Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
  Zasady wstawiania foto do oceny pkt.1
Poniewaz wątek zamkniety, to zaczne tutaj.

Przemyslcie prosze jeszcze raz punkt 1 "Zasad wstawiania foto do oceny"

"1. każdy użytkownik ma jeden wątek "
O ile w wypadku zdjec bedacych kontynuacja, spojnie tematycznych, czy pochodzacych z tego samego spaceru/sesji/wycieczki to zupelnie sie zgadzam, ze powinny byc w jednym watku, to zpupelnie traci to sens jesli ten sam uzytkownik chce pokazac rozne zdjecia. Np. jednym razem bedzie to studyjny portret, a drugim reportaz z krainy lodu czy cus. Rozne sesje, rozne miejsca. Jak mam zatytulowac ten watek? Nie pasuje mi tu "moje zdjecia" bo kazde moze byc zupelnie inna historia.

[ Dodano: 2007-09-19, 11:13 ]
A i jeszcze dodalbym cos o tym, zeby dokonywac wstepnej selekcji fotek pokazywanych, ze nie jest to dzial "Kupilem cyfre, sfocilem wszystko wokol, fajne? i jakie robie bledy?" Zdjecia maja byc tymi, ktorymi naprawde chemy sie pochwali, spytac o opinie itp itd.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
mnie sie zasada jednego watku podoba. Jest pelno maniakow co zasypaliby forum, a tak sie ich skoszaruje.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Z tym dodano, to zgadzam sięzupełni.
Co się zaś tyczy pierwszej części wypowiedzi, to jak gdyby mniej.
Uważam, że w jednym wątku powinna byćzgromadzona cała twórczość danego autora. Chociażby po to, by się nie przebijać przez forum w poszukiwaniu innych dokonań. Każda sesja to inny w sumie klimat. I nie sądzę, by było tak, że sesja następuje po sesji. Zawsze oddzielone one będę komentarzami użytkowników. Z tego, co zauważyłem, sprawdza się to na innych forach, więc potestujmy u nas. Jeżeli po jakimś czasie się nie sprawdzi - wówczas zmienimi.
O ile oczywiście ograniczymy odszczepieńców dających swoje foty/linki w wątkach autorskich.
A poza tym, zawsze można jako uzupełnienie wrzucić coś do naszej galerii, choć jak widać, panuje tam względna niemoc twórcza.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu napisał/a:
I nie sądzę, by było tak, że sesja następuje po sesji. Zawsze oddzielone one będę komentarzami użytkowników. Z tego, co zauważyłem, sprawdza się to na innych forach, więc potestujmy u nas.


No ale ja naprawde nie widze sensu wstawiania zdjec z wycieczki w ten sam watek co sesja. Jak pisalem, spojne tematycznie jak najbardziej ale nie wszystko. Watek portretow Artiego np by mi pasowal, ale nie chcialbym go mieszac z fotkami krajobrazu, tez moimi. Zdjecia z tej samej sesji, czy roznych sesji tej samej modelki w jednym watku tak. Wszystkie foty w kupie nie.
Zreszta podobne zasady obowiazuja na innych forach gdzie zdarza mi sie zajrzec (nieduzo i rzadko).
kivirovi napisał/a:
Jest pelno maniakow co zasypaliby forum, a tak sie ich skoszaruje.

A mnie czasem doprowadza do goraczki zasada ograniczania wszystkich
"normalnych" w imie wyciecia kilku "maniakow". Nie traktuj tego jako jakakolwiek napasc czy wycieczke osobista prosze. Ot takie mam skrzywienie, ze ja wolalbym wycinac "tych niepasujacych" niz samemu sie wiecznie ograniczac. I wiem, ze to cholernie trudne, i nie wiem czy sie uda, wierze za to w kolorowych.

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do pokazywania własnych dokonań służy galeria klubowa.

Wątek "Foto do oceny" ma być z fotkami do oceny/dyskusji.
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
Zawsze można edytować tytuł wątku po wrzuceniu zdjęć o nowej tematyce, można by też dodawać datę aktualizacji wątku np.
[user] spacer z rodziną - 10.09.2007
[user] a teraz parę portretów -18.09.2007

itd itp
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Wątek "Foto do oceny" ma być z fotkami do oceny/dyskusji.

No wlasnie, ja chce pokazac fotke i przeczytac oceny.

regis napisał/a:
Zawsze można edytować tytuł wątku po wrzuceniu zdjęć o nowej tematyce, można by też dodawać datę aktualizacji wątku np.
[user] spacer z rodziną - 10.09.2007
[user] a teraz parę portretów -18.09.2007

A to juz zupelny bajzel widze...

Poza tym naprawde nie wydaj mi sie korzystne zachecanie do pokazywania calych galerii fotek z cyklu "mam cyfre i szaleje"
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
regis napisał/a:
Zawsze można edytować tytuł wątku po wrzuceniu zdjęć o nowej tematyce, można by też dodawać datę aktualizacji wątku np.
[user] spacer z rodziną - 10.09.2007
[user] a teraz parę portretów -18.09.2007

itd itp

Wg obowiązujących ustaleń nie można, wątki [usera] zostaną scalone.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Arti napisał/a:
No wlasnie, ja chce pokazac fotke i przeczytac oceny.

Czyli jest OK, a nastepne fotki w tym samym wątku.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Wg obowiązujących ustaleń nie można, wątki [usera] zostaną scalone.

Ale regisowi chcodzilo o zmiane tytulu tego samego wciaz watku w zalezanosci od dodanej, nowej zawartosci. Nadal uwazam to za kiepski pomysl.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W obecnej chwili najlepszym pomysłem na nazwę wątku usera [user] jest nazwa "moje zdjęcia" 8-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Czyli jest OK, a nastepne fotki w tym samym wątku.

Chyba sie tym razem nie rozumiemy.... ;-)
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
zorzyk napisał/a:
wątki [usera] zostaną scalone.

nie chodziło mi o zakładanie nowych wątków a o edycje tytułu tego jednego jedynego.
Arti napisał/a:
A to juz zupelny bajzel widze...

niekoniecznie, wątek identyfikujesz po nazwie [usera] a dalsza część podpowiada co i kiedy ostatnio dał do oceny.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
W obecnej chwili najlepszym pomysłem na nazwę wątku usera [user] jest nazwa "moje zdjęcia"

No a mi nie pasuje wrzucanie moich zdjec do jednego ogromego wora... Poza tym, mam wrazenie ze takie "moje zdjecia" zacheca do tego o czym tez pisalem, do pokazywanie wszystkiego co byla w stane zapisac matryca. A tego bym bardzo chcial uniknac.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Do pokazywania własnych dokonań służy galeria klubowa.


Dodam tylko, że porażająca (modne słowo) ilość zdjęć przechodzi przez galerię bez jakiegokolwiek komentarza, a są przykłady że nad fotką można w galerii nieźle podyskutować.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
regis napisał/a:
niekoniecznie, wątek identyfikujesz po nazwie [usera] a dalsza część podpowiada co i kiedy ostatnio dał do oceny.

ale ginie to, co chial pokazac wczesniej.
"portret na stronie 23 jest calkeim ciekawy, ale ten krajobraz na 78 juz nie"... ;-)

[ Dodano: 2007-09-19, 12:05 ]
A i jeszcze, jezeli ktos chce zobaczyc calosc dokonan tworcy, to wtedy powinien zajrzec na jego strone, "portfolio" na galerii czy plknoto. Tu w watku, chcialbym pokazac jedna fotke, serie tematyczna czy dana galerie i tylko o niej rozmawiac.
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
i tu pojawia się problem czy chcemy komentować i dyskutować na bieżąco o
Arti napisał/a:
krajobraz na 78

wrzuconym dzień wcześniej,
czy o
Arti napisał/a:
portret na stronie 23

z przed 14 miesięcy. ;-)
:-B
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
regis, o wlasnie!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Arti napisał/a:
O ile w wypadku zdjec bedacych kontynuacja, spojnie tematycznych, czy pochodzacych z tego samego spaceru/sesji/wycieczki to zupelnie sie zgadzam, ze powinny byc w jednym watku, to zpupelnie traci to sens jesli ten sam uzytkownik chce pokazac rozne zdjecia. Np. jednym razem bedzie to studyjny portret, a drugim reportaz z krainy lodu czy cus. Rozne sesje, rozne miejsca. Jak mam zatytulowac ten watek? Nie pasuje mi tu "moje zdjecia" bo kazde moze byc zupelnie inna historia.
Odpowiedź jest prosta - forum to nie galeria. Każdy może zbudować sobie portfolio i podać je do wątku ZDJECIA w dziale fotografia. Jeśli użytkownik doda nowe foty do folio, może ogłosić to w swoim jedynym wątku autorskim do oceny. Chcę uniknąć tego co zaczyna się powoli na forum robić - miliona wątków jednego usera, które po 10 komentarzach zamieniają się w OT.
Jak rozwiązać problem różnorodności fotek? Prosto. W pierwszym poście autor pokazuje fotki opisując je jako "sesja nad morze" i pod tym lecą komenty. Za 3 dni autor wstawia nowy post i opisuje "matrix rewolucje" i pod tym lecą komenty. Jeśli ktoś się spóźni i doda komentarz do sesji nad morzem w dyspucie o matriksie, to przecież świat się nie skończy. Dzięki temu rozwiążemy nielubianego przeze mnie dodawania fot z jednej sesji w kilku postach. Chciałbym zmobilizować towarzystwo do tego, aby [jeśli się pojawi nowo wywołane zdjęcie z sesji nad morzem] dodawać je do części z tejże sesji oznaczając kolejnym numerem. Na końcu wątku zaś [jako nowy post] napisze ów autor "dodałem foto Sesja_morze_10 -szukaj na zakładce 44 - proszę o komentarz.
Dodałem foto matrix_rew_4 na zakładce 55 - proszę o koment, itd. Wówczas wątki autorskie nie będą poszatkowane.

Głosy o szatkowaniu dysputy odrzucam, bo i tak tylko autor czyta całość, a jak ktoś nagle trafi [w dyskusji o matrikse] na opinię o sesji nadmorskiej, to albo wróci i przeczyta wszystko, albo oleje.

Co do zanzy wątku. W ustaleniach potajmnych proponowałem:
[nick] i tu nic lub moje zdjęcia

Jeśli ktoś ma sprofilowaną działalność foto i zawsze będzie pokazywał tylko krajobraz lub tylko portret może nazwać swój wątek:
[nick] krajobrazy

Jeśli ma tam być mieszanina to dla czytelności całego działu foto do oceny proponuję nie dodawać nic po [nick]


Arti napisał/a:
A i jeszcze dodalbym cos o tym, zeby dokonywac wstepnej selekcji fotek pokazywanych, ze nie jest to dzial "Kupilem cyfre, sfocilem wszystko wokol, fajne? i jakie robie bledy?" Zdjecia maja byc tymi, ktorymi naprawde chemy sie pochwali, spytac o opinie itp itd.
Uwaga taka powinna się pojawić w regulaminie, mimo, że jest to dość oczywiste. Zgadzam się z tą uwagą w całej rozciągłości.

[ Dodano: 2007-09-19, 12:30 ]
PS sugeruję nie numerować zdjęć na zasadzie 1,2,3,4 [seryjnie] lecz wprowadzić nazewnictwo sesyjne:
Sesja_nad_morzem_1
Sesja_nad_morzem_2
Sesja_nad_morzem_3

Matrix_1
Matrix_2
Matrix_3

Portret_Scholastyki_1
Portret_Scholastyki_2
Portret_Scholastyki_3



To pisałem ja - forumowy mądrala Wacław J. :evilsmile:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Chcę uniknąć tego co zaczyna się powoli na forum robić - miliona wątków jednego usera, które po 10 komentarzach zamieniają się w OT.

nie zauwazylem tej mnogosci watkow, za to OT tak... :evilsmile:
Ale na to jest prosta rada: ciac OT...
tref napisał/a:
W pierwszym poście autor pokazuje fotki opisując je jako "sesja nad morze" i pod tym lecą komenty. Za 3 dni autor wstawia nowy post i opisuje "matrix rewolucje" i pod tym lecą komenty.

Ale ja nie rozumiem, po co sobie tak zycie komplikowac?! Skoro mozna to prosciej. I nie sadze, zeby zlala nas taka ilosc nowych watkow, zebysmy sie w tym pogubili. A czytelnosc zdecydowanie wieksza.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach