tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
matko - softu coraz wiecej..... :roll:
Wtrącę 2 grosze :-P Podobno cyfra miała ułatwiać życie. Jak to dobrze, że ja jednak wróciłem do ciemni, hihi, tam jeden powiększalnik, 3 kuwetki i ten przyjemny klimat wspomagany winkiem. Miodzio! :evilsmile:
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
tref napisał/a:
jeden powiększalnik, 3 kuwetki i ten przyjemny klimat wspomagany winkiem.

Widac mocno Cie wciagnelo, bo na forum rzadko piszesz...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fotografia jest jak bagno!
- tak wciąga?
- nie, tak kusi, żeby w nią wejść!

:mrgreen:

[ Dodano: 2007-10-04, 15:22 ]
Fotografia jest jak pogoda!
- Jest taka ładna?
- Nie, po prostu jest w naszym życiu na co dzień

[ Dodano: 2007-10-04, 15:26 ]
Fotografia jest jak wszechświat!
- Nie ma granic?
- Nie, zakrzywia czasoprzestrzeń.

Dobra koniec tego wymyślania haseł o fotografii, muszę się przewietrzyć. Okno otwórz - marsz!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
Fotografia jest jak bagno!
- tak wciąga?
- nie, tak kusi, żeby w nią wejść!
No to chyba nie jak bagno, a jak Monika Belucci.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Fotografia jest jak Monika Belucci!
- tak kusi, żeby w nią wejść?
- nie, nie pozwala oderwać od siebie wzroku.

:-P
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
tref, utrwalacza sie nawachales?
 

rodric  Dołączył: 30 Lis 2006
Wracajac do tematu : TEST
Moze sie cos po tym, co niektorym rozjasni/wyjasni ;-)


A ja dalej nie wiem co wybrac...
 

sebcz  Dołączył: 16 Wrz 2006
rodric napisał/a:
Wracajac do tematu : TEST
Moze sie cos po tym, co niektorym rozjasni/wyjasni ;-)


A ja dalej nie wiem co wybrac...


Bierz Sigmę. Z testu wynika, że tylko w winiecie coś tam ma na sumieniu (mi nie dokucza jakoś), a winietę poprawiasz jednym palcem w PS-ie. Jakość, cena, 10mm. Ja swojej nie oddam.
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
Sigma 10-20
Witam
Po długim i cierpliwym oczekiwaniu na ciekawą ofertę stałem się w końcu posiadaczem Sigmy 10-20. Kupiona z drugiej ręki. Pierwszy właściciel kupił ją w lipcu 2007r. w FotoRimex. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - obudowa mojej Sigmy różni się trochę od Sigm 10-20 ze zdjęć aktualnie sprzedawanych na allegro czy w sklepach internetowych. Otóż obiektywy na zdjęciach mają przełącznik AF/M oraz skala ostrości jest za taką plastikową szybką. Natomiast moja Sigma 10-20 nie ma tego przełącznika AF/M, a skala ostrości jest normalnie naniesiona na obudowie, tak jak skala odległości (zooma).
W związku z powyższym moje pytanie, czy mój obiektyw to jakaś starsza wersja? Różnią się one od siebie czymś jeszcze?
Pozdrawiam
 

kafciok  Dołączył: 24 Lut 2007
Pewnie na alledrogo wstawiają zdjęcia w wersji z innym mocowaniem (to tłumaczy obecność przełącznika AF/MF na obudowie). A czy były inne wersje? Tego nie wiem, zostawię tu pole do popisu tym, którzy lepiej się na tym znają.
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
sailor9, wersja do pentaxa nie ma przelacznika, to cala roznica wersji
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
dagio napisał/a:
sailor9, wersja do pentaxa nie ma przelacznika, to cala roznica wersji
Fakt, brak przełącznika jest zrozumiały. Ale co z tą skalą ostrości/odległości? Jak jest u Ciebie - pod plastikową szybką, czy po prostu nadruk na tubusie?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
sailor9 napisał/a:
Fakt, brak przełącznika jest zrozumiały. Ale co z tą skalą ostrości/odległości? Jak jest u Ciebie - pod plastikową szybką, czy po prostu nadruk na tubusie?

W sigmach jedno jest powiązane z drugim. Czyli jest AF/M (Canon/Nikon) - jest szybka. Nie ma AF/M (Pentax) - nie ma szybki. To jakoś się wiąże ze sposobem przenoszenia napędu ustawiania ostrości or sth. Tak samo ma np moja 30/1.4
 

sailor9  Dołączył: 23 Paź 2006
No to już wszystko jasne. Dzięki za rozwianie wątpliwości :-B
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
sailor9, a o szybce nie doczytalem, 4 gve me.. myslalem ze tylko o przelacznik Ci chodzi, spieszylem sie.. no ale juz jasnosc :-)
 

piter_76  Dołączył: 23 Kwi 2007
W temacie tej Sigmy dodam tez swoje spostrzezenie odnosnie sprzedawanych egzemplarzy na alledrogo, otoz spotkalem sie z aukcjami, gdzie jako jedna z zalet tego obiektywu bylo wymieniane zastosowanie silnika ultradzwiekowego HSM, owszem, dla Canona/Nicona tak, ale dla systemu Pentax nie ma tego ustrojstwa, a cena obiektywu taka sama jak w innych systemach :-) Coprawda akurat tego szkla uzywam tylko i wylacznie z manualnym trybem ostrzenia, no ale jednak, wypisywanie nieprawdy pod tym obiektywem z mocowanie Pentaxa moze byc mylace dla potencjalnego, malo doswiadczonego uzytkownika :-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zamiast zakładać nowy wątek należało kontynuować na przykład tutaj:
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=7202
 

tomos  Dołączył: 18 Sty 2007
czekam z niecierpliwoscia na tamrona 10-24mm, ciekawe czy bedzie godnym konkurentem dla tej sigmy :->
 

ttb  Dołączył: 26 Lip 2006
ciekawe czy tokina 11-16/2.8 bedzie na pentaxa. jesli tak to na nia warto czekac.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach