Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Kamerka do monitoringu zewnętrznego
Witam

Właśnie buduje dom i wstawiłem sobie okna. Dom oczywiście ubezpieczyłem, ale jako, że okna sa dość, duże, przez co koszt wymiany jest dość znaczny, pomyślałem nad monitoringiem zewnętrznym.
Dodatkowo działka sasiaduje ze szkoła, a w lecie młodociani siedza na tam na ławeczkach i żłopia piwsko (a od tej strony mam najdroższe okno w wymianie).
Możecie polecić jakieś kamerki?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Najlepiej z działkiem automatycznym i namierzaniem wandali.

Jeśli zewnętrzne, to najlepiej w podgrzewanej obudowie z szybką anty"farbową". Myślę, że więcej dowiesz się u osób zajmujących się instalacją systemów alarmowych. Kamerka to jedno, ale gdzieś sygnał trzeba utrwalać, więc dochodzi rejestrator albo włączony non stop komp.
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Poczytaj: https://www.sklep-bcs.pl/
Ja chodzę na kamerze zewnętrznej (z IR ) i ich rejestratorze czterokanałowym. Koszt całości około 1200-1500 zł. Detekcja ruchu itp bajery na pokładzie.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jak duża rozdzielczość jest potrzebna dla identyfikacji twarzy ?
Połączenie tego wszystkiego wymaga jakichściś specjalnych umiejętności czy też każdy może ?
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Jeśli chodzi o mnie to tylko sprzedawca rejestratora zainstalował mi twardy dysk do niego i odpalił system (nie wiem nie pytałem). Kamerę, zasilacz, okablowanie kupiłem sam i sam ją zainstalowałem oraz odpaliłem.
Kamera (ma zoom optyczny - wcześniej ustawiany ręcznie) z odległości około 20 - 40 metrów w dzień daje obraz na którym można zidentyfikować osobę, nr samochodu też nie są problemem. W nocy jest nieco gorzej ale IR daje światło do 40 metrów spokojnie.
Jeśli chciałoby się mieć wypasiony zestaw trzeba by o wiele lepszy sprzęt skonfigurować. Mój jest wystarczający do domu jednorodzinnego/ parkingu przed blokiem. Jakby bardzo ktoś chciał to mogę jakieś zdjęcie wyciągnąć bo oprogramowanie to bodajże umożliwia.
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
maser, Byłbym wdzięczny

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach