Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
W tej cenie jakiś model na TN spokojnie zakupisz ... ale może wolałbyś 23" ale na IPS ( NEC EA231WMi ) za cenę minimalnie wyższą (~1350).
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Dobra... Popracowałem ostro na Dellu i powiem tyle - bomba :mrgreen: Mój ci on, nie oddam. A swoją drogą w kartonie mam drugą sztukę z wypalonym pikselem i jakoś nie mam kiedy go odesłać na serwis. A może zapomną to sobie dualheada postawię 8-)
 
Mike7  Dołączył: 28 Sie 2008
Szukam monitora, LCD, bo miejsca na CRT w domu nie mam. Monitor przede wszystkim do obróbki zdjęć, później - Filmy, 3D, AutoCAD, najmniej Gry.

Możecie pomóc i doradzić mi jakiś monitor, tylko jest kłopot - cena max 600-700zł...

Proszę o jakąkolwiek pomoc...

I jeszcze - coś co mnie najbardziej interesuje - jaka technologia dla mnie będzie najlepsza - TN, IPS, PVA, MVA ?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Mike7, IMO dołóż jeszcze 200 zł, i kup Dell-a o którym jest wyżej ;)
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
Mike7, albo kup poleasingowe Eizo. Za 600 zł znajdziesz dobry egzemplarz bez większych problemów, na *VA czy S-IPS.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Faktycznie 250-600 zł za używany monitor z matrycą *VA wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Problem w tym, że w naszych realiach zwykle "poleasingowe" oznacza poserwisowe i w gruncie rzeczy naprawdę ciężko jest zdobyć dobry egzemplarz, który nie padnie po roku, dwóch.
 
Mike7  Dołączył: 28 Sie 2008
A co sądzicie o tym - http://www.allegro.pl/ite...p_fvat_wwa.html

Wiem że to + 300zł do mojej ceny, ale może odłożę sobie zakup tabletu :)

Zapomniałem dodać że monitor musi być panoramiczny ;)

O tego Dell'a chodzi ?:
http://www.allegro.pl/ite..._0_pikseli.html
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Mike7, Co do EIZO EV2023W - nie znam opinii o tym sprzęcie. Z analizy parametrów widać, że rozdzielczość pionową (900px) ma malutką. Mam wrażenie, że to za mało. Niby 20" a realnie pracować się będzie na tym jak na starym kwadratowym 17" (konkretnie coś między 15" a 17"). Odpowiedź na pytanie o jakiego Della chodzi znajdziesz w kilku poprzednich postach w tym wątku.

Irytuje mnie jak w jakiś starych wątkach, które czytam bo szukam jakiś ważnych dla mnie informacji znajduję linki do nieistniejących aukcji z Allegro...

ps. Możesz też zerknąć TUTAJ, na forum "konkurencji" ;)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mam takie pytanie, może głupie:
Czy, jak kupię monitor, który ma dwa wejścia (powiedzmy DVI i D-sub), to mogę do niego podłączyć dwa komputery i jakoś przełączać między jednym a drugim, czy też to tak nie działa?
Chodzi mi generalnie o to, żeby monitor na stałe podłączony do komputera stacjonarnego mógł być używany z lapem, będąc cały czas podłączonym do odpalonego stacjonarnego i żeby można było w razie potrzeby przełączyć widok na to, co podaje stacjonarny.
 

Gall  Dołączył: 15 Mar 2010
PiotrR napisał/a:
Mam takie pytanie, może głupie:
Czy, jak kupię monitor, który ma dwa wejścia (powiedzmy DVI i D-sub), to mogę do niego podłączyć dwa komputery i jakoś przełączać między jednym a drugim, czy też to tak nie działa?
Chodzi mi generalnie o to, żeby monitor na stałe podłączony do komputera stacjonarnego mógł być używany z lapem, będąc cały czas podłączonym do odpalonego stacjonarnego i żeby można było w razie potrzeby przełączyć widok na to, co podaje stacjonarny.

Z monitorami, które testowałem, działało bez problemów (Dell, LG).
 

MiQ27  Dołączył: 17 Wrz 2007
PiotrR napisał/a:
Czy, jak kupię monitor, który ma dwa wejścia (powiedzmy DVI i D-sub), to mogę do niego podłączyć dwa komputery i jakoś przełączać między jednym a drugim

Ja tak mam w moim Eizo, jest przełącznik "Source" (digital/analog). Bardzo wygodne rozwiązanie.
Chyba większość tak ma.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
MiQ27 napisał/a:
Ja tak mam w moim Eizo, jest przełącznik "Source" (digital/analog). Bardzo wygodne rozwiązanie.
Chyba większość tak ma.

Potwierdzam, ze tego typu przełącznik jest również w NECu P221w
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Niestety nie wiekszość - w labie mamy do gry w worda i excela takie fajne i przyjemne moniotory AG Neovo - bardzo ładnie świecą i kolorki mają w porzadku, podłączysz 2 monitory ale zeby je przełączyć trzeba grzebać w menu. Bez sensu zupełnie :)

Mój Eizo i Dell mają już po bożemu przycisk :) co prawda jeden ma tylko wybór BNC,Dsub ale drugi już ma DIGITAL :)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
To mam jeszcze jedno monitorowe lamerskie pytanko: czy D-Sub można do komputera podłączać i odłączać "w locie"? Bo byłoby znacznie wygodniej, gdyby było można, ale te śrubki sprawiają, że czuję taką niepewność.

PS: se zanabyłem takiego Della, jakiego ma Crow. :)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
PiotrR,
oczywiście że można
przełączaj do woli

śrubek nie musisz wkręcać, jeśli nie ruszasz kompa/monitora

one tylko zabezpieczają przed wypadnięciem kabla
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Dzięki.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Właśnie przyjechał DELL 2209WA

Crow napisał/a:
Podzielcie drodzy właściciele wrażeniami czy moje oczy się sprawdziły :-P :-B


Rewelacja. Super po prostu. Zastanawiam się tylko czy nie zostawić sRGB.icm

ps. Swoją drogą czy to normalne, że nie ma w opakowaniu karty gwarancyjnej?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kartą gwarancyjną jest taka wysuwana w bok etykieta z danymi.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hehe muszę policzyć ile już osób kupiło ten model odkąd go poleciłem na forum i na jesiennyn plenerze ;-) Powinienem jakąś nagrode od Della dostać chyba 8-)
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
Hej co myślicie o Acerze LCD X243 HQABD ?
szroTN

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach