NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Trochę mnie zastanawiają te ceny w foto-net. Rozmawiałem z hurtownikiem hadlującym asortymentem Apollo (głównie komputerowe) i na moją prośbę kontaktował się z Apollo. K100D podobno na wyjściu z Apollo ma kosztować 2660 brutto za kita, dostępny będzie za tydzień lub za 1,5 tyg. Skąd te ceny?, jeśli sklepy int. będą brały z Apollo aparaty, to będą dopłacały? Myślę że przed wysłaniem skorygują ceny i przepraszająco zapytają czy wysłać sprzęt po dopłacie tych 200 zł czy oddać kasę.

Ja jeszcze poczekam z zamówieniem do momentu, kiedy aparaty będą w magazynie i cena będzie już w pełni pewna.

Pozdrawiam.
 
sp7foy  Dołączył: 31 Lip 2006
NaiR napisał/a:
Skąd te ceny?, jeśli sklepy int. będą brały z Apollo aparaty, to będą dopłacały?


Nie. Zbiorą zamówienia, zadzwonią do Apollo i powiedzą, że wezmą 20, 30, 50 szt. albo ileś, ale jeśli Apollo da rabat. I o ten rabat + mała prowizja będą do przodu.
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
sp7foy napisał/a:
Nie. Zbiorą zamówienia, zadzwonią do Apollo i powiedzą, że wezmą 20, 30, 50 szt. albo ileś, ale jeśli Apollo da rabat. I o ten rabat + mała prowizja będą do przodu.


No nie do końca, bo jeśli zamówisz K100D z dwoma obiektywami za 2732 zł w foto-net to muszą dostać dla Ciebie już rabat w wysokości prawie 800zł (normalne ceny to około 3500). Jeśli mają być o rabat do przodu + prowizja, to Apollo musi im dać o 1000zł taniej i dopiero zarobią. Mało realne, nie sądzisz?

Gdyby dostali rabat, a sprzedali drożej (czyli normalnie) to by zarobili ten rabat, a tak to Ty zarobisz a nie oni, a wiadomo że to nie instytucja charytatywna, ale bussines.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
A czy nie jest tak ze cena zakupu jest cena obowiazujaca? I jest to problem sprzedawcy czy uda mu sie z nia wyrobic?
 
NaiR  Dołączył: 09 Cze 2006
Fafniak napisał/a:
A czy nie jest tak ze cena zakupu jest cena obowiazujaca? I jest to problem sprzedawcy czy uda mu się z nia wyrobic?


Też mi się tak wydaje, dlatego uważam że ta oferta jest niepewna.

Poszukałem o tym sklepie, żadnych opini bezpośrednich nie znalazłem, jeden opis (no może kilka sytuacji) z forum nikona.:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=27367

Sam nie wiem, dzwoniłem przed chwilą i Pani powiedziała, że to od polskiego dytrybutora, że w 2-3 dni sprowadzą jak zamówię, a w ogóle to poprosiła o maila i po sprawdzeniu poprawności oferty da mi znać.

Oceńcie sami czy wiedzą co robią, bo mi się wydaje że nie. :-(
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jesli na stronie jest taka cena, to za dokladnie tyle musza Ci sprzedac. Jesli nie, mozesz sie z nimi sadowac i raczej wygrasz. Chyba ze jest to jakas sztuczka, czy daja Ci do klikniecia umowe, w ktorej jest napisane, ze cena moze ulec zmianie.
 

mklnet  Dołączył: 20 Kwi 2006
NaiR napisał/a:


Też mi się tak wydaje, dlatego uważam że ta oferta jest niepewna.

Poszukałem o tym sklepie, żadnych opini bezpośrednich nie znalazłem, jeden opis (no może kilka sytuacji) z forum nikona.:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=27367


Co do samego sklepu - kupowałem tam w lutym lampę Sigma 500 DG Super - wszystko w odbyło się w jak najlepszym porządku
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
No niestety, trzeba czekać jeszcze tydzień na K100D. Jednak termin 20 sierpnia jest prawdziwy. A juz myślałem, ze się pobawię nową "zabawką" :-/
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
 
Witam Wszystkich, jestem tu nowy ;-)

Przymierzam się do zakupu dSLR-a i zainteresowałem się Pentaxem/Samsungiem, mimo iż moim zdecydowanym faworytem jest (był?) Nikon D50.

Dlaczego zainteresował mnie Pentax? Ze względu na wizjer... Porównywałem wizjer w D70s i F90x. Olśniło mnie :mrgreen: . Chcę mieć dobry wizjer w korpusie :!:

Czy ktoś ma porównanie, i może powiedzieć jak wyglądają różnice biorąc pod uwagę wizjer D50 vs. GX-1S vs. K100D? To dla mnie bardzo ważne!

Pozdrawiam,
dan
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj, nowy.

Myślę, że mało kto miał (ma) możliwość bezpośredniego porównania.
Myślę, że tak naprawdę to nie ma co porównywać.
Myslę tak, bo mam *ist DS, a zaglądałem w Nikona D50 w sklepie.
Myślę, że jeśli to dla Ciebie bardzo ważne, to zapomnij o D50.
Myślę, że GX-1S będzie miał deczko lepszy wizjer niż K100D.
Myślę tak, bo tak ludzie piszą.

Myślę, że za dużo myślę.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
:mrgreen: :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek - masz awarie ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Myślę, że chcąc być sprawiedliwym, powinienem napisac, że jeśli masz czas, to poczekaj na Nikona D80 i Pentaksa K10D.
Myślę, że one będą droższe od wymienionych przez Ciebie modeli, więc tak naprawdę, to Ty musisz się określić z budżetem.

Czy ja już pisałem, że myślę, że za dużo myślę?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Myślę, że chcąc być sprawiedliwym, powinienem napisac, że jeśli masz czas, to poczekaj na Nikona D80 i Pentaksa K10D.
Myślę, że one będą droższe od wymienionych przez Ciebie modeli, więc tak naprawdę, to Ty musisz się określić z budżetem.

Czy ja już pisałem, że myślę, że za dużo myślę?


Tak, pisałeś :-P

Podejrzewam, że D80 i K10D przekroczy mu budżet (max. 2700).

A co z wizerem K100D vs. D50. Sądzisz, że jest lepszy? (pytam, bo masz *ist DS z inną konstrukcją wizjera niż w K100D).
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:

A co z wizerem K100D vs. D50. Sądzisz, że jest lepszy? (pytam, bo masz *ist DS z inną konstrukcją wizjera niż w K100D).


Sądzę, że wizjer K100D jest dużo lepszy, niż ten w D50.
Sądzę, że tak naprawdę, to są dwie półki aparatów, jeśli chodzi o wizjery. Nikony D50, D70, Canony 300D, 350D walają się na dolnej półce, a wszystkie Pentaksy/Samsungi, Minolta 5D, 7D, Nikon D200 (D80) patrzą sobie na tamtych z góry.
Sądzę, że mam deja vu, bo dwa dni temu odpowiadałem komuś na pl.rec.foto.cyfrowa, kto miał taki sam dylemat jak Ty, czy D50, czy GX-1S, i też interesował go wizjer.
Sądzę, że zacytuję fragment tamtego listu: "Jeśli chodzi o wizjery,
to Samsung ma się tak do Nikona, jak plazma do telewizora turystycznego
marki Neptun."

Sądzę, że może trochę przekolorowałem, ale czego się TU spodziewałeś...

Sądzę, że za dużo sądzę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
Myślę, że za dużo myślę.

Myśli - hi hi hi.
Dan - pewnie wioska, w ktoej miszkasz posiada na swoim wyposażeniu jakiś Media Markt czy inny sklep z rozszerzoną ofertą lustrzanek. Najprościej więc byłoby udaćsię tam i samemu ocenić zaglądając raz w jedną dziurkę, raz w drugą. GX-1s z pewnością wizjer ów będzie miał najlepszy. Ale osobiście poświęciłbym go dla szybkiego AF i stabilizacji.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Michu napisał/a:

Dan - pewnie wioska, w ktoej miszkasz posiada na swoim wyposażeniu jakiś Media Markt czy inny sklep z rozszerzoną ofertą lustrzanek.


Taa... W końcu to największa wioska w Polsce :mrgreen: Pytanie tylko, czy w stacjonarnych sklepach typu MM mają na stanie GX-1S i (będą mieli) K100D.

Cytat

Najprościej więc byłoby udaćsię tam i samemu ocenić zaglądając raz w jedną dziurkę, raz w drugą. GX-1s z pewnością wizjer ów będzie miał najlepszy. Ale osobiście poświęciłbym go dla szybkiego AF i stabilizacji.


Cóż, wygląda na to, że dopóki sam nie spojrzę i nie ocenię różnicy się między wizjerami w GX-1S & K100D, to nie będę w stanie zdecydować, czy poświęcę wszystkie zalety najlepszego wizjera w klasie dla szybszego AF i stabilizacji.

Dzięki wszystkim za rozjaśnienie.

A wiadomo coś więcej o kitowym obiektywie w K100D? Przyzwoity jest?

Pozdrawiam,
dan
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
A wiadomo coś więcej o kitowym obiektywie w K100D? Przyzwoity jest?

Ludzie "po przejsciach" przez rozne systemy chwala go. I za jakosc wykonania i za optyke i za mechanike. Jako jedyny kit ma wygodny, szeroki pierscien ostrzenia recznego, QSF - czyli mozliwosc recznego przeostrzania po ustaniu pracy AF oraz nieobracajaca sie mordke w czasie ostrzenia - wazne jesli uzywa sie np. filtru polaryzacyjnego oraz dorzucilbym do tego drobnostke - ale jednak - czyli elegancka, kwiatowa oslone przeciwsloneczna ze zdejmowanym okienkiem do krecenia polarem ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
sylwiusz napisał/a:
dan napisał/a:
A wiadomo coś więcej o kitowym obiektywie w K100D? Przyzwoity jest?

Ludzie "po przejsciach" przez rozne systemy chwala go. I za jakosc wykonania i za optyke i za mechanike. Jako jedyny kit ma wygodny, szeroki pierscien ostrzenia recznego, QSF - czyli mozliwosc recznego przeostrzania po ustaniu pracy AF oraz nieobracajaca się mordke w czasie ostrzenia - wazne jesli uzywa się np. filtru polaryzacyjnego oraz dorzucilbym do tego drobnostke - ale jednak - czyli elegancka, kwiatowa oslone przeciwsloneczna ze zdejmowanym okienkiem do krecenia polarem ;-)


Sylwek, jakby była kwiatowa, to by pachniała...

Dan, kit Pentaksa uchodzi za najlepszy ze wszystkich 18-55 dołączanych do amatorskich puszek. A zalety, które podał Sylwiusz są nie do przecenienia.
 

jacekzom  Dołączył: 20 Kwi 2006
Prosze...a ja zawsze sie zastanawialem po co ta odpadajaca klapka w "kwiatku" ktory swoja droga tez lubi spadac z obiektywu. Jeszcze go nie zgubilem :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach