thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
Matb, daj znać, jaki efekt bo czekam na wieści jak znajomi na kolejnego Losta :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
thrackan, jest dobrze! :mrgreen:
Zaświetlony jest tylko początek filmu - ze 3 klatki (nawet nie pamiętam co na nich było :roll: ). Potem chyba lekko, tak trochę. A reszta wygląda na idealne! Jak poskanuję, to będzie dokładnie wiadomo. Może wieczorem, albo jutro coś wrzucę, żeby pokazać jak wyszło :->
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
piotr_luk napisał/a:
A może oglądał przed wywołaniem :-P
Slyszalem taka opowiesc, smierdzi troche legenda miejska, ale co mi tam. Za dawnych czasow przed cyfra, przyszedl gosciu do labu, wyciagnal film z jakiegos tam EOSa 5 albo innego Nikona F100, na swoje nieszczescie mial wlaczone opcje zostawiania koncowki. Jako ze w tych aparatach filmy naswietlane sa niemal identycznie i mozna w ciemno numerowac zdjecia, dlatego koles powiedzial do pani za lada:
"Poprosze wywolanie i odbitki z klatek 14 i 18"
Na co pani zamaszystym ruchem zlapala za koncowke, wyciagnela film z kasetki, podniosla pod swiatlo i mruzac oczy powiedziala:
"Ale tu nic nie ma"

Inna opowiesc, to jak koles poprosil o matowy papier agfy 13x18 25 sztuk i pani za lada otworzyla pudelko 100, odliczyla 25 i wlozyla do reklamowki.

dz.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Inna opowiesc, to jak koles poprosil o matowy papier agfy 13x18 25 sztuk i pani za lada otworzyla pudelko 100, odliczyla 25 i wlozyla do reklamowki.
No to co? Facet otrzymał wzorcowej czerni* fiszki mogące służyć jako maski do kolejnych powiększeń. Jedyna wadą jest to, że zanim te fiszki bedą naprawdę czarne, trzeba je wywołać, co oznacza, że nie są one przyjazne użytkownikowi, czy też jakby to określić buy&play :evilsmile:

*wzorcowej, jeśli to był baryt, jeśli RC, to pseudo wzorcowej :-P

[ Dodano: 2008-04-02, 15:35 ]
PS. CIekaw jestem co stało się z pozostałymi 75 kartkami z tej paczki 100elementowej :-P
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
dzerry napisał/a:
...pani za lada...
kobiety :-P
 

sebostek  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michał K napisał/a:
kobiety :-P
muszę zaprotestować pamiętam jedną dziewczynę z kursu foto jak w ciemni rzucała zdjęcia na ścianę ojjj potrafiła trochę :)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
sebostek napisał/a:
muszę zaprotestować pamiętam jedną dziewczynę z kursu foto jak w ciemni rzucała zdjęcia na ścianę ojjj potrafiła trochę :)

Muszę zaprotestować. Pamiętam jedną dziewczynę, z kursu foto, jak w ciemni rzucała zdjęcia na ścianę. Oj, potrafiła trochę. :)

Oj, trochę szacunku dla języka i czytelników.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
lipalipski - na gg jest taka ikonka <brawo> :-)
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie, ale...

założyłem neopana do aparata i focę. jak zwykle mam pewność, że właśnie powstają kadry mojego życia ;-) . licznik wskazuje jakieś 20 sztuk. weekend - pojechaliśmy do rodziny. a tam młody urwis (przedszkolak) bierze aparata do ręki i się bawi. wyłączyłem zasilanie i niech se klika. zawsze tak robiłem. a tym razem ten sqrczybyk zaczął od... otworzenia puszki... :evil: :!:

jeszcze nie skończyłem dopstrykiwać tego co się ostało w kasetce, więc nie wiem co z poprzednich wyjdzie, ale już wiem, że na przyszłość będę ze sobą zabierał me superka bez filmu i dawał mu na pożarcie. niech se pstryka do woli.

a'propos wyciągania papieru foto z paczki: widziałem kiedyś aukcję na allegro, gdzie gościu sprzedawał papier foto. zrobił zdjęcie licytowanego przedmiotu, a na tym zdjęciu oczywiście leży sobie pudełeczko po papierze a obok niego rozłożone w ładny wachlarz arkusze. nie pamiętam czy ktoś to kupił, ale skoro znalazł się artysta, który chciał coś takiego sprzedać, to pewnie znalazł się artysta, który coś takiego kupił (np jako papier foto do drukarki atramentowej).
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
No to co wyszło z tego feralnego filmu, który wypadł był z kasetki.
Pierwsza klatka - nic, tylko ślad jakby od końcówki filmu (znaczy ten język). Na drugiej klatce zachował się fragment kadru. Tak może 1/3. Kolejna wyszła zadymiona. Ale już czwarta, to prawie, prawie:

- drobne zaświetlenie na górze oraz to takie przejaśnienie...
Kolejna klatka to prawie sukces:

- tylko ten dziwny trójkąt na dole. Ale za to następne zdjęcia są już zupełnie OK:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ryve napisał/a:
a'propos wyciągania papieru foto z paczki: widziałem kiedyś aukcję na allegro, gdzie gościu sprzedawał papier foto. zrobił zdjęcie licytowanego przedmiotu,

ryve, bylo to nawet u nas na forum :mrgreen:
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
dan: no widzisz? i tak właśnie jest z tym forum! szukasz czegoś tu i tam, przetrząsasz cały internet, a później okazuje się, że to przecież jest na forum! :lol:

a'propos: chyba się wyszukiwarka forumowa zbiesiła bo nie znajduje mi przepisu na miód pitny kasztelański a on na pewno gdzieś tu jest! ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ryve napisał/a:
a on na pewno gdzieś tu jest!

Serio?! :shock: To moj ulubiony, pojecia nie mialem, ze sam sobie moge go zrobic :-P
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
ryve napisał/a:
miód pitny kasztelański

Jeśli przepis taki gdzieś tu jest, to wie o tym na 100% trefelek.
 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
matb napisał/a:
Ale już czwarta, to prawie, prawie:

Cieszę się, że film przeżył :-D A to pierwsze z języczkiem ma w sobie jakąś magię surwiwalowca ;-)
Pamiętam swoje emocje, jak pewnego razu po zrobieniu fotografii do katalogu mebli (pierwsze "zlecenie", manewrowanie kilkoma kanapami, ustawianie krzesełek, kombinowanie z kompozycją na malutkiej przestrzeni). Po wszystkim chciałem wyjąć film z puszki, otworzyłem magiczne drzwiczki i zobaczyłem nagusieńki film w całej okazałości :oops: Zapomniałem zwinąć... Pół filmu paszło w palju... :roll:
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
matb ty to masz szczęście :) aby tyle że to tylko 3 klatki ( ja tyle zawsze licze na straty - że np. zapomne że naciągnąłem klisze a spust użyłem)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
dan napisał/a:
ryve napisał/a:
a'propos wyciągania papieru foto z paczki: widziałem kiedyś aukcję na allegro, gdzie gościu sprzedawał papier foto. zrobił zdjęcie licytowanego przedmiotu,

ryve, bylo to nawet u nas na forum :mrgreen:


A nieprawda. Było o dwóch kolesiach, profesjonalistach, kt órzy zakupionym papierem podzielili się na miejscu, w sklepie.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
lipalipski napisał/a:
A nieprawda

Bylo na pewno. Jarek D. moze potwierdzic.
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
lipalipski napisał/a:
Było o dwóch kolesiach, profesjonalistach, kt órzy zakupionym papierem podzielili się na miejscu, w sklepie.

czasami dziwię się, że można być aż tak roztargnionym. :mrgreen: Jakoś nie chce mi się wierzyć w bezmyślność, chociaż nigdy nie wiadomo co ludziom siedzi w głowach... :evilsmile:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Lord, autor tejże wiadomości skłaniał się ku tezie, iż nie było to roztargnienie, a niewiedza. Po prostu chłopcy nie wiedzieli, że to się naświetla. Myśleli, że to papier do drukowania zdjęć.

[ Dodano: 2008-04-03, 01:03 ]
dan napisał/a:
lipalipski napisał/a:
A nieprawda

Bylo na pewno. Jarek D. moze potwierdzic.

Nie będę się sprzeczał. Uznałem, z racji podobieństwa sytuacji, że chodziło o sprawę, o której napisałem. Ale równie dobrze mogło być coś podobnego, jeszcze nie za mojej kadencji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach