Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
19i27
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A ja oddaję swój głos na 21. Warszawy i 28. Kraków (z następującym zastrzeżeniem: szkoda, że nie widać całego mostu). Przyjedź kiedyś do Wrocławia poćwiczyć fotografowanie mostów, na tym polu mamy miażdżącą przewagę nad Krakowem, którą niweluje brak dobrych zapiekanek :-(
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
voorjaarman emocje na 27? Mógłbyś rozwinąć? W sensie jakie emocje? Interesuje mnie jak odbierasz to zdjęcie. Ja z racji tego, że wiem w jakiej sytuacji zrobiłem to zdjęcie traktuję je z przymrużeniem oka.
Co do 19-stki to imho bardzo smutne zdjęcie. Obserwowałem zagrodę surikatek przez dłuższą chwile ludzie z dziećmi zachwycali się baraszkującymi surikatkami, które goniły się po wybiegu miedzy pniakami. Wszystkie poza tą jedna, która była pochłonięta swoim odbicie. Zrobiłem dwie czy trzy klatki. Ta zaprezentowana podoba mi się najbardziej. To jedno z tych zdjęć, które zrobiłem i jestem zadowolony z efektu.
Fafniaczku rozumiem że zostawiasz mi dowolność interpretacji komentarza
Kytutr efekt z uciętym mostem zamierzony – cały nie wyglądał tak dobrze. To zdjęcie to dowód ze warto chodzić na krakowskie spotkania formowe, zdjęcie wykonałem właśnie podczas takiego formowego spaceru.
Co do mostów to imho jest to bardzo ciekawy temat fotograficzny a most Piłsudskiego to mój ulubiony most w Krakowie. Problem z fotografowaniem mostów na wyjazdach jest zwykle taki że większość z nich oglądam przez szybę z pędzącego samochodu. W Krakowie jest tez fajny nowy most – most kotlarski – świetnie wygląda nocą.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Żaba, zapraszam do Wrocka na fotografowanie mostów.. ja od wieków mam taki plan, ale nie mogę się za niego zabrać, może razem będzie nam łatwiej ;)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Aspius no w sumie to tylko jakieś 260km - musze pomyśleć, może jakiś późno jesienny weekend.. czemu by nie :-)

[ Dodano: 2008-09-01, 10:12 ]
To wkleje jeszcze jedno zdjęcie. Co prawda już je pokazywałem - ale nie szkodzi.

29. Magnolia
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Żaba napisał/a:
most Piłsudskiego to mój ulubiony most w Krakowie


Jak lubisz mosty, to wbijaj do Wrocławia. Przy okazji zamówiłbym (jeśli można) trochę zapiekanek z placu Nowego ;-)

Oto katalog naszych mostów: http://pl.wikipedia.org/w..._mosty_i_kładki

Pan się przyjrzy, pan przemyśli, pan wybierze dla siebie najlepszy, panie Żaba :-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Kytutr napisał/a:
Oto katalog naszych mostów
o zesz :shock: Grunwaldzki, Zwierzyniecki, Sikorskiego, Tumski i Milenijny tez łady. mosty mostami ale wyspy też fajne :-D No to się na plener do Wrocka w tym roku chyba wybiorę :mrgreen:
No ale panowie my tu gady gadu o mostach, a może jakieś komentarze do zdjęć. W tak zwanym międzyczasie :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Żaba napisał/a:
No ale panowie my tu gady gadu o mostach, a może jakieś komentarze do zdjęć. W tak zwanym międzyczasie


No to dodam, że magnolie też mi się podobają - lubię efekt "wiru", choć nie wiem, oprócz podejrzenia, że to taki bokeh, skąd on się bierze. We Wrocławiu działa Galeria Magnolia (zwana pieszczotliwie Mongolią) i na dziedzińcu przed nią są zdaje się jakieś magnolie, które pewnie też kwitną, kiedy przychodzi ich pora.

Moim ulubionym mostem we Wrocławiu jest stary Most Mieszczański: http://flickr.com/photos/kytutr/2340057365/
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Żaba Most na 28. jest przyjemny w odbiorze. Powtórzę za innymi, że zdjęcia w zoo są jakieś przygnębiające, smutne, deprymujące. Może to tylko mój osobisty obiór ale jednak.
Społem Kiedy spotkanie "mosty w pentaxach". Pytanie : czy jeden ze wsi nie karany, nie pijący, nie używający (słów brzydkich), może się zaprosić na takie wspólne fotograficzne warsztaty? Pozdrawiam !
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Nazwany napisał/a:
Kiedy spotkanie "mosty w pentaxach". Pytanie : czy jeden ze wsi nie karany, nie pijący, nie używający (słów brzydkich), może się zaprosić na takie wspólne fotograficzne warsztaty? Pozdrawiam !
We Wrocławiu znaczy? Mosty dobrze wyglądają o zdecydowanych porach: o poranku bądź wieczorem (moim zdaniem: o poranku lepiej). Można zorganizować wrocławski plener, ale to już sprawa na osobny wątek.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Nazwany napisał/a:
nie pijący
może być ciezko :-/
Nazwany napisał/a:
zdjęcia w zoo są jakieś przygnębiające, smutne, deprymujące
myślę, że to kwestia nastawienia odbiorcy, a może podświadome celowe działanie fotografa :-P Poro osób odebrało tak te zdjęcia. Czyli budzą emocje to też cenne, aż wybiorę się na kolejny foto plener do zoo zobaczymy jak wyjdzie tym razem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ta ostatnia fota po wycieciu tych ostrych karzaczkow jest super - jak malarstwo
 
kulten  Dołączył: 19 Lip 2007
14, 18, 20, 24 po prostu super.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Fafniak czyli że jak uciąć pół kadru i zostawić sam bokeh?

kulten dziękuję. Cieszę się, że się podoba zwłaszcza 24. Zdjęcie zrobiłem w górach stołowych na PPD - podczas kursu fotografii z Fafniakiem :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Żaba napisał/a:
czyli że jak uciąć pół kadru i zostawić sam bokeh?
tak niesmailo proponuje.... :roll:
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Fajne magnolie, nic nie wycinaj. czym je pstrykałeś - heliosem?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
cypis tak, to kit od zenita 58/2 - bardzo go lubię :-D
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
też uwielbiam ten wirujący bokeh... muszę sobie odświeżyć zabawę z heliosem bo przez lato o nim zapomniałem; złota jesień niebawem, więc będzie okazja
 
divi  Dołączył: 29 Wrz 2008
19 rewelacja a to z drzewkiem pod słońce (zapomniałem nr) bardzo klimatyczne
 

RotheR  Dołączył: 01 Wrz 2008
Z ciekawością obejrzałem Twoje zdjęcia, i wybrałbym tak:
12 - extra uchwycone, fajny pomysł
19 - fajna fotka, ładny zwierzak
21 - kapitalne kolory
27 - najlepsze zdjęcia moim zdaniem, tą fotkę "czuję"

pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach