themroc Dołączył: 30 Cze 2006
jaki koszt - serwis pentax
witam , jaki jest koszt w serwisie czyszczenia matowki i sprawdzenia czy aparat dobrze dziala ?
pentax Me super
prosze o szybką pomoc
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ni elepiej zadzwonic do rendaszki?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
rendaszka? cena czyszczenia przekroczy wartosc korpusu...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
gadalem z themroc, na GG - poradzilem zeby sam wyczyscil :) wlasnie dlatego ... :) - tylko nie wiem jak w ME super zmienia sie matowke - jezeli tak samo jak w MX i LX to sprawa jest banalna :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niestety - żeby ją wyjąć trzeba zdjąć pryzmat, co równa się rozbebeszeniu całego aparatu... Zdecydowanie NIE dla amatora :-|
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Niestety - żeby ją wyjąć trzeba zdjąć pryzmat, co równa się rozbebeszeniu całego aparatu... Zdecydowanie NIE dla amatora :-|

Jesteś pewien? Swego czasu do reszty zepsułem uszkodzonego już MV, żeby dobrać się do matówki. A wystarczyło odkręcić dwie śróbki mocujące ramkę matówki (dostępne w komorze lustra).
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jestem - wyciągałem ostatnio matówkę z ME... Jakoś nie mam serca, żeby złożyc z powrotem ten woreczek części ;-) (i tak miał uwaloną migawkę...)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy warto w ogóle naprawiać i konserwować stare manualne korpusy, to niech sobie poczyta tutaj:

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=1173

A najlepiej niech także przeczyta pozostałe odcinki "fotografa niedzielnego" :-) Nie we wszystkim zgadzam sie z Mikiem Johnstonem, ale wynika to pewnie z tego, że żyję w nieco innym (postkomunistycznym) świecie.....

A od siebie dodam, że kupiłem trzy lata temu ME super w pięknym stanie. Gość, który mi go sprzedał zaśpiewal sobie ładną sumkę za aparat, ale jednocześnie przysłał mi fakturę od Pana Rendaszki wystawioną za regulację i czyszczenie kupionego przeze mnie egzemplarza. Nie trzymam mojego ME super w szklanej gablocie, lecz intensywnie go eksploatuję, nie dbając wcale o niego. Ani raz mnie nie zawiódł.....
Pozdrawiam
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Ja się kocha, trzeba liczyć się z wydatkami...
Nie zmiłuj ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach