Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
izbkp, gwarancją do della jest paragon, faktura :) Ja na mojego od dłuższego czasu spoglądam :) i jest bardzo fajnie.

P.S model ten już wyszedł z produkcji więc kupujcie ostatnie sztuki jak najszybciej.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Thadeus napisał/a:
model ten już wyszedł z produkcji więc kupujcie ostatnie sztuki jak najszybciej

Spokojnie. Od niedawna jest dostępny LG W2220P który (przynajmniej wg. testujących) bardzo dobrze zastępuje Della. Właśnie sobie na niego patrzę ;-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
O no proszę :) - z tego co czytam ma tą samą matrycę co Dell w nowszej wersji :)

Bardzo cieszy że będzie coraz więcej takich monitorów porządnych.
 
Mike7  Dołączył: 28 Sie 2008
Jutro miałem kupić monitor: Dell 2209WA, lecz... znalazłem model - Dell U2211H (21'5", są też 23")!

Specyfikacja 2209WA:
http://accessories.euro.d...corp&sku=198653

Specyfikacja U2211H:
http://accessories.euro.d...corp&sku=421091

Różnice:
Nowszy model:
- Full HD, 16:9 (Czy to lepiej do obróbki zdjęć?)
- Matryca - IPS (stary e-IPS - JEST TO JAKAŚ RÓŻNICA??)
- Kontrast - 1000:1; 10 000:1 (dynamiczny) (stary - 3000:1)
- Jasność - 250 cd/m^2 (stary - 300)
- Czas reakcji - 8 ms (stary - 6 ms)
Kąty takie same, obsługują tyle samo kolorów, przy Nowszym modelu jest napisana Gama barw : 82% (100% zakresu sRGB)... Przy starym zaś - Wyświetlacz ciekłokrystaliczny (LCD) z aktywną matrycą zbudowany na tranzystorach TFT

I teraz najważniejsze pytanie... Kupić stary model 2209WA czy dopłacić ~120zł do modelu U2211H...

Liczę na waszą pomoc! :)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
TU są trochę inne dane.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jasiek Matacz, do internetu, pakietu office, gier, filmów pewnie dobry. Do obróbki zdjęć nie za bardzo, ale pewnie na prywatny użytek czy do internetu wystarczy.
Olej kontrast. Ten parametr to zachęcajka marketingowa taka jak ilość megapikseli w aparacie.
Częstotliwość odświeżania na poziomie 60Hz w monitorach LCD jest ok.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dla LCD standard to 60HZ.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Jasiek Matacz napisał/a:

-60 Hz częstotliwość odświeżania to trochę(a nawet nie tylko trochę) za mało, przecież poniżej 72 się oczy bardzo męczą,
-Czemu kontrast to tylko 1000:1? Nawet sporo tańsze monitory mają 50000:1.
W LCD odświeżanie ma wpływ jedynie na poziom rozmycia ruchomych obrazów. 60Hz ma 99,9% monitorów LCD. Jest kilka tanich modeli 120 Hz ale to TN nienadające się do kontroli koloru. Znam tylko jeden monitor 120 Hz który nadaje się do pracy z kolorem : EIZO CG232W - swoją drogą widzę że bardzo staniał, bo można go już kupić za okolice 36 tys. zł.

Nie istnieje monitor LCD z kontrastem 50000:1. Monitory z takim podanym "kontrastem" mają kontrast realny często poniżej 800:1 . Tak jak głośniki komputerowe z mocą 900W mają realnie 2x10W albo mniej :]
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
Znajomi mi tak mówią o tych 75 lub 85 Hz

Znajomi zatrzymali się z wiedzą 10 lat temu i im się popierniczyło z "bańkami" CRT.
Kuzyn Mygosi napisał/a:
W LCD odświeżanie ma wpływ jedynie na poziom rozmycia ruchomych obrazów.

To raczej czas reakcji. W praktyce to 60Hz ma znaczenie, jak się gra z włączonym V-sync, bo oznacza maksymalną liczbę FPS, jaką można uzyskać. Przy czym i tak 60Hz jest spokojnie wystarczające. Przy czym i tak nie ma wyboru, bo wszystko ma 60Hz. Ergo - na to nie ma w ogóle co patrzeć. 120Hz ma sens, jeśli się chce grać w 3d na tym patencie nVidii i to chyba tyle.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
LG FLATRON W2220P-BF. Co o nim myślicie?

Mam i polecam.
Cytat
-60 Hz częstotliwość odświeżania to trochę(a nawet nie tylko trochę) za mało, przecież poniżej 72 się oczy bardzo męczą

To LCD a nie CRT.
Cytat
-Czemu kontrast to tylko 1000:1? Nawet sporo tańsze monitory mają 50000:1.

To matryca E-IPS. Kontrast jest jak najbardziej w porządku.
Ściągasz profil stąd: http://forum.pclab.pl/ind...ic=577047&st=20 zapodajesz odpowiednie ustawienia i jest ok. LG zastąpił mojego NECa 19` CRT i przyznaję, że bardzo mnie pozytywnie zaskoczył w kwestii odwzorowania kolorów.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
bEEf napisał/a:

Kuzyn Mygosi napisał/a:
W LCD odświeżanie ma wpływ jedynie na poziom rozmycia ruchomych obrazów.

To raczej czas reakcji.
Odświeżanie też ma na to wpływ i dla tego o tym napisałem ... bo to że czas reakcji ma wpływ na rozmycie to wiadomo dosyć powszechnie.

Co do wpływu odświeżania na rozmycie ruchomych obiektów - Wystarczy że popatrzysz na monitor 120 Hz vs. ten sam model pracujący przy 60 Hz - są testy takiego szajsunga rz i wpływ widać wyraźnie.

bEEf napisał/a:
W praktyce to 60Hz ma znaczenie, jak się gra z włączonym V-sync, bo oznacza maksymalną liczbę FPS, jaką można uzyskać. Przy czym i tak 60Hz jest spokojnie wystarczające. Przy czym i tak nie ma wyboru, bo wszystko ma 60Hz. Ergo - na to nie ma w ogóle co patrzeć. 120Hz ma sens, jeśli się chce grać w 3d na tym patencie nVidii i to chyba tyle.

Przy 60 Hz masz dodatkowo większe opóźnienie o ponad 8 ms - zawsze to coś. 60 Hz nie jest spokojnie wystarczające. Nie wszystkie modele LCD są ograniczone do 60-85 Hz o czym pisałem wcześniej. Jest kilka modeli 120 Hz. Poza tym producenci TV już dawno w przyzwoitych TV wprowadzili 100 Hz+ - i pozytywny wpływ tego widać - szkoda że w monitorach jest takie zacofanie i modele 120 Hz są tak rzadkie, że piszesz że ich nie ma.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kuzyn Mygosi napisał/a:
60 Hz nie jest spokojnie wystarczające.

Do czego?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do pracy.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
plwk napisał/a:
Do pracy.

plwk, tam jest napisane "nie jest". Bo jeśli też uważasz, że nie jest, to "zaczynam nie wiedzieć".
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To mnie w tej chwili przerasta :-(
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
bEEf napisał/a:
Kuzyn Mygosi napisał/a:
60 Hz nie jest spokojnie wystarczające.

Do czego?
Do tego by obraz ruchomy był nierozmyty.

Do pracy z obrazem statycznym to nie istotne.
 

maxis72  Dołączył: 15 Cze 2010
ale tu głównie chodzi o oczy a nie rozmywanie obrazu.. czym szybsze odświeżanie tym oczy mniej się męczą
i rzeczywiście zasłyszałem że 70Hz to minimum, a optimum to 100Hz
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
maxis72 napisał/a:
czym szybsze odświeżanie tym oczy mniej się męczą
i rzeczywiście zasłyszałem że 70Hz to minimum, a optimum to 100Hz

NIE.
Dotyczy to monitorów CRT, nie dotyczy absolutnie monitorów LCD.
 

maxis72  Dołączył: 15 Cze 2010
doczytałem, masz rację ;)
obraz w LCD nie miga.. jest wyświetlany i odświeżanie służy tylko zmianie obrazu na monitorze
 

radek229  Dołączył: 09 Cze 2010
Ktoś używa? jakieś opinie?

BenQ G2420HDB

http://www.euro.com.pl/mo...html?from=ceneo

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach