zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Patrz watek chociazby dtox'a.
dtox zastosował się do przyszłych zasad w przeszłości jako prekursor postępu.

[ Dodano: 2007-09-20, 09:35 ]
Arti napisał/a:
Ktos wspominal, ze na innych forumach tak to dziala i jest git.
... np. na forum Koniki-Minolty tak było od zawsze. Tylko, że wątek nie nazywa sie "do oceny" a "zdjęcia użytkowników" (ta propozycja nie przeszła w dyskusjach wstępnych).

[ Dodano: 2007-09-20, 09:36 ]
Arti napisał/a:
pozostaje anarchia
Jak dotąd (było kilka takich przypadków w ciągu ostatnich 3 dni) - wątki taki są scalane administracyjnie.
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Jarek Dabrowski, faktycnie ... wieczorem się chyba człowiekowi myślenie wyłącza
tref, ok pomyślałem jak zwykły user a nie jak informatyk, co czasem mi się zdarza mimo wykonywanej profesji :-P
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Wracam do tematu. Czy naprawdę wydaje się Wam, że ten system działa?
Bo ja szczerze mówiąc coraz rzadziej zaglądam do tamtego działu... No bo nie chce mi się szukać na której stronie wątku z mleczami jest wstawiony portret. Albo w tytule jest coś o portretach, zaglądam bo może coś ciekawego a tam kaczeńce... a na końcu jest portret! Ale jak bym szukał kaczeńców to już tam za Chiny i Taiwan razem bym nie zajrzał. Nie każdy robi pokazuje jeden typ fotografii, który sie układa w jakąś całość. Dajcie możliwość zakładania wątków np. tematycznych dla danego autora. Taki Arti chciałby pokazać może i jakiś wg niego ciekawy portret, czy cuś z sesji, z pleneru, ale nie chce go później łączyć ze zdjęciami pejzażu, czy zdjęciami "domowymi". Bo to się kupy nie trzyma.
Ja konsekwentnie zastosowałem się do wybranej przeze mnie banicji, ale trochę mnie to mierzi już.

[ Dodano: 2008-05-29, 13:33 ]
A i tak sobie pomyślałem, że chyba nowym superowym serwerze lekkie zwiększenie ilości wątków jakoś strasznie go chyba nir przeciąży?
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Też mi się nie podoba koncepcja "jeden wątek dla każdego". Jak ktoś dużo robi i wystawia to wątek ma kilometr i nic nie można znaleźć.
A może dać każdemu możliwość zakładania wątków jak chce ale dać im "wygasa", np. na 1 miesiąc? W końcu to foty "do oceny" a nie "na wieki". Ocenione, autor oceny przyjął z honorem i wypad.

To by zresztą dało szansę "zaginięcia w pomroce dziejów" fotom, których najbardziej się wstydzimy :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To jest jakiś pomysł. Foty do oceny we własnym wątku, ale z ustawionym terminem ważności. Choć z drugiej strony taki na ten przykład wątek dtoxa to ma urok, jak się go przegląda od początku ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale wątek dtox'a jak już pisałem ma jakąś spójność. I nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tam gdzie ma to sens i autor tego chce był to wątek "autorski". Jak chcę pokazać tylko foty z gór to mogą być razem i ciągnąć się przez wiele stron. Ale jak nie ma sensu to takie ograniczenie jest bzdurne. Oczywiście moim skromnym zdaniem.
A i o wygasaniu wątków też już myślałem, chociaż może czasem szkoda...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Mi się podoba jak jest.
Jakby każdy miał xxx watków, to dopiero by mi sie nie chcało każdego oglądać. Juz teraz jak widzę, że mam do oglądnięcia 20 wątków, to mi się nie chce. A jak sie okazuje, ze połowa z tego, , to i tak komantarze.... [jednak podział tego nie zlikwiduje i tak]

Arti napisał/a:
Bo ja szczerze mówiąc coraz rzadziej zaglądam do tamtego działu.
Arti napisał/a:
Albo w tytule jest coś o portretach, zaglądam bo może coś ciekawego a tam kaczeńce... a na końcu jest portret!

Jakbyś częściej tam zaglądał, to byłbyś na bieżąco.
Jak dla mnie, to wygodne, że autor etyduje tytuł wątku w zalezności co wstawia. No ale ja tam zaglądam, aby obejrzeć nowości. Dość często.
tomekz napisał/a:
Jak ktoś dużo robi i wystawia to wątek ma kilometr i nic nie można znaleźć.

tomekz napisał/a:
A może dać każdemu możliwość zakładania wątków jak chce ale dać im "wygasa", np. na 1 miesiąc? W końcu to foty "do oceny" a nie "na wieki". Ocenione, autor oceny przyjął z honorem i wypad.

Chwila, chwila.... Widze tutaj sprzeczność:
- albo chcecie cos po jakims czasie znajdywać
- albo chcecie, żeby wszystko po miesiącu spadało do smietnika.
Gdzie tu sens?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może rozważyć powstanie wątków tematycznych, coś na wzór "nasze pociechy" i "nasze kotki i pieski" - wątki jednak ścieśle moderowane, raczej bez luźnych komentarzy i otów. Wtedy autor wstawia zdjecie/zdjecia z opisem tematu, miejsca itd. żeby dało się później cokolwiek wyszukac 8-) ) ?
 

tomekz  Dołączył: 10 Kwi 2007
Właśnie w tym problem IMO, że wiszą stare zdjęcia, w których ciężko się połapać.
Ja nie widzę sensu trzymania starych zdjęć.

No i obecny system ma jeszcze jedne problem.
Jak się coś wrzuci i nikt tego nie skomentuje to przy następnej wrzutce post autora się "edytuje" i nie ustawia mu się nowa data. Wisi on więc gdzieś daleko w kolejce, a nie na początku listy. Efekt taki, że nikt tam nie zajrzy.


Edit: ja chyba za wolno piszę. Mój post był odpowiedzią na post mygosi ale Żorżyk mnie przestrzelił :->
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Może rozważyć powstanie wątków tematycznych, coś na wzór "nasze pociechy" i "nasze kotki i pieski" - wątki jednak ścieśle moderowane, raczej bez luźnych komentarzy i otów. Wtedy autor wstawia zdjecie/zdjecia z opisem tematu, miejsca itd. żeby dało się później cokolwiek wyszukac

No ale jeśli wstawi do tego wątku w tym samym dniu zdjęcia np 3 autorów, to przy komentarzach może się juz zrobicmętlik.
tomekz napisał/a:
Jak się coś wrzuci i nikt tego nie skomentuje to przy następnej wrzutce post autora się "edytuje" i nie ustawia mu się nowa data. Wisi on więc gdzieś daleko w kolejce, a nie na początku listy.

W FaQ było wielokrotnie wyjaśniane jak sobie z tym poradzić.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Postaram się jeszcze raz, po kolei.
Mi się nie podoba. Nie podoba mi się wrzucanie wszystkich fot jakie chcę pokazać do jednego wora. Przecież nie wszystkie foty do siebie pasują. Przecież nie zawsze oceniając wyniki jakiejś sesji trzeba je porównywać do zdjęć sprzed roku.
Jeśli ktoś chce i pasuje mu, że ma jeden wątek "autorski" to przecież nikt mu tego nie zabrania. Niech ma! Ale dlaczego nie możecie zrozumieć, że innym to nie odpowiada? I też jestem za tym, żeby zdjęcia makro jedengo użytkownika były w tym samym wątku, ale czy taka osoba musi koniecznie zdjęcie przysłowiowej "gołej d..y" też pokazywać z robalami!? :-? Ja szukając jakiejś tematyki zdjęć nie chcę przeszukiwać wszystkich wątków dokładnie bo a nuż widelec ktoś gdzieś między lokomotywy wkleił za...fajny portret. I nie zależy to od tego jak często tu zaglądam. Zresztą to forum chyba nie ma służyć tylko tym, co mają czas siedzieć i śledzić.
Że już nie wspomnę o całkiem dobrym chyba pomyśle wprowadzenia w tym dziale kategorii tematycznych. Na takim plfoto na ten przykład nie odwiedzam zakładki "martwa natura" bo mnie to nie interesuje. I nie muszę się przekopywać.
A i ja nie koniecznie chcę szukać fot sprzed 5 miesięcy. Ale nie chcę wyłapywać czy w wątku, który już czytałem, w którym nie ma nic ciekawego, nagle nie pojawiła się perełka.
Wątki tematyczne, czemu nie. Ale nie jako zastępstwo. Fajnie, że jest miejsce gdzie chwalimy się dzieciakami, ale czy to zastąpi możliwość szerszej prezentacji swoich fot? Poza tym te wątki służą bardziej przezentacji samych bohaterów zdjęć niż samych zdjęć. Zachwycamy się kotem, przy okazji czasem fotą. A nie ma dyskusji o samej focie.
Wygasanie wątku rozpatrywałem, jako obejście bzdurnego, wg mnie, wymogu "jeden wątek" Owszem mam wiele wątków, ale w jednym czasie tylko jeden. A że komentarze i zdjęcie pójdzie w kosmos... cóź, nie robię takich dzieł, coby szkoda było.
Ilość zdjęć i wątków... kiedyś panowało ograniczenie ZPT "Zdjęcie Przez Tydzień" może to jakieś wyjście? A może kategorie?

Jak do tej pory znam jeszcze dwa miejsca gdzie panuje podobna zasasada jak tu. Na jedno mam alergię, na drugie nie zaglądam. W większości gdzie zaglądam jest "normalnie" i jakoś to działa. Ja wiem, że pójście na łatwiznę to nie po "pentaksjańsku", ale może czasem warto?

[ Dodano: 2008-05-30, 09:50 ]
A i obiecuję, że to moja ostatnia próba "naprawiania świata" w tej akurat działce... Nie dam rady, to se odpuszczam...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti, ale konkretnie to jak by to miało wyglądać? Tematyczne wątki autorskie?
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Zorzyk, nie.
Kategorie tematyczne jako podfora, np. pejzaż, portret itp. A jeśli ktoś chce "autorski" taki przekrojowy jak jest teraz, to ja wiem, może w głównym? Tu nie mam jeszcze gotowego rozwiązania, ot jakieś pomysły przychodzą do łba. Szczerze mówiąc to nie najgorzej chyba jest u Nikoniarzy, co nie znaczy, że nie można tego ulepszyć i zrobić po naszemu, lepiej.
W tej chwili moim największym problemem jest jeden wątek na wszystko.
hmmm.. tak teraz gdybam, jakby taki kompromis? Oddzielne podfora (czy podpodfora) tematyczne np. portret, pejzaż, rodzinne, okolicznościowe czy co tam potrzeba, a w nich każdy autor po wątku? czyli jeden mam w portrecie, jeden w pejzażu i jeden z robalami w macro? To nie jest do końca szczyt moich marzeć, ale może jakiś kompromis? Coby i wilk syty i owca też?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Oddzielne podfora (czy podpodfora)

Już widzę jak ludzi się tego pilnują...
No ale skoro ma to być moderowane, to chętnie będę wywalać w kosmos wszystko, co nie będzie w odpowiednim dziale :evilsmile:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Arti, no to od tego właśnie jest nasza galeria pentaksowa tylko sęk w tym, że przerażająca większość ( w tym, nie ukrywając, niżej podpisany) o niej zapomina ... być może wartałoby jej zrobić jakąś akcje marketingową tak, aby ludzikowie tam właśnie wstawiali zdjęcia w odpowiednich podforach ii częściej do niej zaglądali ... ewentualnie stworzyć gdzieś jakąś nową ...
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
mygosia, mniej więcej tak samo jak dziś piszą w odpowiednim dziale.... na niektórych nie ma rady i trza moderować. Ale większość da sobie radę, dajcie im szansę...
sołtys, też prawda... tylko nasza galeria umiera, jeśli już nie umarła... ja też o niej zapomniałem... Tylko wtedy po co dział na forum? Może faktycznie jakaś promocja?

A dam dobry przykład i odwiedzę galerię. Idziecie ze mną?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Arti napisał/a:
Może faktycznie jakaś promocja?

Może dla zachęty - wrzucić by tam trzeba było parę fotek, a linki dać na forum, zeby ludzie załapali, że cos tam w ogóle działa [bo ja dłuuugo byłam nieświadoma tego, że jest coś takiego jak galeria].
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Arti, bo mnie się wydaje, że wątek "do oceny" powinien być "do oceny", a nie do chwalenia się. Ja to rozumiem tak, że pokazuję zdjęcia i chcę się dowiedzieć o błędach, usłyszeć porady, podyskutować o problemach dotyczących zdjęcia, poznać opinię czy tak zwaną "konstruktywną krytykę". Żeby się pochwalić zdjęciami to jest sto innych sposobów, w tym choćby i klubowa galeria.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kurde...
poszedłem na galerię, chciałem zmienić adres mailowy, udało się niby, ale mnie wylogowało i nie mogę się teraz zalogować.. ani przypomnienie hasła nie działa ani stare hasła... może ktoś zobaczyć co się dzieje? Się usunąłem czy jak?

[ Dodano: 2008-05-30, 11:24 ]
POSZŁO!!! znaczy lognąłem siem

[ Dodano: 2008-05-30, 11:40 ]
No dobra, dałem coś. A teraz jak linkujemy? gdzie? Ciekawe ile tam osób zajrzy....
No i tam chyba nadal obowiązuje ZPT? tak?
matb, ale ja jak się "chwalę" czy pokazuję to nie wykluczam krytyki i oceny, nawet liczę na to. I mam wrażenie, że jednak dyskusji na forum to komentarze na galerii nie zastąpią.

[ Dodano: 2008-06-16, 13:27 ]
Tak tylko od siebie dodam, że Galeria to już zdechła i jeśli, to nie promocji a reanimacji potrzebuje. A w prezentowaniu zdjęć tutaj zmian brak (nawet dyskusji nie ma), widać wszystkim pasuje....
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Mozna cos pozmieniac. Wszystko w jednym jest bez sensu.
Przynajmniej trzy dzialy i kazdy moglby zalozyc po jednym watku w kazdym dziale.
Mi tez sie nie chce wszystkiego przegladac.

Pisac kto jest za

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach