Hombre  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poprawiony test DA 16-45 w lipcowym Chasseur d'Images
W lipcowym numerze Chasseur d'Images jest poprawiony test DA 16-45 (czytałem w Empiku, ale nie kupowałem). Nie narzekają już na jakość obrazu ale na aberracje chromatyczne, inaczej obiektyw dostałby cztery gwiazdki.

Cztery gwiazdki dostał DA 21 f/3.2 - tutaj narzekano na zbyt małą jasność, poza tym pozytywnie.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Re: Poprawiony test DA 16-45 w lipcowym Chasseur d'Images
Hombre napisał/a:
W lipcowym numerze Chasseur d'Images jest poprawiony test DA 16-45 (czytałem w Empiku, ale nie kupowałem). Nie narzekają już na jakość obrazu ale na aberracje chromatyczne, inaczej obiektyw dostałby cztery gwiazdki.

Cztery gwiazdki dostał DA 21 f/3.2 - tutaj narzekano na zbyt małą jasność, poza tym pozytywnie.


A ile jest max gwiazdek?4?

Pozytywnie nie znaczy b dobrze nie mowiac o rewelacyjnie....pozytywnie to moze dostac sredni zoom...nie bardzo rozumiem wynikow. Chyba tez poczytam tzn popatrze... ;-)
Alek
 
Hombre  Dołączył: 21 Kwi 2006
Max to pięc gwiazdek.

Stwierdzenia są faktycznie ogólnikowe, ponieważ nie czytałem zbyt wnikliwie.

Ucieszyłem sie tylko, że zrehabilitowali DA 16-45.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Hombre napisał/a:
Max to pięc gwiazdek.

Stwierdzenia są faktycznie ogólnikowe, ponieważ nie czytałem zbyt wnikliwie.

Ucieszyłem się tylko, że zrehabilitowali DA 16-45.

Czyli Da 16 45/4 ma 3 gwiazdki?
Alek
PS Dziwne ze Da 21mm dostal jak na Limited o rzekomo super wynikach tylko 4.....
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
PS Dziwne ze Da 21mm dostal jak na Limited o rzekomo super wynikach tylko 4.....


Pewnie jedną gwiazdkę odjeli za zbyt małą jasność.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Alek napisał/a:
PS Dziwne ze Da 21mm dostal jak na Limited o rzekomo super wynikach tylko 4.....


Pewnie jedną gwiazdkę odjeli za zbyt małą jasność.

Jak tak to dzwine bo chyba liczy sie jakosc szkla...trzeba poczekac na jakies lepsze testy, kiedys czytalem ze w tym czasopismie to nie bardzo wiarygodne sa te testy...
 
Hombre  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alek napisał/a:

Czyli Da 16 45/4 ma 3 gwiazdki?

Nie przyznali mu gwiazdek, ale też nie zawsze przyznają. W ogólnym teście obiektywów Pentaxa nie było przyznawanych gwiazdek.

Również podejrzewam, że dostał cztery za f/3,2.
 

H.M.  Dołączył: 25 Kwi 2006
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jako, że przymierzam się do zakupu,
bardzo prosze o opinie na temat tego obiektywu.- i
do tej pory używałem kitów 18-55 i 35-80M, ptem zestawu stałek manualnych (28/2.8, 35/2.8
i 50/1.7) ale brakuje mi troche szerokiego kąta, no i przy ciągłym
zmienianiu obiektywów w różnych warunkach, co chwile mam jakieś syfy na
matrycy, nie wspominając , że czasem zmiana bywa kłopotliwa.
Upatrzyłem sobie SMC DA 16-45. tylko nurtuje mnie kilka pytań, na które,
mam nadzieje pomożecie mi odpowiedzieć.

1. czy opycznie bliżej mu do w/w stałek czy raczej do SMC 18-55?
2. jak zachowje sie na maksymalnie otwartej przysłonie?
3. przy jakich wartościach przysłony najładniej "rysuje"
4. czy duży jest efekt beczki na 16mm?
bardzo prosze o uwagi i ew. sygestie, może ktoś ma jakieś zdjęcia wykonane
tym obiektywem?
No i jeszcxze jedno... czy po "cyfrowość tego szkła ogranicza się do innych powłok, czy również do pola krycia? nie zależy mi na tym bardzo, ale miło by było podpiąć go do MZ-5... prawdziwe 16mm to było by coś ;)
pozdrawiam.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
do MZ5 nie podepniesz DA16-45 bo będzie winietować. Cała linia DA jest tylko na cyfranki. Jarek Dąbrowski przeprowadził test DA 12-24 (znajdziesz wątek) w analogu - zobaczysz od kiedy przestaje winieta być widoczna....
Jeśli do cyfry i analoga to chyba tamron 17-35/2.8-4 się bardziej zda. Ja w każdym razie go wybrałem (-;
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dabrow - podpiąć, podepniesz. Nawet zdjęcia spokojnie z "5" wykonasz. Winieta widoczna jest do ogniskowej ok. 24mm z tego, co pamiętam. Szkło jest ostre już od pełnej dziury i przeważają opinie, że bliżej mu do stałek, niż do kita.
 

Dabrow  Dołączył: 22 Kwi 2006
Errata- nie chodziło mi że nie podepnie zupełnie - tyle że użytkowo będzie ograniczony. A 24 mm to już nie jest nie wiadomo jaki rarytas (-;

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach