GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
nooo te światła to takie światła :-B
wydrukałem sobie to na papier, powiem że lepiej podchodzi "do góry nogami" :-B
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Łoł, mieszkasz w kamerze. :-D
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
Super :] Trudno bylo okno uszczelnić ?

widziałem cos podobnego w jakims programie
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
dałem 3 warstwy folii budowlanej, ale i tak gdzieś coś przeswitywało.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
tak mi sie wydaje ze najprostsza opcja to kupic jakiegos starego boxa za kilkanascie/dziesiat zlotych, wymontowac soczewke i pinhole gotowy. a boxy dzialaja na filmach 120 i przy tym niezle wygladaja.
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Witam

Moje dziecko produkuje mi otworkowe body w ilosciach churtowych ( puszki po mleku w proszku dla niemowląt ). Nic tylko korzystac. Mam zamiar usunąć wieczko i zastąpiś folią aluminiową taką do owijania kanapek, a na denko wrzucić papier, bądź druga wersja, w bocznej ściance wybić otwór i na ścianke zalożyć papier. W związku z tym mam pytania.

Czy żeby papier dociąć do denka to musze to robić w ciemni ? i ogolnie zeby włożyć do aparatu musze to robić przy czerwonej badz oliwkowej zarowce ?

Zeby wywołać ten papier http://www.czarno-biale.p...roducts_id=1666

musze kupić wywoływacz i utrwalacz ? Czytalem gdzies ze przy dlugiej ekspozycji papier sie sam wywola. Jak nie to nie szkodzi, z checia wywolam i utrwale, juz i tak planuje pobawic sie w ciemni.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Łobuzio napisał/a:
Mam zamiar usunąć wieczko i zastąpiś folią aluminiową taką do owijania kanapek

Nie zapomnij poczernić tej folii od środka.
Łobuzio napisał/a:
bądź druga wersja, w bocznej ściance wybić otwór i na ścianke zalożyć papier.

A czy próbowałeś jak działa kamera anamorficzna? Robisz w denku otworek, ale papier zawijasz po ściankach bocznych. Naświetlasz w pozycji leżącej, pół leżącej (jak chcesz). Efekt trudny do przewidzenia, ale zawsze odjazdowy.
Łobuzio napisał/a:
Czy żeby papier dociąć do denka to musze to robić w ciemni ? i ogolnie zeby włożyć do aparatu musze to robić przy czerwonej badz oliwkowej zarowce ?

Nie koniecznie ;-) . Możesz włożyć papier zaświetlony. Powaga. Tylko wtedy nie wywołujesz papieru, ale trzymasz go w puszcze przywiązanej do jakiegoś trwałego sprzętu przez miesiąc, pół roku, rok... Jak wyjmiesz papier, masz gotowy obraz bez wywoływania. Muszisz go tylko przefotografować albo zeskanować, bo on będzie na świetle dalej czerniał. Jakbyś chciał wywołać to sczernieje i nie otrzymasz żadnego obrazu.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
technik219 napisał/a:
Muszisz go tylko przefotografować albo zeskanować, bo on będzie na świetle dalej czerniał.

A jak się utrwali?
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Nie utrwalałem. Podobno można utrwalić, ale w utrwalaczu prawie całkowicie przepracowanym, bo świeży niszczy efekt delikatnych odcieni barwnych i osłabia widoczny obraz.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Barwnych?! Na papierze BW? Masz gdzieś przykład takiego zdjęcia? Kusi. :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
technik219 napisał/a:
Podobno można utrwalić, ale w utrwalaczu prawie całkowicie przepracowanym, bo świeży niszczy efekt delikatnych odcieni barwnych i osłabia widoczny obraz.


True, true.

Stachu napisał/a:
Barwnych?! Na papierze BW? Masz gdzieś przykład takiego zdjęcia? Kusi. :)


http://images.google.ie/i...F-8&sa=N&tab=wi
 

xrog  Dołączył: 07 Lut 2008
Łobuzio, podrzucam dwa linki do poczytania z mojego blogu, może coś ci się przyda z tego:

http://pocotofoto.blox.pl...m-formacie.html

http://pocotofoto.blox.pl...ny-otworek.html


Powodzenia!
 

Łobuzio  Dołączył: 17 Lip 2008
Czyli jak chce otworek plus ciemnia, to musze zalozyc papier w ciemni, jak chce samowywolywane to naswietlic papier i trzymac fotopuche przez dluuugi czas w miejcu fotografowania ?

dzieki xrog :-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
To było robione Startem: f=8, t=4 godz. Dałem "autopoziomy", ale chyba trzeba było ustawić ręcznie, bo zbyt bardzo "daje po oczach."


Te jasne smugi to jakaś wada papieru (chyba dziecko mi rysowało na kopercie z papierem i nacisk długopisu spowodował te smugi).
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
technik219, pierwsze wypas, szkoda smugi
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
kefa napisał/a:
szkoda smugi


to ślad słońca...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
alkos napisał/a:
kefa napisał/a:
szkoda smugi


to ślad słońca...


chyba o te żółte nieregularne linie chodziło na drugim zdjęciu ;-)
bo te jasne, to słońce oczywiście :-P
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
opiszon napisał/a:
szkoda smugi


to ślad słońca...


chyba o te żółte nieregularne linie chodziło na drugim zdjęciu
bo te jasne, to słońce oczywiście
oczywiście chodzi o pierwsze zdjęcie, ale ta jasna smuga od słońca? Jak?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kefa napisał/a:
ale ta jasna smuga od słońca? Jak?

czas naświetlania jest na tyle długi, że słońce przemieszcza się po nieboskłonie, pozostawiając właśnie ślad w postaci smugi
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
technik219 napisał/a:
t=4 godz
no fakt nie zauwazylem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach