WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Test może być ciekawy (szczególnie jak dołączą test AFu) biorąc pod uwagę różne opinie użytkowników (zresztą dotyczy to nie tylko tego obiektywu i producenta).

Ostatnio jednemu egzemplarzowi udało się wypaść gorzej od Sigmy 18-50/2.8 Macro w Digital Camera Polska. Tylko, że w tekście parametry i cena tejże sigmy, a zdjęcia obiektywu Sigma 17-50/2.8 HSM OS...

Ech, te czasopisma
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Jak na szybko sprawdzić obiektyw w sklepie?
Witam,

Podepnę się pod temat z małym pytaniem/prośbą...
Jutro zamierzam odebrać w sklepie nowego Tamrona 17-50/2,8 i potrzebuję sugestii w jaki sposób sprawdzić ten obiektyw na szybko, w warunkach sklepowych pod względem FF/BF, tudzież innych dolegliwości? Sklep to jeden z tych wielko-powierzchniowych, więc nie ma mowy, abym wziął szkło nawet na krótkie testy w świetle dziennym (przed sklep), a światło wewnątrz sklepu nie należy do najmiodniejszych (głównie świetlówki).
Może macie jakiś sprawdzony, w miarę szybki i skuteczny sposób na sprawdzenie obiektywu?
Jaką przyjąć metodologię testów? Będę wyposażony w mojego K-X'a i laptopa.
Wszelka pomoc i sugestie będą mile widziane...
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Re: Jak na szybko sprawdzić obiektyw w sklepie?
Yahoou napisał/a:
Witam,

Podepnę się pod temat z małym pytaniem/prośbą...
Jutro zamierzam odebrać w sklepie nowego Tamrona 17-50/2,8 i potrzebuję sugestii w jaki sposób sprawdzić ten obiektyw na szybko, w warunkach sklepowych pod względem FF/BF, tudzież innych dolegliwości?


3 bateryjki ;-)
Aparat musi na czymś leżeć, aby wyeliminować możliwość poruszenia ręką.
Baterie ustawiasz w takich samych odległościach od siebie, a focus na środkową.
Jak zrobisz zdjęcie, a środkowa będzie niewyraźna a któraś z 2 pozostałtych ostra, to pewnie jest bf/ff.

Czy to się sprawdzi przy świetlówkach tego już nie wiem...
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Motyl napisał/a:
Aparat musi na czymś leżeć, aby wyeliminować możliwość poruszenia ręką.
Możesz od razu przetestować w sklepie ... statyw jakiś. :-P
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
SeizeThePicture napisał/a:
Motyl napisał/a:
Aparat musi na czymś leżeć, aby wyeliminować możliwość poruszenia ręką.
Możesz od razu przetestować w sklepie ... statyw jakiś. :-P


No statyw, też wchodzi w grę, ale na jakich ogniskowych i jakich przysłonach testować, aby wychwycić ewentualne wady (konieczność korekcji) ww. obiektywu?
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Yahoou, 50mm na F2.8, 17mm na F2.8 i coś pośrodku jedną, lub dwie ogniskowe - jak będzie czas i sprzedawca będzie cierpliwy. F zawsze 2.8.
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Re: Jak na szybko sprawdzić obiektyw w sklepie?
Motyl napisał/a:


3 bateryjki ;-)
Aparat musi na czymś leżeć, aby wyeliminować możliwość poruszenia ręką.
Baterie ustawiasz w takich samych odległościach od siebie, a focus na środkową.
Jak zrobisz zdjęcie, a środkowa będzie niewyraźna a któraś z 2 pozostałtych ostra, to pewnie jest bf/ff.

Czy to się sprawdzi przy świetlówkach tego już nie wiem...


Tylko czy baterie nie będą za małe dla środkowego czujnika AF?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Cytat
Tylko czy baterie nie będą za małe dla środkowego czujnika AF?

Da se radę ;-) Na bateryjkach napisy są kontrastowe zazwyczaj więc spoko wodza!
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
No to korzystając w Waszych rad, jutro ruszam do boju i mam nadzieję, że się nie nadzieję na minę ;)
Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam....

[ Dodano: 2011-08-25, 09:39 ]
Witam ponownie...
No i wczoraj poszedłem po obiektyw i powiem tylko tyle, gdybym go wziął w ciemno to teraz byłbym baaaardzo zły! Egzemplarz - KATASTROFA- totalne mydło na f2,8 i f,4, wyżej nie sprawdzałem, bo nie było sensu, w ogóle cały rozjechany w trzy d**y. Udało mi się zrobić dosłownie 2 względnie ostre zdjęcia na ogniskowej 50mm i f2,8 i to tylko w teście z bateryjkami na małej odległości. Jednym słowem TRAGEDIA na całej linii. Przez chwilę myślałem, że to wina oświetlenia jarzeniowego, więc zapiąłem swojego kita II i wykonałem jeszcze raz te same testy i 100% strzałów było trafionych.
Dziś mają mi ściągnąć jeszcze jedną sztukę, więc ją sprawdzę. Jak i ta będzie słaba to daruję sobie zakup.

[ Dodano: 2011-08-26, 10:52 ]
I witam po raz kolejny...
Ja już nie wiem o co chodzi, wczoraj testowałem kolejny egzemplarz w tym samym sklepie i znów totalna porażka, egzemplarz całkowicie nieużywalny :( Zaczynam się zastanawiać, czy oni nie przesyłają między sklepami tych samych obiektywów, które im nie schodzą...
 

pool80  Dołączył: 03 Sie 2010
No i jak się skończyły te zakupy?
 
Yahoou  Dołączył: 24 Lis 2010
Nie kupiłem bubla :)
Zamówiłem Sigmę 17-50/2,8 EX i czekam już dłuższy czas i cisza :(
 
0xFF  Dołączył: 24 Sty 2011
Pewnie bateryjki były rozładowane, dlatego test się nie powiódł ;-)
 
plastyk  Dołączył: 30 Sie 2007
Yahoou napisał/a:
Nie kupiłem bubla :)
Zamówiłem Sigmę 17-50/2,8 EX i czekam już dłuższy czas i cisza :(


To miałeś faktycznie pecha z tym Tamkiem. Mi udało się za drugim podejściem kupić w miare dobry egzemplarz. Pierwsze próby "na" koleżance dały b.dobre efekty. Ogólnie jestem zadowolony. Zresztą tym szkłem nie robię makro.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Mnie się udało kupić u Cichego :) dziś doszedł i żyleta :shock: zacne szzkiełko jeśli wcześniej jest sprawdzone :->
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
So Seductive napisał/a:
Mnie się udało kupić u Cichego :) dziś doszedł i żyleta :shock: zacne szzkiełko jeśli wcześniej jest sprawdzone :->


Kupiłeś u Cichego na forum. Jak tak to podaj mi jego nick pod jakim działa na forum. Może ktoś inny z szanownych użytkowników wie kto to Cichy?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Cichy działa na Allegro
 
Balczi  Dołączył: 25 Paź 2010
To koles z canon board,testuje obiektywy i je sprzedaje w sklepie internetowym,podałbym nazweale chyba nie wolno.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
pan_kg napisał/a:
So Seductive napisał/a:
Mnie się udało kupić u Cichego :) dziś doszedł i żyleta :shock: zacne szzkiełko jeśli wcześniej jest sprawdzone :->


Kupiłeś u Cichego na forum. Jak tak to podaj mi jego nick pod jakim działa na forum. Może ktoś inny z szanownych użytkowników wie kto to Cichy?


Allegro ;) nowe Tamrony 17-50 pentax i sobie poradzisz :)
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Wiem. Myślałem tylko że jak to użytkownik naszego forum to może uda się coś utargować (kupić na giełdzie forumowej bez prowizji allegro) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach