Sid Gotama  Dołączył: 10.10.2013
Marooned:
Właśnie o to chodzi, czytam o zmaganiach Trurl1954 i postanowiłem zrobić według porad jekie jemu były udzielane. Mi się to nie udało.

Ty też piszesz że taka pozycja jest w FF, ja jej u siebie też nie widzę.

Wstawić zdjęcia też potrafię, niestety nie na podstawie podpowiedzi z tego tematu, bo tu jest już wszystko z sobą wymieszane i dojść co i jak jest na prawdę trudno.

Wstaw zdjęcie posługując się nie swoją wiedzą ale np. postępując dokładnie według swojego własnego opisu lub opisu kogoś kto podpowiadał ale na prawdę krok po kroku w punktach a będziesz wiedział o co mi chodzi. Nie piszę tego złośliwie, tak po prostu to wygląda...może macie coś ustawione, tak oczywistego że o tym nie napisaliście, nie wiem?

powalos  Dołączył: 20.04.2006
Sid Gotama, z tego co wiem to Trurl1954 używa Chrome. Aby nieco mu pomóc to zainstalowałem ją na moim komputerze, przetestowałem wstawianie fotek z Google i podesłałem mu na PW swoje uwagi. U mnie wszystko działało. Pzdr.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Miałem zrobić opis ze zrzutami ekranu, ale jakoś inne prace mnie odciągały i zapomniałem.

powalos
Ja między innymi robiłem według twojej metody http://pentax.org.pl/view...1283854#1283854 , robiłem punkt w punkt i niestety, punkt 5 jest nie do zrealizowania (Firefox). Być może problemem jest już punkt 2, bo nie napisałeś jak korzystasz z GoogleDriwe, jeżeli przez przeglądarkę co by wynikało z punktu 5 to nie wiem jak tworzysz album a to jest też bardzo istotne dla kogoś kto pierwszy raz z takiego rozwiązania korzysta. Sam sprawdź ale wstawiaj zdjęcie postępując punkt po punkcie własnego opisu.

plwk
I to jest bardzo dobry pomysł, można by również zrobić "film" i wrzucić na yt ale to też trzeba umieć :-P

Wydaje mi się że robicie jedną bardzo oczywistą dla was rzecz o której nie wspomnieliście a która jest dość istotna dla całości.

Dawno temu gdy bawiłem się w programistę (C64), po napisaniu programu, przed wysłaniem (każdy program musiał posiadać instrukcję), prosiłem kogoś z rodziny by postępował według instrukcji którą napisałem. Jeżeli osoba potrafiła obsłużyć program, to znaczyło że instrukcja jest dobra :mrgreen:

Sid Gotama napisał/a:
Dawno temu gdy bawiłem się w programistę (C64), po napisaniu programu, przed wysłaniem (każdy program musiał posiadać instrukcję)

Teraz poziom ogólnego wyedukowania informatycznego i obycia z obsługą oprogramowania komputerowego jest dużo wyższy i większości użytkowników wystarczają instrukcje ogólne.

plwk napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
Dawno temu gdy bawiłem się w programistę (C64), po napisaniu programu, przed wysłaniem (każdy program musiał posiadać instrukcję)

Teraz poziom ogólnego wyedukowania informatycznego i obycia z obsługą oprogramowania komputerowego jest dużo wyższy i większości użytkowników wystarczają instrukcje ogólne.

Zgadza się ale niekiedy dobra instrukcja się przydaje.
Gdzieś chyba oglądałem że w podobny sposób ikea testuje swoje instrukcje.

Problem jest przeważnie w drobiazgach o ktorych nie piszemy bo z naszego punktu widzenia są oczywiste.

Sid Gotama, wchodzę w Google.pl, loguję się, następnie u góry (z tych małych kwadracików) wybieram ikonę "zdjęcia" i już jestem na stronie z moimi zdjęciami, które kiedykolwiek tam przesłałem. U góry jest przycisk "utwórz" i w rozwijanym menu mamy m.in. "album". Zaznaczamy fotki, które mają się w nim znaleźć i klikamy "utwórz". Pojawia się możliwość nadania własnej nazwy. Album jest utworzony. Pomogłem ?

powalos napisał/a:
Sid Gotama, wchodzę w Google.pl, loguję się, następnie u góry (z tych małych kwadracików) wybieram ikonę "zdjęcia" i już jestem na stronie z moimi zdjęciami, które kiedykolwiek tam przesłałem. U góry jest przycisk "utwórz" i w rozwijanym menu mamy m.in. "album". Zaznaczamy fotki, które mają się w nim znaleźć i klikamy "utwórz". Pojawia się możliwość nadania własnej nazwy. Album jest utworzony. Pomogłem ?

Mi to jest do niczego nie jest potrzebne, korzystam z fotosik.pl ale tak, pomogłeś.
Tak jak pisałem zawsze chodzi o drobnostkę, czyli dla nas "oczywistość".
W linku który jest tu wklejany czyli:
http://pentax.org.pl/view...1283854#1283854

Nie ma ani słowa o tym że chodzi o Google Zdjęcia, Ty przyjąłeś że każdy wie że chodzi o tę usługę, ja jako że z niej nigdy nie korzystałem przyjąłem że chodzi o Google-Drive.

Spójrz na dyskusje wstecz, bardzo rzadko pada Google-Zdjęcia, dlaczego? Dlatego że piszący przyjmuje że każdy wie o jakiej usłudze Google on pisze.
Ja natomiast wiem że Google usługi daje i zabiera i Gogle-Zdjęcia mogą niebawem skończyć jak Picassa czy Moje Trasy :evil:
Ale :-B Ci się należy.

Dwa posty po tym, do którego linkujesz informowałem, że chodzi o google zdjęcia.

plwk napisał/a:
Dwa posty po tym, do którego linkujesz informowałem, że chodzi o google zdjęcia.

Wiem, widziałem, Ty akurat w paru postach o tym wspominasz.

No ale ta dyskusja jest mocno bez sensu, przyjmijmy że Wy mieliście rację a ja się myliłem i zamknijmy ten OT.

Sid Gotama, ;-) :-B Ok. ?

Grzechotnik  Dołączył: 27.10.2008
Ożesz - Amazonowa chmurka też coś nie tego.
Jak widzę w swoim wątku na stronie 69, nie funkcjonuje już widoczny wcześniej link B, wszyscy tak mają czy tylko ja?

Poprawka - czyli chyba już nie działa. Wklejanie linków już nie działa, zdjęcia się już nie pokazują.

Nie widzę zarówno A jak i B.

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Ciemnosc widze, ciemnosc. Na google'u jest OK.

Marooned  Dołączył: 14.10.2006
Grzechotnik napisał/a:
Ożesz
Wbrew wszelkim plotkom: ożeż.

galex  Dołączył: 02.06.2006
Orzesz!

Jeśliś rolnikiem.

Grzechotnik  Dołączył: 27.10.2008
skaarj napisał/a:
Na google'u jest OK.

Nie patrz na liska a kilka postów niżej z 24 czerwca,
Fotki z wątku PPD też zniknęły, czyli chmurka Amazona to kicha.

Marooned napisał/a:
Wbrew wszelkim plotkom: ożeż.

No popatrz, nawet Miodek też tak twierdzi a pamiętałem inną wykładnię, cóż, poprawię się ;)

fuen  Dołączył: 13.11.2012
Zonerema:

zipzip  Dołączył: 06.01.2010
galex napisał/a:
Orzesz!

Jeśliś rolnikiem.

Marooned jest jak Jethro Tull :-D

Robert  Dołączył: 19.11.2006
Fuen :-B

Skocz do: