Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Panowie niestety mój LG W2252TQ po już ponad 10 latach współpracy powoli zaczyna ''odchodzić na tamten świat'' :evilsmile: Pojawia się wiec pytanie co robić!? Co wybrać !? Kandydatów mam 2 (chyba silnych) i jednego ciągnącego się na ogonie ale może wartego rozważenia?

1. http://allegro.pl/monitor...5923348346.html

2. http://allegro.pl/monitor...5931953861.html

3. http://allegro.pl/monitor...5780719952.html

Monitor typowo do zastosowań domowych (głownie dokumenty, filmy, troche grania od czasu do czasu) + obróbka zdjeć. Nr 1. zapewne będzie najlepszym rozwiązaniem (?) ale jako alternatywnego wrzucam chyba porównywalnego konkurenta. Samsung z doskoku w wersji ''po co płacić 1400 jak nie zobacze różnicy między tym za 600" - czy faktycznie tak będzie? Generalnie wolałbym się zmieścić w czymś do 1000zł. Może podpowiecie czy warto wybrać któryś z tej 3 czy lepiej zainteresować się jeszcze czymś innym z lepszym stosunkiem jakość/cena?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja niedawno nabyłem poleasingowego Enzo S2202W i jak na moje potrzeby wystarcza (rok gwarancji, przebieg 3804 godziny, przy gwarantowanych przez Enzo 30 000 godzin). Z przesyłką zapłaciłem 325 zł. Mają też z przebiegiem poniżej 1500 godzin w cenie ok. 450 zł. Firma z Krakowa na Al....o.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
W domu mam Forisa na MVA i w słabym oświetleniu jest świetny.

W pracy mam Della na IPS i ten z kolei w mocnym świetle jest ok.

Jezeli chodzi o odwzorowanie kolorów to wolę mva, ale tu masz same ipsy to vrałbym della ;-)

[ Dodano: 2016-01-20, 20:11 ]
Za 800zl dostaniesz od Della 24"

[ Dodano: 2016-01-20, 20:12 ]
Ten twój Dell ma fajna rozdzielczość kurna
Bralbym
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
opiszon napisał/a:

Jezeli chodzi o odwzorowanie kolorów to wolę mva, ale tu masz same ipsy

Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów ipsy są równie dobre, natomiast jeżeli chodzi o kąty patrzenia mva do ipsów nie mają startu...
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Tylko naczytałem się już o dellach i ich słabej jakości trzymania parametrów ;/
 

matzll  Dołączył: 28 Lis 2014
Jeśli zależy Ci na odwzorowaniu kolorów, a zakładam, że zależy, to odpuść sobie tego Samsunga. Na nim wszystko wygląda tak, jakby miało suwak Clarity podciągnięty o 50%... Może jest to atrakcyjne dla oka przy zakupie, jak porównujesz kilka monitorów obok siebie, ale w obróbce zdjęć to katastrofa.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Gunner napisał/a:
Tylko naczytałem się już o dellach i ich słabej jakości trzymania parametrów ;/

ja mam NECa PA 272..IPS z podświetleniem LED GBr (diody zielona i niebieska z czerwonym lumunoforem), niemal 99% Adobe RGB.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Dobra więc zróbmy tak, jeśli mogę Was prosić to polećcie mi coś sensownego do 1 tys zł, jeśli coś się znajdzie to zrobie burze w mózgu :evilsmile: a jak nie to będę miał niezłą zagwozdkę między EIZO a tą fajną rozdzielczością ;/
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Ostatecznie wylądował u mnie Eizo Foris FS2434-BK i teraz mam pytanie. W okolicach prawego dolnego rogu (7/8cm od niego przy dolnej krawędzi) mam jakby mocniejsze podświetlenie i czarny jest tam po prostu ''rozświetlony''. Nie jest to duze i w sumie w niczym mi nie przeszkadza ale czy to wada?

Druga sprawa to np po zamknięciu odtwarzacza z filmem, czy np gry ekran przez kilka/naście sekund jest jakby wyraźnie wyprany z kontrastu i jakby przejaskrawiony? Potem wraca do normalnego stanu, czy to też normalne?

Zdjęcia tego jasnego miejsca, niestety telefonem ale chyba w miare to wyszło.




tak wyglądają +/- miejsca podświetlenia, ale generalnie widoczny jest tylko delikatnie właśnie pran prawy dolny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach