Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Monitor LCD - kolejny raz
No wlasnie poprzednim razem kupilem NECa 1970 Nxp - biorac pod uwage ze nie byl to monitor do obrabiania zdjec - to calkiem fajny byl.......ale poszedl do mojego syna....
teraz stoje przed ponownym wyborem monidla jako podstawowego do ogladania (nie obrabiania!!) zdjec /www i czasem obejrzenia filmu pogrania
Bardzo mi sie podobaly panoramiczne monidla....
dosyc chwalony jest ten :
http://mojepc.pl/index.php?ProductID=15507
chyba ze cos mozecie mi podpowiedziec....
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Ja mam LG Flatron l2000ce. I bardzo sobie chwale. Nawet obrabiam na nim fotki :evilsmile: i jest nieźle. Jak dla mnie ok.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
Bardzo mi sie podobaly panoramiczne monidla....
Znów będziesz narzekał na skórkę na forum :evilsmile:
Skoro to wątek w HP, nie mogłem się powstrzymać od OTa. Co do technicznych aspektow wyboru się nie wypowiem, ale z chęcią poczytam co napiszą inni.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
dosyc chwalony jest ten :
http://mojepc.pl/index.php?ProductID=15507

mam ten monitor od ponad dwóch tygodni i jestem zadowolony. jedyną rzeczą jaka może przeszkadzać jest odblaskowa powłoka na wyświetlaczu. zobacz sobie w sklepie czy Ci to nie będzie przeszkadzać.

[ Dodano: 2007-09-16, 21:19 ]
tref napisał/a:
Znów będziesz narzekał na skórkę na forum

jest jedna skórka która idealnie pasuje do panoramki :-) szkoda tylko że kolory są syfiate i skaluje zdjęcia :evil: nawet te o boku 700px skaluje w dół i wygląda to tragicznie. nie wiem po co to robi, bo miejsca przy takiej rozdzielczości jest sporo.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
też może nie poradzę konkretnie, ale chciałem coś napisać o LG. Marka to choć bardzo popularna raczej nie jest polecana "przez znawców" na różnych forach internetowych. Tym większe było moje zdziwienie kiedy w zaprzyjaźnionej drukarni zobaczyłem LCD właśnie z LG (nie pamiętam niestety modelu). Spytałem o ten monitor i w odpowiedzi usłyszałem, że po pierwsze tęsknią za CRT (używają jeszcze jednego NECa, ale prędzej czy później będą musieli na LCD się przestawić) po drugie testowali różne różniste modele (również zdecydowanie droższe) i ten z LG stajni spasował im najbardziej podwzględem oddania kolorów i ich późniejszej zgodności w druku (chociaż oczywiście podkreślają, że daleko mu do ideału czy tego co mieli na CRT) po czwarte na szafie w pudełku mają jeszcze jednego LCD zdecydowanie droższego, ale póki co Pani, która przez jakiś czas na nim pracowała .. wróciła do CRT

.... no ale wiem, że miało być do zwyczajnego użytkowania, a nie do zdjęć czy grafiki - chciałem tylko napisać, że LG nie jest takie straszne jak go malują 8-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
co do LG - to strasznie sie zrazilem przyogladaniu poprzedniego NEC-a - faktycznie moze Lg mial fajne kolory ale jego podswietlenie wygladalo na to ze bylo montowane przezemnie po jakims litrze wodki.....
macioh, - czy znasz miejsce gdzie mozna kupic na karte kredytowa...taniej ten monitor?

jak przy ogladaniu zdjec?
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Fafniak napisał/a:
czy znasz miejsce gdzie mozna kupic na karte kredytowa...taniej ten monitor?

taniej?! ja dałem 150zł więcej :-P

zdjęcia ogląda się przyjemnie, na domyślnych ustawieniach zbyt kontrastowe jak dla mnie, ale wystarczyło ustawić poprawnie gammę (odpaliłem tą stronkę, pomachałem suwaczkami w sterownikach karty graf. i jest git).
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Monitor OK, ale tak jak opisał macioh - matryca może denerwować. Miałem z nim do czynienia z tym monitorem przez pewien czas i dobijało mnie odbijanie się światła w szkle przed matrycą. Wystarczyło że tło było czarne i dostawało się lustro. Kolorki zdecydowanie zbyt mocno wysycone i mocny kontrast.
 
galant  Dołączył: 12 Cze 2008
Potrzebuję dobrej rady przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze monitora LCD. Przez ostatni rok używałem tylko laptopa z matrycą 15,4, teraz przesiadam się na netbooka Samsung NC10 (10 cali). Chcę zakupić do niego monitor LCD. Zastosowania monitora: filmy, przeglądanie i obróbka zdjęć (podstawowa raczej), office.... oraz podłączenie do konsoli PS2. Najpoważniejszy kandydat to: http://www.allegro.pl/ite...sklep_wawa.html
Kwestią, która najbardziej mnie zastanawia jest współpraca konsoli z monitorem LCD. PS2 pracuje w rozdzielczości bodajże 640x480, monitor 1680x1050. Opinie na ten temat widziałem bardzo różne. Na konsoli gram wyłącznie w jedną grę PES 2009 (i nigdy sam :-D , a turnieje na TV 14' są trochę mało komfortowe). Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z podobnym połączeniem?
Nie wiem też czy podłączanie monitora 22' nie spowoduje jakichś "skutków ubocznych". Netbook ma kartę Intel GMA 950 i wyjście d-sub 15. Wg strony Intela karta obsługuje rozdzielczość monitora, ale czy na pewno innych problemów nie będzie? Zakup komputera stacjonarnego planuję w późniejszym bliżej nieokreślonym terminie, więc w 'okresie przejściowym' chciałem używać zestawu netbook+monitor+klawiatura i mysz bezprzewodowa.
Zdaję sobie sprawę, że monitor nie jest wysokiej jakości. Jak sądzicie, czy do wskazanych zastosowań jest lepsze rozwiązanie? Czy w granicach 1000 zł można kupić lepszy monitor, z lepszą matrycą? Zaznaczam, że w gry na komputerze nie gram w ogóle, więc jeżeli pomysł z połączeniem LCD + PS2 nie wypali to zakres zastosowań zmniejszy się do 'filmy+foto'. Czy wtedy jest sens kupować monitor z matrycą TFT?
Jeżeli ktoś z Was posiada wskazany w linku model to proszę o ujawnienie się ;-)
 

ggdh  Dołączył: 06 Sty 2008
Podlaczam swojego MSI Wind'a do monitora 20" (Samsung) przez dsub i nie widze w tym jakichs niescislosci. Wtyczka w netbooka (kabel "na stale" przykrecony do monitora), Fn+F2 na lapciu, Source na monitorze i... tyle. Od razu przestawia sie na 1680x1050, a nie zaczynam od 1024x600.

Co do podlaczania PS2 do monitora to jestes swiadomy komplikacji? (Chyba, ze sie cos ostatnio zmienilo, jak sie tym interesowalem ok rok temu to potrzebne byly jakies tv-boxy, zeby to wszystko sie zgralo, w kolorze - co nie jest takie oczywiste ;-) ). Proste rozwiazanie: PS3 :evilsmile: i kabel DVI-HDMI.

[ Dodano: 2009-01-12, 01:53 ]
Nie popatrzylem w link. Skoro ten monitor ma tyle wejsc to moze faktycznie byc to calkiem proste.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
Ja mam PS2 podłączone do 37" HDTV o rozdzielczości natywnej 1920x1080 i bangla, co prawda upscaling który na otrzymanym sygnale robi TV wali po oczach no ale czego się spodziewać. Połączenie pomiędzy konsolą a TV to jakieś dobrotani kabel component ;)
Cytat
Sygnał video
RGB analogowy, S-video, Scart, Composite

s-video i composite zapomnij, RGB/scart powinno być ok dla konsoli tylko będziesz musiał odpowiedni kabel do niej mieć, im mniej przejściówek tym lepiej

Współpraca grafiki po analogu (DSUB) z monitorami o wysokiej rozdzielczości to sprawa osobnicza danego modelu, niektóre pary się lubią inne nie i obraz będzie rozmazany, nieostry po prostu nie taki jak trzeba. Zwykle jednak jest ok

W razie co wal na PM
 

ArturMaly  Dołączył: 26 Gru 2007
Podłączam się do wątku...
Poszukuję monitora o rozdzielczości nie mniejszej niż 1920x1200px, matrycy nie mniejszej niż 24", na matrycy innej niż TN, posiadający złącze HDMI oraz DVI monitor będzie służyć do "profesjonalnej" obróbki grafiki itp. w cenie nie przekraczającej 2800zł...
Wstępnie wpadły mi w oko dwa modele:
- HP 2475w
- Dell 2709w
Wydaje mi się że Dell jest lepszą propozycją bo jest o 3" większy przez co plamka będzie większa i będzie się na nim wygodniej pracować...

Proszę o wszelkie sugestie odnośnie tego jaki monitor wybrać...

Pozdrawiam
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
ArturMaly napisał/a:
Podłączam się do wątku...
Poszukuję monitora o rozdzielczości nie mniejszej niż 1920x1200px, matrycy nie mniejszej niż 24", na matrycy innej niż TN, posiadający złącze HDMI oraz DVI monitor będzie służyć do "profesjonalnej" obróbki grafiki itp. w cenie nie przekraczającej 2800zł...
Wstępnie wpadły mi w oko dwa modele:
- HP 2475w
- Dell 2709w
Wydaje mi się że Dell jest lepszą propozycją bo jest o 3" większy przez co plamka będzie większa i będzie się na nim wygodniej pracować...

Proszę o wszelkie sugestie odnośnie tego jaki monitor wybrać...

Pozdrawiam

Do półprofesjonalnej/ambitnej amatorskiej obróbki potrzeba monitora z min. 10 bit zapisem barw by przynajmniej był liniowy bez bandingu (np. EIZO S2431W) . Do profesjonalnej wypada mieć monitor sprzętowo kalibrowalny z zapisem barw 12 bit np. EIZO CG241W / CG242W (ale model CE z 10 bit też obleci)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Czy ktoś miał styczność z tymi monitorami:

Eizo 20" EV2023WH-BK
iiyama ProLite T2250MTS-1

Mam jeszcze oko na NECa MultiSync® P221W.

Wymagania: równomierne podświetlenie matrycy, przestrzeń conajmniej sRGB. Wielkość do 22". Regulacja temperatury, gamma, jasność, kontrast i składowych RGB (o czymś zapomniałem?). Fajnie jakby sam regulował parametry na podstawie otoczenia. Domowa obróbka zdjęć/grafiki.

Budżet 1200.

Pracuję pod 7 64bit.


A może coś na ledach?

NEC 22" LED MultiSync EA222WMe BK
Samsung 23" LED SM XL2370

Jak to jest z tymi matrycami i odwzorowaniem barw? Piszą, że odwzorowują bez problemu adobeRGB. Jest to norma czy niekoniecznie? Matryce są w sumie takie same tyle, że inne podświetlenie.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Crow, w tym budżecie bierz albo coś nowego na led'ach - przynajmniej będzie równo świeciło, albo coś używanego z półki wyżej. A jak nie chcesz na led'ach i TN Ci wystarczy to nie wiem po co tyle wydawać.. Do 1000zł zwykłe 24' kupisz spokojnie.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ja nie miałem styczności z żadnym z nich, ale jeśli brać je pod uwagę do obróbki zdjęć, czyli odwzorowanie koloru jest kluczowe, to z góry skreśliłbym wszystkie z matrycami TN i jej mutacjami. Czyli zostałoby na placu boju:
• Eizo 20" EV2023WH-BK
• NECa MultiSync® P221W

Pierwszy posiada matrycę typu VA/MVA/PVA/SPVA, która oprócz 178° kąta widzenia przy rozsądnym kontraście zapewnia całkiem dobre odzwierciedlenie kolorów, a drugi - w zależności od źródła MVA lub Wide-TN.

Najprostszym testem na to czy matryca jest TN czy VA jest delikatne naciśnięcie i przesunięcie po niej paznokciem, jeśli zobaczysz ślad po przejechaniu jakby narysowany, to znak że masz do czynienia z matrycą VA lub IPS, jeśli masz wrażenie stukania w powierzchnię wody (rozchodzą się fale) to jest to TN.

A najdoskonalsze odwzorowanie kolorów zapewniają matryce IPS, takie jak w Dell UltraSharp U2410, który ci polecam.

EDIT: Ups, doczytałem wartość budżetu. Cena ceną, ale obrabianie zdjęć z limitedów na TN... to po prostu nie wypada ;-) Opłaca się zainwestować w monitor, szkoda oczu.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
romeoad napisał/a:
A najdoskonalsze odwzorowanie kolorów zapewniają matryce IPS, takie jak w Dell UltraSharp U2410, który ci polecam.

jeśli już tak, to jednak HP LP2475w: 24" SIPS i wszelkie możliwe wejścia (łącznie z display portem i s-video). Do wyrwania za 2tys albo mniej - ech, te priorytetowe wydatki :-/
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Dobry bo tani, znaczy brzydki jak noc, ale co tu wybrzydzać za tę cenę i takie możliwości. Nawet HDMI w niego upchali.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
matth napisał/a:
http://allegro.pl/item935...hp_lp2475w.html

jak ktoś z 3miasta, to tylko umawiać się na odbiór osobisty i brać. Aukcja beznadziejna - na pewno nie będzie zainteresowania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach