Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
[ K10D] ISO warning mi się zgubiło
Przestało mi się wyświetlać "ISO" oznaczające że aparat podbił czułość w trybie AUTO-ISO. Nie wiem dokładnie kiedy, ale nie przypominam sobie, żebym coś zmieniał w ustawieniach. Nawet wgrałem firmware 1.30, bo może coś się skopało, ale nic. Przy ustawieniu ISO na AUTO 100-1600 nie pojawia mi się to nawet, jeśli jest faktycznie ISO 1600 (sprawdzam naciskając OK) a mam ustaiwione ostrzeganie od 400. Jakieś pomysły? :roll:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Masz wyłączone ISO warning w menu aparatu..
 
KR  Dołączył: 25 Sie 2006
Markus, - chyba nie doczytałeś przedmówcy do końca.

Gwiazdor, ja mam tak samo. Przy "auto ISO" też mi sie nie wyświetla. Natomiast wyświetla mi się jak sobie sam zmieniam ręcznie iso.
Juz sie do tego przyzwyczaiłem i w auto iso ustawiłem tylko do 400 :-D .
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Markus napisał/a:
Masz wyłączone ISO warning w menu aparatu
Jakby to było takie proste :-D

KR, ale ja moge przysiąc, że mi to działało, tylko nie pamiętam kiedy przestało. ;-)

 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Mi nie działało od początku, chyba, że nie umiem tego dobrze włączyć :roll: .
 
KR  Dołączył: 25 Sie 2006
Gwiazdor, Mi tez się wydaje że kiedyś to działało inaczej. Jednak teraz już nie jestem taki pewny. Szczególnie po wypowiedzi Stachu .
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Wg instrukcji, kiedy ISO mamy ustawione na AUTO, ostrzeżenie nie jest wyświetlane.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Moim zdaniem trochę to nielogiczne jest, bo przecież przy ustawieniach ręcznych wiem, ile ustawiam, więc na co mi jakieś ostrzeżenie, a właśnie przy auto przydałoby sie jakieś: uważaj baranie bo wychodzisz poza ... ISO. A tu jest akurat odwrotnie:
kafciok napisał/a:
Wg instrukcji, kiedy ISO mamy ustawione na AUTO, ostrzeżenie nie jest wyświetlane
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
piotr_luk, mimo że nie korzystam z trybu AUTO, to muszę się z Tobą zgodzić - nie jest to logiczne i nie taką odpowiedź chciałem znaleźć w instrukcji :)
 

Korba  Dołączył: 30 Lis 2006
Aż mi się nie chciało wierzyć i wstałem od komputera, żeby to sprawdzić na mojej kadyszce (firmware 1.10). Rzeczywiście, w trybie auto ostrzeżenie się nie wyświetla. Nie zwróciłem na to do tej pory uwagi, bo mam zwyczaj naciskać guzik OK, żeby sprawdzić czułość, którą dobrał korpus i w razie potrzeby ją zmienić.
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Cytat
Moim zdaniem trochę to nielogiczne jest, bo przecież przy ustawieniach ręcznych wiem, ile ustawiam, więc na co mi jakieś ostrzeżenie


jest logiczne bo jesli sie pomyliles co do warunkow oswietlenia to puszka Ci o tym przypomni
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Polar, wydaje mi się, że piotr_luk wyszedł z założenia, że jeśli coś ustawiasz ręcznie, to robisz to na tyle świadomie, że aparat nie musi Ci o tym przypominać. Ale to takie moje przypuszczenia ;)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Co za bzdura! W GX-10 tez tak jest :-?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
kafciok napisał/a:
jeśli coś ustawiasz ręcznie, to robisz to na tyle świadomie, że aparat nie musi Ci o tym przypominać.
dokładnie tak
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Projektanci zalozyli ze taki przecietny uzyszkodnik aparatu to moze nie do konca wie co bedzie dla niego dobre i na wszelki wypadek dodali ten ficzer
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Przeciętny użyszkodnik korzysta z auto, a tu lipa ;)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Faktycznie tak to u mnie też działa. :-)
Bez sensu... :-? Bardziej potrzebne jest w Auto-ISO. Dobrze, że jest w manualu, ale dlaczego nie ma w auto?
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Gwiazdor napisał/a:
ale dlaczego nie ma w auto?

Pytanie retoryczne, rzecz jasna? ;)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
kafciok napisał/a:
Pytanie retoryczne, rzecz jasna? ;)
To jest moje pytanie skierowane do Pentaxa oczywiście. ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Gwiazdor napisał/a:
To jest moje pytanie skierowane do Pentaxa oczywiście.
No, to na odpowiedź trochę poczekasz :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach