plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
igorrro, zdecyduj się na razie na jeden wątek bo robisz zamieszanie we wszystkich możliwych ;-) Wszędzie zadajesz te same pytania.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja mam trochę niestandartowe pytania:
- jak rzeczony Tamronik zachowuje się pod światło?
- jak wyglada sprawa transmisji swiatła w przypadku T17-50? Porównywał ktoś to szkło do da*16-50 pod tym względem?

Robię trochę zdjęć pod światło, o świcie, jakieś tam mgiełki itp. i w/w parametry są dla mnie ważne.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Paffcio napisał/a:
Robię trochę zdjęć pod światło,
to zapomnij o *

http://plfoto.com/zdjecie...al,2221569.html


Śmiem twierdzić, że przy tak słabym źródle światła "gwiazdka" też by się sprawdziła...
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
espresso napisał/a:
Uwzględnij jeszcze że z upływem czasu (każdej minutki) słonko świeci intensywniej.

wiem, wiem... ostatnio nad Biebrzą da*16-50 poległ mi w konkurencji "praca pod ostre światło" i szukam jakiejś alternatywy (choć jest to jedyne, co mi przeszkadza w krótkiej "gwiazdce"), warunek jest jednak taki, że ten zamiennik musi dawać równie lub podobnie plastyczne obrazy co da*.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Byłbym zapomniał. Powtórzę pytanie, bo poprzednio chyba zbyt małej czcionki użyłem i zostało przeoczone.

espresso, odpowiesz na moją prośbę o podanie przykładu wymiany nieostrego Tamrona?
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
a ja też dodam pytanie czy warto zamienić pentax 16-45 na przedmiotowego tamrona? zysk światła i różnice w ogniskowych są oczywiste ale jeśli chodzi o jakość obrazków z obu obiektywów można zaryzykować stwierdzenie iż tamron wypada lepiej? (przy założeniu trafienia na "dobrego" tamrona)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
piot-rek, zakładając, że trafisz "dobrego" lub wyślesz na kalibrację do FotoTechniki "złego", będziesz bardzo zadowolony. Ten obiektyw, to bardzo dobra konstrukcja. Niewielki, niedrogi, nie ma ultradźwięku (więc się nie popsuje), nie ma stabilizacji (więc się nie popsuje). Gdybym nie preferował stałek, w tym zakresie wybrałbym właśnie tego Tamrona.
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
ok ale jak ma się do 16-45? czy na tych samych ustawieniach widać różnicę na + ? :)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Może jakiś właściciel obu szkieł Ci odpowie. Z doświadczenia wiem, że porównywanie sampli w internecie nie ma sensu, bo więcej zależy od fotografa niż sprzętu. Innymi słowy, każdym obiektywem da się zrobić zarówno wspaniałe zdjęcie, jak i totalnego knota.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
w tamronie masz f/2.8 a w pentaxie masz 16mm (chyba lepsze optycznie jak tamrona 17mm, ale tylko gdybam)
Pomyśl i wybierz co Ci bardziej potrzebne bo używki tych szkieł są w porównywalnych cenach
Najlepiej zrób jak ja. Kup jedno szkło pobaw się pół roku i jak to nie jest to co Ci odpowiada - sprzedaj i kup kolejne. Dlatego nie mam ani jednego nowego szkła tylko same używki kupione w promocyjnych cenach i jak odsprzedaje to nie tracę ;-)
 
piot-rek  Dołączył: 18 Wrz 2009
mam pentaxa i bardzo lubię to szkiełko ale człowiek zawsze szuka czegoś nowego... ;)
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
http://www.pentaxforums.c...troduction.html

Porównanie pentaxa, tamrona i sigmy.

Dodatkowo mam tamrona 17-50 i jestem z niego b. zadowolony.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Nabyłem i ja ten obiektyw.
Cena na dziś to 1269pln + zestaw czyszczący gratis.
Odwiedziłem Tarnowskie Góry by mieć możliwość wyboru tego jednego, jedynego z paru dostępnych szkieł. Wybierałem z 5 obiektywów. Może gdybym się uparł to i jeszcze parę innych by się znalazło.
Spędziem w sklepi z 1 godzinę. Bateryjki na stół, aparat na statyw , 2 sek wyzwalacz i.....
i... każdy z obiektywów na 50mm i przysłonie 2.8 miał FF. Jeden większy, drugi mniejszy, ale zawsze był. Jeden z obiektywów na 17mm też wykazywał lekkie "zamglenie" -ale na tej ogniskowej trzeba przyznać, że było zadowalająco (możliwe, że przez większą GO).

50mm/2.8


wybrałem ten z najmniejszą wadą, bo i tak wyślę go do kalibracji.
W domu porównałem go z DA 18-55 WR.
Po lewej Pentax po prawej Tamron ( 17/18mm @2.8/3.5)







Ogólnie - fajne ostre szkiełko z małym FF na 50mm i przysłonie 2.8
Warte pieniędzy na niego wydanych ( mam nadzieję) ;)
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Blesso napisał/a:
... każdy z obiektywów na 50mm i przysłonie 2.8 miał FF

Ciekawe jakie w sklepie było oświetlenie :evilsmile:
 
quadratwurzel  Dołączył: 12 Sie 2012
Witajcie!


Tak czytam ten temat i chciałbym zapytać, jak w praktyce wygląda to wysyłanie na kalibrację? Długo to trwa? Trzeba wysłać sam obiektyw, czy razem z korpusem? Oddaje się to wszystko w sklepie, czy trzeba zapłacić za kuriera?
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Wysyła się całość, bo inaczej się nie da przecież chyba.Raczej kurierem do serwisu tamrona. A jak się to robi to niech się wypowiedzą Ci którzy to robili
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Czas kalibracji wg Foto-Techniki to 3 dni robocze.
Koszt kalibracji obiektywu nie posiadającego gwarancji to kwota poniżej 200pln.
 
quadratwurzel  Dołączył: 12 Sie 2012
Dzięki za informacje. Cóż, zamówiłem dzisiaj Tamrona w Fotorimeksie, mam nadzieję że będzie OK, a jak nie, to będą się z nim musieli pobawić spece z Foto-techniki. :) W tej cenie i tak nie ma dla niego żadnej konkurencji.
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Ja trochę z innej beczki, ale też o T17-50...

czy jest tu jakiś Krakus, który chciałby się spotkać i dał pomacać (tj. podpiąć do k5) swojego tamrona? Chciałbym naocznie w plenerze sprawdzić jak to szkło działa, ze swojej strony mogę dać pomać coś innego z logiem Pentaxa :mrgreen:
 
metall1000  Dołączył: 14 Maj 2010
quadratwurzel jak tam twój tamron :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach