So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Nie ma żadnej prowizji ;) ta sama cena na stronce tego pana i allegro.
Wydaje mi się że warto dołożyć trochę tych pieniędzy by ostać ostry egzemplarz.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Balczi napisał/a:
To koles z canon board,testuje obiektywy i je sprzedaje w sklepie internetowym,podałbym nazweale chyba nie wolno.

a te mniej ostre wyrzuca do kosza.. eh... 8-)
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
rbucz napisał/a:
a te mniej ostre wyrzuca do kosza.. eh...


Jeśli ma dobry układ, to zwraca dystrybutorowi ;-)

Jak kupowałem 28-75 Tamrona, to pewien Gdański sklep (cyfrowe.pl) sciągnął 3 sztuki, żebym sobie wybrał najlepszy i różnice były widoczne. Na codzień nie mają tego obiektywu dla Pentaxa na stanie, więc pewnie te dwa wróciły do Fototechniki ( w końcu to dwie ulice dalej)
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
właśnie mam dylemat gdzie kupić Tamiego 17-50... Cichy się chwali, że ma same ostre egzemplarze, ale cenę tez ma niezłą (jednak te dwie stówki drożej, niż najtańsza oferta znaleziona za pomocą znanej porównywarki cenowej w sprawdzonym sklepie internetowym). I co teraz Panie i Panowie? Myślicie, że wydanie tych dodatkowych pieniędzy uchroni mnie przed zgryzotami związanymi z wybieraniem ostrego Tamiego?

EDIT:
Jak sądzicie, czy transormer złożony z T17-50, K-7 i Metza 50 AF-1 będzie możliwy do opanowania, czy może będzie mierzył tak radośnie, jak mu się tylko będzie podobało? (chodzi mi o błyskanie w P-TTL)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Swój pogląd ma temat tego testowania szkieł wyraziłem 2 posty wcześniej :) a z PTTL da się żyć... Tylko troszkę wprawy.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Trochę tak dziwnie wystawiać opinie , nie kupując :roll:
 

bilko  Dołączył: 27 Paź 2009
hangmann tutaj http://www.accord-foto.pl/index.php?artykul=196 też się chwalą, że mają ostre i sprawdzone, nie wiem bo nie kupowałem, ale to zawsze coś :-)
p.s. sporo taniej niż u "Cichego"
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
Ja kupiłem w fotozakupach tydzień temu za 1149 i wydaje się być ostry, ale jeszcze dokładnie nie przetestowałem.
W razie czego wysyłasz korpus + obiektyw do serwisu tamrona (na własny koszt) i oni wyregulują i odeślą (na swój koszt) - dzwoniłem do nich się spytać i ponoć taka "usługa" trwa od 3 do 5 dni, więc jak dobrze pójdzie to w tygodniu się zamkniesz.
Więc chyba nie ma sensu dopłacać dodakowych 200 zł u Cichego.
Teraz jak kupisz obiektyw Tamrona i zarejestrujesz się u nich na stronie w przeciągu chyba 60 dni dostajesz 5 lat gwarancji.
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
Ano wiem o tych 5 latach, ale i bez tego miałem chrapkę na Tamiego. Tak się właśnie zastanawiałem ile może trwać kalibracja T z body. Jeśli cała usługa zamyka się w tygodniu do dwóch to chyba wytrzymam tyle bez cyfranki :-) (ciemno i tak na zewnątrz, zdjęć się robić nie chce :-P ).
Jeszcze muszę się nad miejscem zakupu poważnie zastanowić, ale te dodatkowe 200 zł za T od Cichego to przecież grip do k-7 ;-) .
 

papcio  Dołączył: 20 Kwi 2006
hangmann napisał/a:
Tak się właśnie zastanawiałem ile może trwać kalibracja T z body.


Trochę przerażenie mnie bierze, jak cały czas czytam takie słowa. Partactwo producentów zaczyna prowadzić do paranoi. Nie wyobrażam sobie kalibracji obiektywu pod konkretne body, zresztą to było powodem skutecznego zwrotu ponad rocznej sigmy 24 - 70 HSM. Uzywam dwóch korpusów, mam zamiar za chwile wymienić K20 na K5 i co dalej? Kolejna kalibracja, tydzień, miesiąc... Obiektyw ma działać, a ewentualna kalibracja powinna być dostępna z poziomu body, w przeciwnym razie obiektyw jest po prostu uszkodzony (nie jest zgodny ze specyfikacją) i należy domagać się zwrotu gotówki, lub działającego egzemplarza. Wyślijcie kiedyś obiektyw i dwa korpusy do kalibracji...
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
So Seductive napisał/a:
Trochę tak dziwnie wystawiać opinie , nie kupując :roll:

Nie musi Cię ucho boleć żebyś był dobrym laryngologiem ;-)
sam jestem importerem-dystrybutorem różnych produktów i nie wyobrażam sobie sytuacji żeby sklepy przebierały w towarze jak w ulęgałkach wybierając "gorsze" i "lepsze" sztuki.
Towar ma być "dobry" tzn. spełniać określone wymagania i posiadać cechy składające się na jego jakość. Jeśli nie spełnia - od tego są rękojmie, gwarancje, zwroty itp. Twierdzę - choć do wymienionego sprzedawcy nic nie mam i robiłem u niego zakupy - że te "gorsze" szkła trafiaja w taki czy inny sposób do mniej wymagających/doświadczonych użytkowników którzy po prostu się nie czepiają (albo po prostu nie fotografują linijek), a te testy... cóż.... sprzedawanie dobrego samopoczucia to też sztuka.
 

So Seductive  Dołączył: 14 Cze 2009
Więc jestem ciekaw kto trafia na te "sztuki".
Być może ma dobry , bo nie znam osoby , która by jeszcze nie narzekała na egzemplarz tam. A wydaje mi się , że i tak jest to lepsza wersja czy strata czasu na jazdę po sklepach , stratę benzyny.

I dodatkowo przed wysłaniem dodajemy sample ;) więc są fotografie linijek nawet dla tych mniej wymagających , więc wiemy co dostajemy przed zakupem.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Motyl napisał/a:
W razie czego wysyłasz korpus + obiektyw do serwisu tamrona (na własny koszt) i oni wyregulują i odeślą (na swój koszt) - dzwoniłem do nich się spytać i ponoć taka "usługa" trwa od 3 do 5 dni, więc jak dobrze pójdzie to w tygodniu się zamkniesz.

Problem z tamronem jest taki, że nie z każdym egzemplarzem im się to udaje i od prawie trzech lat płynie do nich mityczna maszyna z Japonii, która ma to umożliwiać. Także jak masz możliwość to ja bym sprawdził przed zakupem.
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
Jak na razie wnioskuję, ze płacąc więcej za Tamrona u Cichego, płacę własnie za usługę "sprawdzenia" obiektywu. średnio uśmiecha mi się wycieczka do Euro (w kujawsko-pomorskim chyba tylko tam będę mógł obejrzeć T do pentaxa), zamawianie kilku egzemplarzy, czekanie i wybieranie najlepszego. szczególnie, że z tego, co wiem towary wędrują między sklepami, a nie prosto od dystrybutora i często wybieramy spośród tego, co nie sprzedało się gdzie indziej.

Trochę to przykre, że trzeba takie cyrki odstawiać, żeby kupić dobry sprzęt.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
hangmann napisał/a:
Jak na razie wnioskuję, ze płacąc więcej za Tamrona u Cichego, płacę własnie za usługę "sprawdzenia" obiektywu.

Szczerze wątpię - facet na mój gust żeruję na tamronofobii, bo sława rozrzutu jakościowego tego modelu jest już tak legendarna, że były nawet testy powtarzalności w prasie. Z tego co się orientuje oraz ludziska piszą poprawne zachowanie na jednym korpusie nie gwarantuje, ze na twoim będzie tip-top - niestety błędy kalibracji szkła i korpusu nakładają się na siebie.

Ja bym wyluzował, kupił przez interenet, jeśli nie masz sklepu pod ręką. Jaki zauważysz, że coś jest nie tak to odeślesz, a przede wszystkim nie szukał problemu na siłę w stylu bzdurnych testów z bateryjkami z odległości kilku cm.

[ Dodano: 2011-12-10, 23:15 ]
hangmann napisał/a:
Trochę to przykre, że trzeba takie cyrki odstawiać, żeby kupić dobry sprzęt

Etam, budżetowy zamiennik kita, plastikowa wydmuszka, ale trzeba przyznać, że formuła optyczna im się udała. Szkoda, że na wszystkim innym "zaoszczędzili".

Ból jest jak wysyłasz na żytnią L-ke z 7D :-P
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
Cytat
Trochę to przykre, że trzeba takie cyrki odstawiać, żeby kupić dobry sprzęt.


chodziło mi o dobry=sprawny, nieuszkodzony

Jestem świadomy, że Tamie to szkło budżetowe, znam jego wady i zalety, ale wiem też, że istnieje olbrzymi rozrzut jakościowy pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami. nie byłoby takiej hecy, gdyby wszystkie były równie "dobre".
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
hangmann napisał/a:
nie byłoby takiej hecy, gdyby wszystkie były równie "dobre".

Takiej ceny zapewne też nie, jeśli przyłożyli by się do kontroli jakości. Natomiast nie demonizowałbym przesadnie tamrona - nie potrafię Ci wskazać producenta i modelu, za który zapłaciłbyś więcej i miałbyś pewność, że będzie działać bez zarzutu. To nie takie proste.
 
bocian77  Dołączył: 13 Lip 2008
Na pentaxforums.com pojawił się test/porównanie tamrona/sigmy 17-50 2,8 i pentaxa 16-50.
Pzdr.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Re: Tamron 17-50/2,8
Opis tematu napisał/a:
jest wogóle na nasz bagnet?
Wogóle to nie, ale w ogóle tak. ;-)

 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
A was co wzięło na archeologie :-) Test niestety zdaje się potwierdzać "uroki" tamrona, nie mniej jednak jestem żywym dowodem na to, że da się trafić sprawnie działający i to w dodatku na Canonie! :-P

Ciekawe jak wypadnie sigma 17-50 bez OS - czy zmienią formułę optyczną, czy tylko zablokują moduł stabilizacji. Tak czy inaczej konkurencją dla tamrona nie będzie, ze względu na cenę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach