Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
i gdzie ten K100D ???
Jak wyżej. Bo już mnie nie tylko świerzbi, ale i Małżowinka ciśnie, już sobie wszystkie akcesoria itp skalkulowałem dobrałem i w ogóle tylko tego aparatu ani widu ani słychu.... Co jest. Miał być w lipcu! A tu buko... To ktoś wie czy on gdzieś jest?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
dzwon do Apollo :mrgreen: Potem do Pentax-Europe :mrgreen: A potem do centrali w Japonii! :mrgreen:

Moze to taka kampania "na przetrzymanie" klienta? :evil: 8-)
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
no jak wciąż apollo to ja cież pier....ę.... przyjdzie ściągać z zagramanicy bo pewnie szybciej i na pewno taniej... a ja wolałbym jednak u nas bo przynajmniej gwarancja - Sylwek mnie trochę nastraszył kosztami napraw niegwarancyjnych... (-;
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Hmm, ja już też nie wytrzymuję. Liczyłem, że jednak K100D wystartuje w Polsce 4 lipca, a tu kiszka, nie ma, nie widać, nie ma perspektyw :-/ Chyba też nie wytrzymam i kupię DL-a albo GX-1S, sam już nie wiem... Dolar i Euro poszły w górę więc cena K100D pewnie też poszybuje. Jestem pełen złych myśli :-?

[ Dodano: 2006-07-04, 13:20 ]
Minęły kolejne dwie godziny a K100D nadal nie ma :-o ach....
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
gebi nie łam się bo i ja się złamię!! :mrgreen: W dwóch cierpieć niedole raźniej ;-)
Co do Samsunga to podoba mi się ich marketing, wszędzie ich pełno i graficznie niczego sobie. Zgadzam się z l_uka też uważam że ładne te nowe kompakty Samsunga.
Dowiedziałem się że kuzynka kolegi jest w USA i wraca w połowie lipca i jakby co to może coś przywieść. Kiedy ma być K100D w USA?? Dobrze zrozumiałem że jak kupi aparat w sklepie w stanach i weźmie rachunek to mogę go ewentualnie na gwarancji (odpukać) w Polsce naprawić??

pozdrawiam
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Apollo odpowiedziało mi, że K100D będzie prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia :-( . Dzwoniłem też pół godzinki temu do AsterFoto, ale nie wiedzą kiedy będzie aparacik. :-/
Napaliłem się i nie mogę sobie ulżyć :roll:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
(..) Dobrze zrozumiałem że jak kupi aparat w sklepie w stanach i weźmie rachunek to mogę go ewentualnie na gwarancji (odpukać) w Polsce naprawić??


Jeżeli ja dobrze zrozumiałem, to jak jesteś obywatelem USA i kupisz np. w Europie Pentaksa, i zachowasz fakturę zakupu i inne papiery, to gdy wrócisz do domu (czy do USA) to Ci naprawią na gwarancji. 8-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Wiem, o czym mówisz. Jedyne, co powstrzymuje mnie przed kupnem GX-1S to rzekomo powolny AF, który ma być mocno usprawniony w K100D. Mam pytanko tak przy okazji do użytkowników DS/DL jak w końcu jest z tymi jpg prosto z aparatu?? Czy gdy zmieni się ustawienie z bright na natural to znika problem z jakością jpg czy nadal są one gorsze niż u konkurencji i zaleca się stosowanie RAW??

pozdrawiam
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
awakqwq napisał/a:
Czy gdy zmieni się ustawienie z bright na natural to znika problem z jakością jpg czy nadal są one gorsze niż u konkurencji i zaleca się stosowanie RAW??

tego dokladnie nie wiem - ale na p***** mam jpg a na cos fajniejeszego RAW-y
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Pixmania obstawia cenę 2872zł i dostępność na 17-tego lipca, myślałem, że nie będzie więcej niż 2600-2700, ale sądzę też, że po prostu liczą na to, że ileś tam osób już zamówi i zarobią na tych co muszą mieć pierwsi (sam bym chciał, ale tyle nie zapłacę nawet jakby mi dzisiaj go dawali) (co innego pół roku temu :mrgreen: )
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
gebi napisał/a:
Pixmania obstawia cenę
...

Pixmania miała mi sprzedać PMR-y, jak tylko odstali pieniądze, okazało się, że ich nie ma, że będą za tydzień a jak zapytałem dwa tygodnie później, to okazało się, że nie bedzie wcale i od pewnego czasu czekam na zwrot pieniędzy.
Nie mam do nich zaufania...
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Gdybym miał do nich zaufanie to pewnie od jakiegoś czasu miałbym już swojego DL-a, bo mieli na nie dobre ceny, ale naczytałem się o problemach z nimi i darowałem sobie ten zakup.
A napisałem o nich bo jako jedyni podali jakąkolwiek cenę, więc zakładam, że to jest górny pułap i gorzej nie będzie :mrgreen:
 

Dabrow  Dołączył: 21 Kwi 2006
te 2800 to z kitem? Bo ja chce sam korpus. Juz zdecydowane ze do niego bede zapinał Tamrona 17-35. Właśnie zamówiłem do niego filtry marumi i jestem bankrutem (-:

awakqwq - a jakbym się pouśmiechał?
Bo może jednak jak będzie 12m-cy gwarancji w PL tylko to lepiej zaryzykować i taniej kupić w USrAju... (-;
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spokojnie, przestancie sie tak goraczkowac! :mrgreen: :mrgreen: Bede wiedzial ile kosztuje w japonii 7 lipca, no najpozniej 8 -go w sobote po 11 rano czyli u Was bedzie 4 rano. Wytrzymajcie jeszcze troche, bo inaczej forum peknie :lol: :lol:
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
awakqwq napisał/a:
(..) Dobrze zrozumiałem że jak kupi aparat w sklepie w stanach i weźmie rachunek to mogę go ewentualnie na gwarancji (odpukać) w Polsce naprawić??

Jeżeli ja dobrze zrozumiałem, to jak jesteś obywatelem USA i kupisz np. w Europie Pentaksa, i zachowasz fakturę zakupu i inne papiery, to gdy wrócisz do domu (czy do USA) to Ci naprawią na gwarancji.



Pamietam, ze byla mowa o tym:
http://www.pentaximaging....ation/index.jsp


Niestety nie udaje mi sie odnalesc tego watku, zeby przeczytac na czym stanelo...
Ktos tego probowal?

[ Dodano: 2006-07-04, 18:23 ]
PS
Ja tez nie moge sie doczekac...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Podziwaim was panowie, tych którzy chcą już kupić K100D, co za różnica czy będzie dziś czy za dwa tygodnie. W moim wypadku to nie ma znaczenia, bo i tak czekam z jakiś miesiąc, dwa na testy na opinie testerów i pierwszych owners-ów, potem kontakt na żywo w jakimś MM i dopiero decyzja o ewentualnym zakupie. Ja wiem że jest gorąco ale polecam usiąść w cieniu wziąść zimnego browca do ręki i sobie popijać w celu ostudzenia emocji ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hrrggrrrr ! Albo "ownerów" albo "owners" ale nie "ownersów" !!!
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dabrow napisał/a:
awakqwq - a jakbym się pouśmiechał?
Bo może jednak jak będzie 12m-cy gwarancji w PL tylko to lepiej zaryzykować i taniej kupić w USrAju... (-;

W Polsce gwarancja jest standardowo 2 lata ;-) Prawde powiedziawszy widzac ile problemow potrafia sprawic DSLRy i ich choroby "wieku dzieciecego" to wolalbym jednak doplacic te kilkaset zl i miec swiety spokoj ;-) Tak zrobilem w wypadku dwoch przedostatnich korpusow i przy obu gwarancja sie przydala - zaoszczedzilem na naprawach wiecej niz na roznicy w cenie korpusow ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Dabrow nie wiem na 100% ale jutro w pracy mam się z tym kumplem widzieć to zapytam. Ja osobiście nie widzę przeszkód (no bo jak mam -8 na obu gałach ni9e chwaląc się :mrgreen: ) jeśli tylko będę mógł chętnie pomogę :-) .

PiotrB. łatwo mówić od roku sadzę się na lustro i troszkę się już niecierpliwię.
tomecki jw.
Panowie ja się pochwale właśnie dziś magistrem zostałem i chciałem z tej okazji prezent sobie sprawić :mrgreen: a jak?! No i troszkę nie uśmiecha mi się na niego czekać miesiąc lub dwa. Przy okazji 16 wyjeżdżam na Kaszuby i to będą 2 tygodnie moich wakacji czyli prima sort czas na testy i naukę nowego aparatu :mrgreen:

pozdrawiam

ps
sylwiusz masz sporo racji zwłaszcza patrząc na problemy KM z ich pierwszym korpusem ze stabilizacją D7D i słynnymi problemami z BF i FF. Z drugiej strony człowiek w potrzebie :mrgreen: Niestety nadal nie mam pełniej info jak w Polsce z tą gwarancją z USA.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Podziwaim was panowie, tych którzy chcą już kupić K100D, co za różnica czy będzie dziś czy za dwa tygodnie. W moim wypadku to nie ma znaczenia, bo i tak czekam z jakiś miesiąc, dwa na testy na opinie testerów i pierwszych owners-ów, potem kontakt na żywo w jakimś MM i dopiero decyzja o ewentualnym zakupie. Ja wiem że jest gorąco ale polecam usiąść w cieniu wziąść zimnego browca do ręki i sobie popijać w celu ostudzenia emocji



To bardzo rozsadne zaczekac na opinie, testy... choc jesli wszyscy by tak postepowali to zadnaych pierwszych "ownerow" tudziez "owners" by nie bylo... :-D

Ja rowniez kilka dni temu zostalem magistrem :mrgreen: Mam poki co jeszcze troche wolnego czasu, wiec moge usiasc w cieniu z jakims trunkiem, jednak zecydowanie bardziej wolalbym robic zdjecia!
Chetnie postapilbym nierozsadnie kupujac K100D juz dzis... ;-)
Moze te "choroby wieku dzieciecego" nie beda zbyt intensywne, przeciez to ten sam korpus co DS/DL tylko z drobnymi, choc istotnymi zmianami.
Poza tym nie widze dla siebie alternatywnego korpusu (choc matryca moglaby byc troche wieksza), a zapowiadany 10D to jeszcze nie moja polka...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach