dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Misztu napisał/a:
choćby taki pierwszy z brzegu flickr


Po martwej picassie, mój obecnie ulubiony i prosty. Z nowym googlem się nie polubiłem, szkoda mi nerwów.
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
na moje pytanie nie uzyskałem odpowiedzi. Czy nie można uprościć procedury wrzucania zdjęć na forum ???
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie ma co upraszczać.
Na forum wstawia się linki do zdjęć umieszczonych na zewnętrznych serwisach.
Jeżeli gdzieś potrzeba uproszczenia to na serwisach których używasz.
Ja polecam Flickr i imgur. Generują od razu kompletny bbcode wprost do wklejenia na forum.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Zbyszek W. napisał/a:
Dlaczego np. na Face Booka wrzucam foty z komputera bez problemu a tu jest tak skomplikowana procedura że nie daję rady !?
Pewnie dla tego, że w odróżnieniu do Facebooka na forum nie wrzucasz zdjęć. W tym sensie, że forum w odróżnieniu do Facebooka naszych zdjęć nie przechowuje (hostuje, zwał jak zwał). Więc, żeby zdjęcie było widać na forum, trzeba je wrzucić na jakiś serwis, który je przechowuje, a na forum wrzucić linka. I liczyć się tym, że kiedy wykasujesz zdjęcia z owego serwisu albo zamkniesz konto, albo coś podobnego, nie będą one też widoczne na forum. I tu nie chodzi o to, czy mamy wiek XXI czy XXVII, tylko zapewne o to, że nie mamy tyle miejsca na serwerze, żeby każdy mógł mieć tu przechowalnię zdjęć. Tak przypuszczam.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Dokładnie tak.
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
Piotr R. Dziękuję za wyjaśnienia, teraz rozumiem o co chodzi. Jestem starym dziadkiem i nie kumam niuansów komputerowych. Rozumiem, że Picasa i Google nie bardzo się nadają. Spróbuję z Flikr'em, może się uda. :-B
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Picasaweb i Google się nadają tylko dużo trudniej stamtąd wyluskac działający link
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Picasy już nie ma. Ja i wiele osób z mojej półki (60+) wstawia zdjęcia z google zdjęcia.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk, :-B ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na google zdjęcia:
1. Przesyłamy zdjęcia z komputera do Zdjęcia Google i zapisujemy je w nowym albumie udostępnionym
2. Wchodzimy w album udostępniony, wchodzimy w opcje udostępniania i zaznaczamy Udostępnij każdemu kto ma link
3. Klikamy na zdjęcie, aby się otworzyło
4. Klikamy na zdjęciu prawym klawiszem i klikamy Pokaż obraz
5. Klikamy prawym klawiszem na obrazku a następnie na Kopiuj adres obrazu
6. W oknie na post w forumowym wątku klikamy na ikonkę z obrazkiem
7. W otwarte okienko wklejamy zapamiętany link do zdjęcia.

Wszystko. Uff ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Dobrze jest znać instrukcję z google.

Ja wstawiam i chwalę sobie :http://pl.tinypic.com/
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Z photobucket zdjęcia wstawia się równie łatwo jak z flickr-a.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk napisał/a:
Wszystko. Uff ;-)


Świetny podpis. Od rana się pośmiałem szczerze. A tak w ogóle to zaraz przetestuję google zdjęcia, bo OneDrive robi sobie co chce z fotografiami. Dzięki za opis.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To popaprane google ma to do siebie, że czasem, pomimo, że wszystko zrobi się poprawnie to i tak zdjęcia nie widać. Wtedy należy usunąć je ze Zdjęć Google po czym wgrać ponownie i powtórzyć z nim całą procedurę. Zdarzyło mi się tak ze trzy razy.
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
plwk, bardzo dziękuję za przejrzyste wyjaśnienie w punktach, jak zamieścić zdjęcie na forum. Spróbuję niebawem i dam znać czy mi się udało. Dziękuję i pozdrawiam :-B
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
plwk napisał/a:
To popaprane google ma to do siebie, że czasem, pomimo, że wszystko zrobi się poprawnie to i tak zdjęcia nie widać. Wtedy należy usunąć je ze Zdjęć Google po czym wgrać ponownie i powtórzyć z nim całą procedurę. Zdarzyło mi się tak ze trzy razy.


Ha.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
jak z fotosika zamieścić na forum fotkę.
Próbuję i nie mogę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie zrażam się i wstawiam cały czas z google. Czasem ktoś mi zwróci uwagę, że nie widać to poprawiam i potem widać.
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
możesz mi rozjaśnić jak wrzucasz?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Cofnij się o kilka wpisów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach