RafRaf  Dołączył: 26 Cze 2006
Jaki korpus zamiast SF1
Witam serdecznie, nie pisalem do tej pory na forum wiec pozdrowienia dla Wszystkich!

Chcałbym poprosic o rade; wiem, ze podobne watki tulaja sie po forum lecz trudno znalezc mi odpowiadajacy; otoz:
Uzywam do tej pory Pentaxa SF1 z obiektywem SMC zoom 1:3,5-4,5 35-70 mmm i manualnym - cosina 100-300 mm Pentaxa dostalem uzywanego pare lat temu, byl po drodze 2 x w serwisie i mam wrazenie, iz troche przeswietla zdjecia, poza tym autofokus sie zacina, obiektyw jakby nie stykal itp Sprzet chodzi tak sobie i chce go wymienic

I tu pytanie - na jakiego innego pentaxa najlepiej?

Zakladam kupno uzywanego korpusu; w wersji minimum bez obiektywu, ew. z obiektywem Robie zdjecia dla przyjemnosci, lubie pobawic sie teleobiektywem, planuje zakup szerokokątnego... Ale, poki co, potrzebuje aparatu bez zbednych wodotryskow, bez wygorowanych parametrow, w miare niezawodnego.

pozdr RafRaf
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner ostatnio sprzedawał Z-20 - zaatakuj go.
 
tomeczz Dołączył: 27 Kwi 2006
Jezeli focisz dla przyjemnosci kup me super lub mx. Do tego jakas stalka i nic wiecej nie trzeba do szczescia.
W tanszej opcji zmiesci sie me.

Te aparaty nie maja AF, ale po co komu AF ??
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Spinner ostatnio sprzedawał Z-20 - zaatakuj go.

już sprzedane, znaczy kupiłem :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Na Allegro jest do nabycia Z-70. Naprawdę fajny korpusik. Ma wszystko czego potrzeba do "rekreacyjnego" focenia. Bardzo prosta obsługa, współpraca ze wszystkimi wersjami mocowania "K". Polecam ten korpus wielu moim znajomym i są baardzo zadowoleni. Bez zbędnej guzikologii.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
guerilla napisał/a:
Michu napisał/a:
Spinner ostatnio sprzedawał Z-20 - zaatakuj go.

już sprzedane, znaczy kupiłem :-)

Ale ja zapewne wkrotce bede mial Z-20 na sprzedaz ;-) To najwyzszy model z dwucyfrowych Zetek, jako jedyny wsrod nich pozwala na reczna zmiane ISO.Jakby co polecam sie, cena jak u Spinnera ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
Jakby co polecam się, cena jak u Spinnera ;-)



a szklo tez masz? bo ja sie przymierzam i przymierzam, ale chcialbym zerknac przez wizjer, bo ja okularnik jestem i chcialbym jednak cos widziec - a tam podobno oko trzeba wcisnac w oprawke... :-/
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
guerilla napisał/a:
Michu napisał/a:
Spinner ostatnio sprzedawał Z-20 - zaatakuj go.

już sprzedane, znaczy kupiłem :-)

Ale ja zapewne wkrotce bede mial Z-20 na sprzedaz ;-) To najwyzszy model z dwucyfrowych Zetek, jako jedyny wsrod nich pozwala na reczna zmiane ISO.Jakby co polecam się, cena jak u Spinnera ;-)


uf!ale szczęscie, nie spojarzłem na ten szczegół, z iso. wydawało mi się to oczywiste, nawyki z manuali :)

no, bez ręcznego iso ani rusz, ciężko używać w ogóle bw bez tego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach