PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
[ analog] ME Super - czy trudno będzie go ożywić?
Witajcie,

Znalazłem na Alledrogo coś takiego:

http://www.allegro.pl/ite...lnie_ladny.html

i mam pytanko - co mogło w nim paść i czy naprawa nie będzie równa kwotowo wartości pełnosprawnej puszki? Zdaję sobie sprawę z tego, że z takim pytaniem to raczej powinienem pójść do wróżki, ale... może jednak ktoś coś podpowie :-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dobrze ze nie padla elektronika.

Naciag filmu to moze byc kwestia od samodzielnego odkrecenia trzech srubek po "lepiej kup se pan drugi" :-)
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Dobrze ze nie padla elektronika.

Naciag filmu to moze byc kwestia od samodzielnego odkrecenia trzech srubek po "lepiej kup se pan drugi" :-)

Acha, czyli jednak najlepiej to do wróżki ;-)
Cena jest interesująca (myślę, że za 50 - 60 zł byłby do wyjęcia), tylko co dalej...???
Wniosek - chyba trzeba będzie skupić się na tych, co to działają bez problemu i w najgorszym przypadku wymagają tylko wymiany gąbek. Albo zaryzykować i w najbardziej czarnym scenariuszu mieć baardzo gustowny eksponat do gablotki ;-) .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja w ubiegłym tygodniu nabyłem na allegro ME Super z opisem: mechanicznie działa, nie wiem czy sprawny światłomierz. Okazało się, że mimo wymiany bateryjek światłomierz nie działał. Udało się znaleźć w sieci instrukcję serwisową, a więc już wiedziałem jak odkręcić górną część obudowy (nie jest to skomplikowane). Naprawa polegała na regulacji styku podającego napięcie po naciśnięciu spustu. Teraz mój superek jest sprawy. Muszę mu tylko wymienić gąbki. Ma ktoś może na sprzedaż?
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
PT, w moim superku kiedys trzasneła sprężyna,utrzymujaca dżwignię naciągu w wychyleniu(bez tej sprężyny dzwignia luzno pajta sie do momentu rozpoczęcia napinania migawki).Spowodowało to zablokowanie naciagu.Pan Bykowski wyrzucił resztki tej sprężyny i wszystko działało,tylko pozostał ten luz.Może to jest w tym aparacie.

[ Dodano: 2007-09-25, 16:35 ]
W tym wypadku było,jak napisał Alkos:
alkos napisał/a:
kwestia samodzielnego odkrecenia trzech srubek


[ Dodano: 2007-09-25, 16:37 ]
I jeszcze ściągnięcia kółek od korekcji automatyki i wyboru trybu pracy aparatu.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Też się przyglądałem tej aukcji, ale już poszła za wysoko.
Mam już dwa trupki i chciałem po zakupie z trzech zrobić jeden sprawny.
Ale poczekam na inną okazję.
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ja miałem z tym problem. alkos powiedział: "Odkręć trzy śrubki". I działa.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
powalos napisał/a:
Ma ktoś może na sprzedaż?


Ja mam dobra gabke ktora sie bardzo fajnie do tego nadaje, chodzi juz na tym 645, moj MX, jakies ME tym zrobilem, ma to PiotrusP i bEEf w swoim superku. Odezwij sie na PW to sie dogadamy.
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Wybaczcie, że nie podam źródła (czeluście internetu), ale na jednej ze stron traktujących o renowacji aparatów autor sugerował użycie mikrogumy z mouse-padów, czyli podkładek pod myszki. Linijka, skalpel i już mamy paseczek do tłumienia lustra i nie tylko :-)
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
fotonyf napisał/a:
Też się przyglądałem tej aukcji, ale już poszła za wysoko.
Mam już dwa trupki i chciałem po zakupie z trzech zrobić jeden sprawny.
Ale poczekam na inną okazję.

IMO też za wysoko, nawet jak na wizualnie ładny, ale bądź co bądź niesprawny aparat (poszedł za 95 zł).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach