seweryn1  Dołączył: 11 Lip 2007
Albo przyfilować jakąś okazję w MM albo Saturnie. Powiecie, że tam jest drogo macie rację, ale ja na takiej wyprzedarzy kupiłem nówkę-nie żadną wystawówkę EIZO FlexScan S1932 za 1299 w ratach 0% I jestem cholernie zadowolony, mimo, że tylko 19" jak powiedział mój brat no i nie panoramiczny.

 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Crow napisał/a:
Panowie. LEDy. powiedzcie coś na ten temat no


No jakby ci to powiedzieć... 24" Apple Cinema Display wyrywa z kapci obrazem, jasnością, płynnością przejść, nasyceniem i równomiernością podświetlenia. A co najlepsze, po włączeniu nie trzeba czekać na ustalenie jasności i temperatury podświetlenia tak jak w przypadku CFT.

Ale jakbym miał teraz wybierać, to wziąłbym wyżej wymienionego HP z HDMI i dokupił sobie kalibrator. Wyjdzie taniej. No chyba że masz jakiegoś makbuka, bo wówczas taki monitor jak ACD ma jeszcze parę innych zalet.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
No chyba że masz jakiegoś makbuka, bo wówczas taki monitor jak ACD ma jeszcze parę innych zalet.

tak z ciekawości - jakie to zalety?
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Kabel od 24" ACD zawiera złącza miniDP, USB oraz.. zasilające do makbuków. Czyli przychodząc do domu wyciągasz laptopa z torby i podpinasz ładowanie+obraz+usb (do monitora można wówczas mieć podpiętą mysz, tablet, czytnik kart pamięci, podstawkę iPod/iPhone czy nawet akwarium USB). Zasilacz zostaje w torbie i go nie zapomnisz potem zabrać. Albo jak go zostawisz w pracy w piątek, to nadal będziesz mógł korzystać z komputera. Dodatkowo w monitorze jest mikrofon i kamera, tak jak w górnej ramce makbuków, i można przekonfigurować skype, że jak podepniesz monitor, to obraz i dźwięk brany jest z tych własnie urządzeń.
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ostatnie pytanie.

Dell 2209WA czy Eizo 20" EV2023WH :?:

Na Eizo dostanę zniżkę i wyjdzie prawie tyle co za Della. To jak radzicie (obiektywna opinia)?
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Nie znam tego Eizo, ale Della tak i mogę z czystym sumieniem polecić.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a ten Eizo nie będzie za mały :?: 20'' Wide to maleństwo :-/
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Nie będzie za mały. Dlatego też go biorę pod uwagę.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Crow, weź pod uwagę, że jeśli chcesz obrabiać na nim zdjęcia i chcesz wide, to lepiej jak największy bo wide ma małą wysokość (jeśli nie używasz pivota), i ciężko będzie obrabiać pionowe kadry jak będą zajnowały 1/3 ekranu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Crow, ale na pewno, na pewno :?:
20''Wide to na wysokość dokładnie tyle, co 17'' w normalnych proporcjach :-/
19'' normalnie jest ok, czyli 22''Wide jest IMHO idealny (właściwie to wolałbym 19'', ale skoro teraz 99% monitorów to Wide :roll: )
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
O, zmierzcie mi prosze wielkość samego panelu Della 2209WA (czyli to co wyświetla obraz ;-) ). Coś jeszcze muszę sobie sprawdzić.
 

razz  Dołączył: 21 Lip 2008
Ten Eizo ma chyba matryce TN? Ja bym sobie darował :-|
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow napisał/a:
Dell 2209WA czy Eizo 20" EV2023WH :?:

Na Eizo dostanę zniżkę i wyjdzie prawie tyle co za Della. To jak radzicie (obiektywna opinia)?

Gamut Eizo to sRGB, więc podobnie jak ten Dell. Jakość obrazu mają raczej podobną. Dell ma większą max. jasność 300cd/m2 vs. 250cd/m2 w Eizo - ale to nie jest takie ważne, bo kto ustawia taką jasność. Eizo ma za to lepszy kontrast 3000:1 vs. 1000:1 w Dellu.

Ja bym brał Eizo, chociażby dlatego że ma LUT 10-bitowy i można go ładnie skalibrować. Dell ma nie najlepszy poziom czerni (po kalibracji też).
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
razz napisał/a:
Ten Eizo ma chyba matryce TN? Ja bym sobie darował :-|

Panel to VA

No i stoję na rozdrożu dróg... nadal nie wiem co brać.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Bierz della, bo większy, wygodniej będzie z pionowymi kadrami i gwarancję ma lepszą.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Też brałbym Della. Z resztą nie wiem czy niedługo nie wezmę. Chociaż właśnie dostałem z siory pracowni 22' trinitrona i jest boski 8-)
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow ja bym wziął, ale EIZO S2233W (a przymierzam się do S2243W). A tak, to... rzuć monetą ;-)
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
I tak się zastanawiam czy aby nie dołożyć... bo mam na niego już oko od momentu premiery.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Crow napisał/a:
I tak się zastanawiam czy aby nie dołożyć... bo mam na niego już oko od momentu premiery.

Na którego?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Do Eizo S2233W

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach