Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Jarek Dabrowski napisał/a:
No to jest duża szansa, że mamy winnego


kurczę, no tak sobie pomyślałam, ale kobieta z tego zakładu z taką pewnością siebie dała mi te zdjęcia do przejrzenia
nie mogłam uwierzyć, że tak świadomie robi taką lipę :-(
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Hmm, ja stawiam na nieszczelność ścianki. Skoro jednak pasek zmienia kolor to może być lab. Co do "odwagi" pani z labu, żebyś zdjęcia przejrzała- nic mnie nie zdziwi w tym kraju. No, chyba, że mieszkasz poza granicami patriot_landu, to już może być dziwne. Nie napisałaś skąd jesteś, a szkoda. Może zrób skan i pokaż to? Albo napisz skąd jesteś i pokaż komuś na żywo. W sumie - psychologiczne podejście do klienta to sukces na całej linii, nawet, jeśli chcesz go wkręcić.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
tref napisał/a:
Może zrób skan i pokaż to

no myślałam o skanie, moglabym ewentualnie Tobie przesłać, jeśli już zeskanuję?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Albo zrób zdjęcie odbitki np komórką ;-) i podeślij.

Aaaaa! Właśnie! A jak wygląda negatyw??? Czzy na nim też są jakieś paski?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Iza, mamy cały wątek o pokazywaniu zdjęć na forum. Możliwość załączników kolorowi już zablokowali, a szkoda, bo dopiero byłby ubaw :evilsmile:
W każdym razie gdzieś w dziale FAQ(?) jest jak pochwalić się fotką - miłej lektury :-B
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
mygosia napisał/a:
A jak wygląda negatyw

tak, na negatywie też są paski

[ Dodano: 2007-10-02, 19:22 ]
matb napisał/a:
jest jak pochwalić się fotką - miłej lektury

wcale się nie chcę chwalić tymi fotkami :)
niestety nie ma czym
za dużo tu tego na tej stronie, muszę to jakoś powoli ogarnąć


[ Dodano: 2007-10-09, 18:03 ]
No i już wszystko jasne: migawka się nie domyka - koszt naprawy: 250zł.
:cry: :cry: :cry:
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Iza napisał/a:

No i już wszystko jasne: migawka się nie domyka - koszt naprawy: 250zł.
:cry: :cry: :cry:

no tak za 200 to ja na gieldzie kupilem ME z SMC 50/1.7
;)
Grzesiek
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
No właśnie...
A ja tak lubię mój aparacik...
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Ja swoj tez, choc dopiero jedna rolke zrobil. Byc moze az tak sie nie przywiazalem, ale z drugiej strony przywiazanie rozumiem. Ostatnio zona do mnie mowi, ze ja to przeciez mam hobby fotografia wiec po co mi koszulki Pentax.. ja na to, ze fotografia to jedno hobby a Pentax to kolejne... ech ona tego nie zrozumie ;)
Grzesiek
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
A tak na poważnie: to czemu taka naprawa tyle kosztuje? Czy to noramlne?
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
tak na powaznie to ja sie nie znam. Laik jestem w tym temacie, ale poczekalbym na wypowiedz innych fachowcow. Jesli juz wiadomo, ze migawka sie nie domyka moze cos wymysla. Moze ktos kupi ME za 50 zl i wymieni ci ta migawke jesli sie da ? tu na prawde sa fajni ludzie na pewno cos poradza ;)
Grzesiek
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
No właśnie czekam i czekam. Chyba muszę nowy temat założyć i napisać wielkimi literami RATUNKU!!! czy coś takiego. ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Aż się boję pomyśleć, ile naprawa mojego ME będzie kosztować. No, ale ja przynajmniej mam migawkę sprawną...
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
Sądziłem, że już odpowiadałem dzisiaj, ale jakoś nie widać....
więc jeszcze raz...
naprawa za 250zł wydaje mi się nieopłacalna, jeśli można kupić body w niezłym stanie w zakresie 100-150zł (ja kupiłem za 40zł ale z wyrwanym jednym z zamocowań paska).

Tak se myślę, że możesz polować na dobre body ME Super w zakresie 150-250.
A posiadane sprzedać na części w okolicach 50zł.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Najgorsze jest to, że się za słabo znam, żeby kupić coś w dobrym stanie. Chyba że ktoś z forum mógłby mi zaoferować pomoc.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Iza, napisz do Spinnera, może akurat ma coś odpowiedniego dla Ciebie.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Dzięki za radę. No to pewnie się zgłoszę do Niego. Powiem, że jestem z polecenia zorzyka :-)
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
mumonzan napisał/a:
(ja kupiłem za 40zł ale z wyrwanym jednym z zamocowań paska).
heh, widziałem taką aukcje na allegro z jakims pentaxem niedawno
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Nie oplaca sie naprawiac... Inne ME mozesz kupic za jakies 100-150zl... Ale moze czas przy okazji pomyslec o czyms bardziej zaawansowanym?

Napisze co mam:

K2 - piekna klasyczna maszyna, ma tryb manualny i automatyczny, podnoszone lustro i inne mile rzeczy - niestety uwazam, ze bedzie dla Ciebie za duzy... Cena 200zl.

P30t - tego bym polecal, odczytuje czulosc z kodu DX (co jest i wada jesli kiedys bedziesz chciala oszukac - czyli np. forsowac) wiec nie pomylisz czulosci, ma i automatyke i manuala a co wazne i blokade ekspozycji - cena 170zl.

Z-20 z zoomem 28-80 - znacznie nowoczesniejszy, porzadny uchwyt, aparat z autofokusem, pomiary matrycowy i takze punktowy (spot) lampa wbudowana, wszelkie tryby automatyki i manual oczywiscie - 350zl.

To tak w skrocie... IMHO nie naprawiaj ME za 250zl tylko zostaw na polce i podziwiaj jego piekne, klasyczne linie ;-)

Pzdr
Spinner

 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Spinner napisał/a:
P30t - tego bym polecal, odczytuje czulosc z kodu DX (co jest i wada jesli kiedys bedziesz chciala oszukac - czyli np. forsowac) wiec nie pomylisz czulosci, ma i automatyke i manuala a co wazne i blokade ekspozycji - cena 170zl.
:evil: a ja bym właśnie polecał. Forsowanie filmu można tutaj robić przez przeklejanie kodu DX z innej puszki filmu na puchę którą się wkłada.

Jak ci Spinner czegoś nie poleca to znaczy że się nie chce tego pozbyć - bierz. :D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach