kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
Aspius napisał/a:
kitesurfing
hahaha, a ja naprawde myslałem, że to namioty. Dopiero teraz widzę, że to skrzydła do latania :) Faktycznie bardzo widowiskowy sport. We Włoszech widzałem kitesurferów (nie wiem czy tak sie nazywają) jak latają lataja na tych deskach późnym wieczorem a właściwie juz w nocy po Adriatyku. Nie miałem wtedy aparatu tylko kamerę. A szkoda.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
#5


grz
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
Ten pies z tyłu mnie ubawił, takie zalotne spojrzenie :D
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Znowu coś z archiwum... tym razem bardzo głębokiego ;) mam prośbę wypowiedzcie się na temat kadru jako takiego... specjalnie zbytnio go nie ciąłem choć jakoś mi nie do końca leży...Albo coś za dużo albo za mało... przymierzałem się już nie raz, na początku nawet na powiększalniku ale wciąż coś nie tego jest ;)

#6


Grzesiek

 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Aspius, gdy patrze na to zdjęcie moją uwagę przykuwa kobieta w daszku lotto na głowie, a raczej jej wzrok (gdzie , w co ona się tak intensywnie wpatruje?) Jeżeli chodzi o kadr ja uciął bym z prawej strony, bo ponieważ albowiem że przeszkadza mi ten rękaw w prawy dolnym rogu ;-)
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
awakqwq, dzięki.. to chyba taki typ zdjęcia które jest prawie dobre ;) jednak prawie robi wielką różnicę ;)
pzdr
Grzesiek
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Kadr jako taki: przepołowiona głowa po lewej na "minus" ... cala powinna być, domyka kompozycję
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Paulos, Właśnie, niestety kadr oryginalny jej nie objął a wycięcie jej powodowało odcięcie ręki pani z lotto... przez co łapa "wypływa" w rogu czyli cały czas byłem w punkcie wyjścia, a szkoda bo bardzo mi leży mina, wzrok i ogólnie sytuacja na fotce ;)

A teraz coś nowego. Nie lubię ściągać koloru z cyfry ale czasem trzeba ;)
#7


Grzesiek
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Aspius napisał/a:
mam prośbę wypowiedzcie się na temat kadru jako takiego... specjalnie zbytnio go nie ciąłem choć jakoś mi nie do końca leży...Albo coś za dużo albo za mało...

Ciężko jest kadrować na powiększalniku...
Zdjęcie ma trochę przeszkadzajek - czyjaś ręka w białym swetrze na pierwszym planie. Lepiej byłoby ustawić się inaczej, może trochę wyżej - tak aby zniknęła. Kadrując teraz, utniesz rękę z długopisem i rękę dziewczyny w czapce z daszkiem. Tamta akurat jest "dobra" więc nie ma pola manewru... Może zostawić tylko trzy twarze? Wiem, że często na kadrowanie jest mało czasu (ułamki sekund) - ja też mam z tym problem.
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Aspius napisał/a:
A teraz coś nowego
Niezłe. Dobrze ustawiona głębia ostrości. Gdyby była większa, to kobieta zgubiłaby się wśród kwiatów, a tak jest OK.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
djack, co ciekawe to zdjęcie w kolorze właśnie gubi kobietę, kolorowe kwiatki robią takie zamieszanie w kadrze, że całkowicie zmienia się charakter fotografii..
Ka_Seciak, Widzę że mamy podobne odczucia ;)
pozdrawiam
Grzesiek
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
@7
Aspius napisał/a:
A teraz coś nowego. Nie lubię ściągać koloru z cyfry ale czasem trzeba ;)

Tak - w tym przypadku akurat trzeba.
Kolor niestety nie pasuje do tego święta - podkreślam akurat w tym przypadku - to jest coś jak zdjęcie reportażowe... Dużo tu się dzieje, zamyślenie na twarzy kobiety, która jakby uciekła. Gdybyś zostawił tu kolor, natłok danych zatarłby to "wrażenie".
A tak - ja nie mam nic do zarzucenia, pod względem kadru, jedynie ostrość "uciekła" Ci do tyłu. Maksimum ostrości masz zaraz za kobietą, może trzeba szybciej składać się do zdjęcia? Zapewne dosyć długo kadrowałeś po pomiarze i kobieta zdążyła zrobić krok.
Pozdrawiam ;-)
P.S. - w żadnym przypadku się nie czepiam, nie jest moją intencją wytknąć _tu_dałeś_ciała_ - po prostu staram się dokładnie przeanalizować zdjęcie. To jest dobre ćwiczenie dla obu stron. Patrząc na czyjeś zdjęcie obserwuje się scenę bez emocji, na chłodno. Autor zwykle jest ze zdjęciem związany emocjonalnie, wielu rzeczy może nie zauważyć.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ka_Seciak, dzięki za wnikliwą analizę ;) Oczywiście nie odbieram tego jako czepiania. Umieszczam tu zdjęcia, które dla mnie w jakiś sposób wydają się ciekawe, które lubię i z przyjemnością poczytam opinię innych na ich temat ;) Każda opinię ;)
Grzeisek
 
g70104sm  Dołączył: 25 Cze 2007
#7 - jak dla mnie zdecydowanie wyrzuciłbym pierwszy plan. IMHO kadr wygląda znacznie lepiej, jeśli zaczyna się na poziomie płaszcza kobiety - mniej wtedy chaosu kwiatowego na zdjęciu i łatwiej skoncentrować się na właściwym temacie.
Jeśli zdjęcie ma 10mpix, to przyciąłbym nawet tak, żeby zdjęcie zawierało tylko 3 elementy - ręce, twarz, wrzos.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Wiosenne porządki, odkurzamy temacik ;) A skoro jesteśmy przy wiośnie to może jakiś kwiatek ;)


Grzesiek
 
mysikrolik  Dołączył: 31 Sie 2007
Intensywne kolory ale mogą być. Osobiście nie lubię efektów wyostrzania zdjęcia na krawędzi płatków kwiatowych ;-)
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Przy wołaniu jpg z rawa jesli dobrze pamiętam wrzuciłem +1 na sharpnes bardziej chyba profilaktycznie niz z wyższej koniecznosci ;)
wiecej przy ostrosci nie grzebalem ;)
Grzesiek

ps az z ciekawosci wywolalem bez jakiejkolwiek obrobki i wrzucilem dla porownania... faktycznie widac roznice ;)
 

Ka_Seciak  Dołączył: 28 Cze 2007
Trochę mi przeszkadza, że środek kwiatka robi się jakiś taki... rozłazi się. Przy takim "wyjęciu" kwiatka z tła przydała by się ostrość na środek. Ale to chyba jest ograniczenie sprzętowe. Bo płatki są ostre, a jednak przy takich różnicach w kolorze albo nie wyrabia matryca, albo obiektyw. [mode type = czepialstwo] Mogłeś też poszukać innego kwiatka - bez tej dziurki na płatku.[/mode] :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach