k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
Mam takie pytanie, mam tytułowego Tamrona i występuje BF/FF choć jest minimalny i da się z tym żyć ale jeżeli jest możliwość poprawy to dlaczego by nie. Szkło już po gwarancji ale napisałem do serwisu i dostałem odpowiedź ile kosztuje taka zabawa itp ale jest też tam takie info:
Cytat
Wada typu Front Focus lub Back Focus to nie usterka ani wada obiektywu ! ! !

No i teraz nie wiem czy jest sens wysłać do nich bo jak nic nie poprawią, skasują $ i powiedzą mi że tak ma być i to nie jest wada że ostre jest metr za tym co chciałem.
Czy jest jeszcze jakiś inny serwis lub serwisy gdzie potrafią poprawić obiektyw ale optycznie + może mechanicznie?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Fototechnika raczej wywiązuje się z kalibracji. Mają do tego maszynkę.
Ale może lepiej, jak wypowiedzą się osoby, które korzystały z tej usługi.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
No to to nie jest wada obiektywu tylko specyfika samej "technologii lustrzankowej"

Nie naprawiają tylko kalibrują

Ile sobie zażyczyli?150-200zł?
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
dlugas1982 napisał/a:
Ile sobie zażyczyli?150-200zł?

Pewnie z 250 - 290, zgadza się?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Pentagram napisał/a:
Fototechnika raczej wywiązuje się z kalibracji. Mają do tego maszynkę.
Ale może lepiej, jak wypowiedzą się osoby, które korzystały z tej usługi.

Właśnie dzisiaj odebrałem od nich (tzn. kurier mi dostarczył) swoją K-5 i Tamka 17-50 z kalibracji. Miał wyraźny BF z poza skali mikroregulacji na 17mm i lekki FF na 50mm (w granicach mikroregulacji). Obecnie przy ustawionej mikroregulacji na 0 trafia w punkt na całej długości ogniskowych.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
hitman1986 no ja mam identycznie właśnie, tylko że ten BF nie jest taki nie do ustawienia, ale jednak nie jest to tak jak np z jasną Sigmą którą mam i która trafia w punkt.
Puszkę oddawałeś z ustawieniami na 0 wszędzie? Ja mam K10D to pamięć ma tylko globalnie dla wszystkich obiektywów.
Za usługę 215brutto z przesyłką od nich.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
k33l napisał/a:
Puszkę oddawałeś z ustawieniami na 0 wszędzie?

Nie, miałem ustawione jakieś +4 na ten obiektyw, odesłali mi ze zresetowanymi ustawieniami menu, na co nie byłem przygotowany i z wyłączoną opcją "precyzyjna regulacja AF".
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Przed kalibracją, zawsze resetują menu. W Canonie tak samo robią. Na szczęście uprzedzili mnie w serwisie i poprosiłem, aby skopiowali "ustawienia użytkownika".
 
Imperator  Dołączył: 25 Paź 2011
Dziwnie się zachowuje mój Tamron. Dzisiaj w parku wariował - ostrzył nieprzewidywalnie, a czasem ma takie coś, że leci seria trafionych zdjęć na -2, innym razem na +4, czy nawet +8. Od czego to zależy? Od światła? Od stopnia naładowania baterii? Mam drugą baterię - jakiś Hahnel. I toto się dziwnie też zachowuje. Pokazuje pełne naładowanie, by po chwili zostać z jedną kreską, a po chwili znowu.

Czy też wreszcie wymienione wyżej objawy obiektywu oznaczają konieczność kalibracji?
Proszę pięknie o jakąś fachową odpowiedź, bo nie wiem co mam o tym myśleć - obiektyw fajny ale jak foty nieostre wychodzą, to do kosza się nadają tylko. :cry:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Imperator, firmware w K-5 masz aktualny?
 
Imperator  Dołączył: 25 Paź 2011
Jeśli 1.13 jest aktualny, to tak.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Imperator, On ma tak zawsze od kiedy go masz czy dopiero ostatnio coś ześwirował?
 
Imperator  Dołączył: 25 Paź 2011
Od kiedy go mam.
 
andreeas7  Dołączył: 06 Lip 2011
Imperator,
Miałem podobnie na dodatek bardzo zależne od ogniskowej - najgorzej było na 50 mm , po kalibracji problem ustąpił i 95% ujęcia były zawsze trafione.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Ale wiecie że punty AFu są dość duże? i czasem jak cholernik złapie lepszy kontrast z brzegu obiektu na który celujemy to potrafi sporo przestrzelić

Dla spokoju ducha jak masz gwarancję to bym odesłał do kalibracji, bo w i w tym potrafi być przyczyna (do tego różne ogniskowe, inne warunki oświetleniowe itp.)
Sprawdź na jakich mm trafiał w danej scenerii a na jakich strasznie chybiał, to samo pod względem źródła światła (słoneczko, świetlówki itp.)
 
Imperator  Dołączył: 25 Paź 2011
Wiemy, wiemy. :-)

Już trochę tego Tamrona zrozumiałem, jestem ogólnie z niego zadowolony ale np. jakbym miał jakiś reportaż zrobić, gdzie musiałbym strzelać szybko i celnie i nie byłoby możliwości powtórki, to bym go nie podpiął. Wziąłbym wtedy DA 35/2.4 - z tego odpustowego szkiełka jestem mega zadowolony.
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Imperator napisał/a:
z tego odpustowego szkiełka jestem mega zadowolony.

Gdzie na odpuście sprzdawali, proszę o informację.
 
Imperator  Dołączył: 25 Paź 2011
Nazwany napisał/a:
Gdzie na odpuście sprzdawali, proszę o informację.

U mnie w parafii. :-D

Korzystając z niepogody, chyba wyślę korpus i obiektyw do kalibracji...
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Imperator napisał/a:
Korzystając z niepogody, chyba wyślę korpus i obiektyw do kalibracji...

Śmiało, ja tak zrobiłem i nie żałuję :-)
 
metall1000  Dołączył: 14 Maj 2010
Witam.Mam pytanie jaką firmą kurierską wysyłaliście sprzęt do kalibracji i czy paczka była ubezpieczona?Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach