadomie - słów powszechnie uznawanych za obelżywe/obraliwe. To, którego wcześniej użyłeś, do takich właśnie należy.

Do przestrzegania tych kilku, w sumie, zasad, wszyscy się musimy stosować, a moderatorzy reagują w razie potrzeby. Cenzury na Forum nigdy nie było, ale moderowanie, to i owszem.
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Dobrze, przepraszam.

Nie wiedziałem, że słowo "[c*i*u*l*e]", uznawane przeze mnie za delikatne określenie - "ludzi wolnych od zobowiązań" (wolnych ptaków, 'luzaków', 'na prawdę wolnych od zobowiązań', 'swodniaków') - jest na tym forum uznawane za 'obraźliwe' czy 'nieprawożądne'.

Sorry.....

zorzyk, jeszcze raz przepraszam....

Jeśli poświęcisz trochę czasu, to zobaczysz, że na prawdę leży mi na sercu dobro tego forum i wrzucanie ciekawych zdjęć, to jest to co mnie najbardziej interesuje...

Jestem na prawdę lekko znieszmaczony tym jak mnie potraktowałeś...

Ale mam nadzieję, że na najbliższym PSD wypijemy :-B i wszystko będzie w porządku...

Pozdrawiam,...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
mumonzan, u nas to inaczej rozumiemy, i zapewniam Cię, jest chyba tylko jedno, jeszcze bardziej obraźliwe określenie. Dlatego moja reakcja była natychmiastowa.

Nie musisz przepraszać, bo nie o to chodzi. Cieszę się, że duch zrozumienia wrócił, bo to, jak tu jest i będzie, zależy tylko od nas. :-B z chęcią rozpijemy, a fajne zdjęcia tez (ostatecznie ;-) ) pooglądać można :mrgreen:
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
zorzyk, a ja myślałem, że śledzisz wątki na tym forum i moje świetne ujęcia też widziałeś :))) (o ludzka naiwności!)

No nie wiedziałem, że macie taką wąską skalę wartości, i od "c*i*u*l*e" macie tylko jedno gorsze wyrażenie:))) Ja tam bym się za to określenie specjalnie nie obraził ;)) [jestem ciul z Saskiej Kępy:))]

(Że nie pozwolę sobie wyprodukować tutaj takiego określenia: ciul z Pentxem.... _)
(wytnij co nie mieści się w etykiecie.... :))))

To pozdrawiam....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Żorż? O co chodzi?
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Michu, dzięki za wsparcie w trudnych chwilach;)))
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Michu napisał/a:
Żorż? O co chodzi?


Pewnie o te mantry, ukryte w tajemnym przeslaniu, za ktore naszym producentom czasami szczodze dziekujemy za ich laskawosc wielka i dobrodusznosc takze... :mrgreen:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Osobiście nie używałem kabelka, i nie mam zamiaru... czytnik od czasów kompakta.

A co do mini USB to szwagier w jakiejś małpce nikona też ma to rozwiązanie, i chyba będzie ono coraz bardziej rozpowszechniane, ze względu na miniaturyzacje... mowa oczywiście o kompaktach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach