tref  Dołączył: 05.09.2006
Odwrotnie do wskazówek zegara przełamując opór.

Kolya90  Dołączył: 29.08.2015

barmiska  Dołączył: 27.08.2014
Też miałem taki problem (z Patersonem) ale w instrukcji obsługi w końcu przeczytałem, że właśnie odwrotnie niż w Krokusie...
Ja rozumiem "lewe" gwinty w pewnych miejscach (już wiem czemu one są "angielskie"), ale w koreksie?

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
tref napisał/a:
Odwrotnie do wskazówek zegara przełamując opór.

Okazało się, że odwrotnie... Dziękuję wszystkim za porady :-B

Fenol  Dołączył: 31.08.2010
Właśnie przed chwilą sprawdziłem i miałem pisać, że jednak zgodnie ze wskazówkami zegara ;-)

Bez sensu. Jak ludzie to mają ogarnąć, skoro raz czas trzeba przyspieszać, innym razem cofać... Bądź tu mądry!

szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
Olać to. Albo podpalić.

MIałem rację! prawą ręką kręcisz zgodnie ze wskazówkami zegara, ale ja zawsze kręcę lewą, czyli przeciwnie :evilsmile:

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Dla leworęcznych zegarki kręcą się w lewo? Ciekawe, jakoś nigdy nie spotkałem tego zegarka dla leworęcznych. :mrgreen:

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Bo tref ma zegarek sloneczny

rychu  Dołączył: 08.10.2006
skaarj, zegary słoneczne dla leworęcznych też chodzą w lewą stronę :mrgreen:

Penteusz  Dołączył: 27.03.2012
Zawsze mnie interesowało jak leworęczny wciska spust migawki w aparacie, skoro ten jest akurat po prawej stronie.
Wydaje mi się, że w związku z tym niektóre przypadki rażących winiet na zdjęciach dadzą się wytłumaczyć :roll:

Penteusz, patrz, a ja do tej pory dziwiłem się paluchowi w kadrze za każdą razą, gdy oddawałem aparacik w ręce żonki :mrgreen:

Penteusz  Dołączył: 27.03.2012
rychu, gdyby żonka była Filipinką, to problemu by nie było. Paluszek byłby w środku, a nie w kadrze :-P

Penteusz napisał/a:
gdyby żonka była Filipinką, to problemu by nie było

Ale Fuji to orydżinal dżapan jest.

kojut  Dołączył: 13.04.2011
Kupiłem sobie nowe urządzenie: nawijarkę do filmów. Myślałem, że jest bajecznie proste w obsłudze, jednak się "przemyślałem". Pierwszy film nawinięty, pogoda idealna (sztorm), wyprawa 300 km od domu.
W tym samym dniu negatyw wywołany i...
ttt by Mateusz Kozuch, on Flickr

iii by Mateusz Kozuch, on Flickr

Doopa! Głupi ja, nie wiedziałem (nie pomyślałem), że trzeba otworzyć wrota, aby film mógł się nawijać spokojnie do kasetki a nie trzeć po plastiku. I takim oto sposobem 2/3 negatywu poszło w pi...du! :evil:

majtek  Dołączył: 16.06.2011
Stylowe (stary film).

dilbert  Dołączył: 21.09.2008
W obsłudze może i łatwe, ale czy dobrze rozumiem: Twoja nawijarka coś nie sztymuje i nawijając rysuje błonę. W sensie, że wykluczyłeś, że rysy są wynikiem Twoich błędów?

Aphar  Dołączył: 03.07.2017
A do czego służy ta nawijarka? Rozumiem, że nawija film, ale... film zazwyczaj jest już nawinięty ;-)

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Są filmy w puszce, 17 lub 30,5 m, do samodzielnego nawinięcia do kaset. Do tego służą specjalne nawijarki.

Skocz do: