GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
otworkowo czyli owokrowto
Wczoraj po jednym piwku (w puszce) coś mnie naszło, uprzedzam, że tylko 1 browar i żadnych innych wspomagaczy. Naszła mnie ochota spożytkowania w inny sposób pustej puszki (zazwyczaj puszki zbieram do wora i wywożę na złom - w ciagu miesiąca zwraca się koło 10zł :-P ), gdzieś kiedyś troszkę słyszałem i czytałem o fotografii otworkowej i tak zrobiłem otworkowy obiektyw do pana P.
Pierwszy otworek to tak od niechcenia - cyrkiel w puche i gotowe - zdjecia były całkowicie nieostre. Każdy kolejny otworek wychodził coraz lepszy i poprawiała się ostrość. Ostatni otworek robiłem koło 40minut - zgodnie z jakimiś wzorami, przebijanie, szlifowanie, polerowanie i kupe innych zabiegów - i o to co udało mi się uzyskać:

zdjęcie nazwałem "drapacze chmur".

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
:-D

Barzo ładnie :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No nie wiem....
W tych okolicznościach użyłbym raczej formy "coś mnie najszło".
;-)
Fajne zdjęcie.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
No, fajne fajne. Dobrą dziurkę zrobić to sztuka ;-) .
Też się w to bawiłem. Efekty można zobaczyć tutaj:
http://stachu.skrzynka.or...ls.php?album=36
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
próbowalem zetrzeć paprochy z monitora ;-)
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
rOTTEN napisał/a:
próbowalem zetrzeć paprochy z monitora ;-)


...to ptaki dziobaki, uciekają do ciepłych krajów :-P
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na czym naswietliles?
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Na czym naswietliles?


Na matrycy chyba...
 

GRZESIO  Dołączył: 05 Mar 2007
Mam kolejną próbkę ale z 4 otworków. Może juz nie tak "fajne" jak pierwsze i bardziej dydaktyczno-ciekawostkowe.
Wiem, że przy 4 otworkach wszystkiego jest czterokrotnie więcej, ale niech mnie ktoś oswieci i powie, dla czego nawet brud na matrycy zrobił sie poczwórnie? :mrgreen:
Na tej fotce dokładnie tego niewidać, ale później przygotuję wycinek z takim brudem.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach