rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk, już kiedyś pisałeś o udostępnianiu katalogu i każdego zdjęcia. Przerobiłem wszelkie możliwe opcje dostępne w menu udostępniania. Zrezygnowałem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zastanawiam się dlaczego u mnie to działa a u innych niekoniecznie.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
U mnie też nie cholery a kombinowałem na różne sposoby.
Jedno testowe wisi i jest widoczne, kolejne które wrzucałem znikały, dwa które wrzuciłem w taki sam sposób po PPD a które "niby" były widoczne też znikły, dopiero po czasie zauważyłem, że jak jestem zalogowany do google to je widać, jak jestem wylogowany to już nie widać. Co śmieszne działała to testując to na innej przeglądarce czy kompie, wystarczy, że na jednym jestem zalogowany i zdjęcia widzę na każdym.
Na innym forum, jako metodę wstawiania na forum podają przerzucanie zdjęć do google+ ja w każdym razie dałem sobie spokój - amazon działa więc wystarczy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Gdyby facebook tak nie masakrował można by wrzucać z tej lokalizacji. Może spróbować, jak mówił RPM, wrzucać z kompresją 72%. Trzeba by zrobić jakiś test, wrzucić jeden plik na google i na fb z kompresją 72% i porównać.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grzechotnik, moje fotki od zawsze są z google. Nawet te z albumów prywatnych. Gdzieś tam trzeba zaznaczyć opcję: "udostępnij każdemu, kto posiada link". Pzdr.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Powalos Mam to zaznaczone i nie działa, tak, że sobie google w tej kwestii darowałem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
To może pokrótce opiszę jak ja to robię.

1. Eksportuję zdjęcie do Google. Rozmiar max 900 na dłuższym boku.
2. Tworzę album (prywatny lub ogólnie dostępny).
3. Otwieram album.
4. Klikam na wybraną fotkę.
5. Po jej otwarciu klik PKM "pokaż informacje o obrazie". Czekam aż pojawią się one
w oknie i kopiuję te podświetlone na niebiesko.
6. Skopiowany link wstawiam pomiędzy [img] [/img] i gotowe.

P.S.
Być może kłopoty są wówczas gdy linkujemy fotki z dziennika. Z albumów powyższa procedura działa zawsze. No i oczywiście są widoczne na forum tak długo, jak są w albumie na Google.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja też linkuję z poziomu albumu. Zapewne jedynie z tego poziomu działają uprawnienia udostępnienia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Porównanie google zdjęcia i facebook przy kompresji 72%

Google zdjęcia 253,1KB

Facebook 101KB gdy dodano skompresowane, 107KB gdy dodano nieskompresowane


Widzę od razu, że to z fb jest gorszej jakości.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Z albumów nie zawsze działa. Zawsze robiłam według procedury plwk. Ostatnio fiksowało. A dziś fiksowało również plwk. Dlaczego google zmienia linki ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kilka razy mi się zdarzyło, że mimo niezmienionej procedury, po pewnym czasie zmieniało link do pliku. Zwykle wczytanie nowego linku załatwia problem definitywnie.
Czasem zdarzyło mi się tak, że od początku zdjęcie nie było widoczne, nawet dla mnie. Wtedy jedyny skuteczny sposób to usunięcie zdjęcia z google i wczytanie go tam ponownie.
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Czyli google dla cierpliwych.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niestety tak wygląda, dla cierpliwych, a przede wszystkim spokojnych.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
0bleblak napisał/a:
Z albumów nie zawsze działa. Zawsze robiłam według procedury plwk. Ostatnio fiksowało. A dziś fiksowało również plwk. Dlaczego google zmienia linki ?

No bo zdjęcia mają charakter stadny. Ciekawe zdjęcia szukają lepszego otoczenia, a te słabsze szukają rabatek. ;-)
 

Trurl1954  Dołączył: 19 Maj 2013
test


 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Trurl1954, nic nie widać. :-(
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trurl1954, musisz zdjęcia wrzucić na jakiś serwer hostingowy i z niego linkować. Z własnego komputera się nie da.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Trurl1954, wstałeś już? Bo dalej nic nie widać.
 

Trurl1954  Dołączył: 19 Maj 2013
Wstałem, ale teraz muszę naprawić kilka zegarków.
Zajmę się problemem po powrocie do domu,
czyli około godziny 17.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Trurl1954 napisał/a:
http://E:\Zdjecia\Zdjecia%202017-01-19%20Timex\1.jpg
To się nie mogło udać ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach