Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
maad11 napisał/a:
patrząc na Twoje rezultaty z RC - to bardzo cenna opinia
Ja bym tak Jureczka nie gloryfikował ;-) Kiedyś pokazał cz/b zdjęcie, które wg niego nie było "płaskie". A ono płaskie było :)

I tutaj to samo. W ogóle mi pierwsze zdjęcie nie pasuje. Szary, oblizany cukierek z gładkej cyfry.
Ale może ja jestem skrzywiony przez koreks.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maad11 napisał/a:
patrząc na (...) rezultaty z RC
Tu się, Jarek, z Tobą zgadzam - nie jestem alfą i romeo :mrgreen: Ale teraz nie badamy zdjeć, tylko monitor maada 8-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
nie jestem alfą i romeo
Akurat jeśli chodzi o kolor, to mało Ci brakuje (moim zadniem). Ale cz/b to zupełnie inna para gumowców.

[ Dodano: 2008-01-17, 10:18 ]
zorzyk napisał/a:
Ale teraz nie badamy zdjeć, tylko monitor maada
Na moje oko jest OK, panie doktorze. Proszę ubrać monitor i opłukać szpatułki.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ech...Jarek, :mrgreen: no fajnie znowu poczytać :-B :-B :-B
 

maad11  Dołączył: 28 Lip 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja bym tak Jureczka nie gloryfikował ;-)


No to się zorzykowi dostało "przeze mnie" :oops: ;-) .

Jarek Dabrowski napisał/a:

I tutaj to samo. W ogóle mi pierwsze zdjęcie nie pasuje. Szary, oblizany cukierek z gładkej cyfry.
Ale może ja jestem skrzywiony przez koreks.


Czyli brakuje ziarna, czy kontrast i reszta do d... ???

Pozdrawiam
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
maad11 napisał/a:
Czyli brakuje ziarna, czy kontrast i reszta do d...
I to i to. Brak ziarna mniej doskwiera. Nie mam PSa pod ręką, na szybko otworzyłem to zdjęcie w IrfanView, dwa ruchy suwakami i mam coś takiego, co już bardziej mi się podoba.



Ale wszytko to kwestia gustu. A ja obróbki i odbierania zdjęć cz/b ciągle się uczę i wiem, że jeszcze daleka droga przede mną.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
i mam coś takiego
o wlasnie! maad11, czy robiles cos z tmi zdjeciami oprocz desaturacji? Bo tonalnosc, wbrew temu co pisze zorzyk, nie jest piekna - jest bardzo plasko.

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
i mam coś takiego
o wlasnie! maad11, czy robiles cos z tmi zdjeciami oprocz desaturacji? Bo tonalnosc, wbrew temu co pisze zorzyk, nie jest piekna - jest bardzo plasko.

dz.


e, nieprawda, gdyby napisał że to Tmax 100 to by wszyscy mówili jakie ładne małe ziarno i tonalność :))
 

maad11  Dołączył: 28 Lip 2007
próbowałem podziałać zgodnie z radami alkosa z tego wątku, więc krzywe, poziomy, kontrast, itd.
Papkowato to mi wygląda na laptopie, na desktopie wyglądało dużo lepiej i jakoś "akurat".

Wersja Jarka Dąbrowskiego całkiem fajna, ale czy nie szkoda trochę szczegółów...

a jak z tymi dwoma, też papka?:
12


13

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maad11, ale co mamy oceniac? Zdjęcia - czyli ich artyzm (to do wątku "Foto do oceny..." :evilsmile: ) czy zawartość zdjęć, żeby Cie utwierdzić w przekonaniu, że skalibrowałeś swój monitor prawidłowo?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
maad11 napisał/a:
czy nie szkoda trochę szczegółów
Widzisz, ja pisałem też o odbiorze zdjęcia. W Twojej wersji szczegółów jest tyle, że ciężko się na czymś skupić, zdjęcie mi tańczy przed oczami. Jak dla mnie np. ciemna plama zamiast włosów pozwala bardziej skupić się na twarzy dziewczynki. I tak dalej i tak dalej...
maad11 napisał/a:
a jak z tymi dwoma
możebyć, dzieciak z psem bardzo mi się podoba (za wyjątkiem ramki), ale też bym jeszcze się trochę nad tym zdjęciem poznęcał
 

maad11  Dołączył: 28 Lip 2007
dzięki za rady,

nie chodziło mi o "artyzm", chociaż rzeczywiście dziwnie przeszło od porady dotyczącej kalibracji monitora do porad o jakość konwersji B&W... :roll: , ale tutaj chyba OT na porządku dziennym

Pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maad11, no tak, OT jest OT - ale zdjęcia są pod specjalnym nadzorem i dla nich jest odpowiedni wątek - tam się chwalisz, a reszta się pastwi nad Tobą :evilsmile:
 

maad11  Dołączył: 28 Lip 2007
czuję się przywołany do porządku... :-) i niniejszym obiecuję, że następne moje zdjęcia będą się pojawiały w odpowiednim dziale/wątku i będą wdzięcznym tematem do "pastwiactwa" :evilsmile:

pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maad11, teraz tylko jeszcze zmodyfikuj temat pierwszego postu na coś w rodzaju:

[maad11] moje zdjęcia
 

maad11  Dołączył: 28 Lip 2007
zorzyk, a może lepiej je po prostu złączyć z tym wątkiem

pozdrawiam
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
maad11, bardzo słuszna uwaga :!: :-B :-B :-B
Dzięki za czujność - choć powinienem był to sprawdzić przed przeniesieniem (a zwykle tak robię...)

[Dodane] OK - wszyscy znowu razem :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
e, nieprawda, gdyby napisał że to Tmax 100 to by wszyscy mówili jakie ładne małe ziarno i tonalność :))

Taaak, szczegolnie biorac pod uwage skrajnie syfna tonalnosc Tmaxa. Powinni zakazac uzywania tego filmu!!! :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach