Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
obiektywy srednioformatowe - jakosc optyczna
Gdzies /kiedys /ktos powiedzial mi ze obiektywy srednioformatowe nie maja tak "wysrubowanych" parametrow jak maly obrazek - bo nie musza - pracuja na wiekszej klatce i to daje gigantyczny skok jakosciowy. Tak z ciekawosci zajrzalem na strone www.photodo.com. Obiektywy od pentaxa 6x7 - chyba zaden z nich nie jest przetestowany ale obiektywy hassela tak....
Hasselblad



Grade: 3.1 Medi/MF Hasselblad Distagon CF 40/4 FLE
Grade: 3.9 Medi/MF Hasselblad Distagon CF 50/4 FLE
Grade: 3.7 Medi/MF Hasselblad Planar CF 80/2,8
Grade: 3.6 Medi/MF Hasselblad Planar CF 100/3,5
Grade: 2.7 Medi/MF Hasselblad Makro-Planar CF 120/4 macro
Grade: 3.6 Medi/MF Hasselblad Sonnar CF 150/4
Grade: 3.7 Medi/MF Hasselblad Sonnar CF 180/4
Grade: 3.1 Medi/MF Hasselblad Sonnar CF 250/5,6

Co chyba czesciowo potwierdza ta opinie.....
A teraz pytanie....przy jakiej dpi "konczy" sie jakosc szkla sredniego formatu.....?
Jestem troche zaskoczony moja 200mm f4 6x7 ....chyba zostala zle zlozona :(
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Duzo w tym nie grzebałem, ale pamietam, ze sa wyjatki

Np. o ile najlepsze szkla MF maja swoja granice rozdzielczosci ok. 70-80 l/pm (bo po co wiecej), standard do Mamiyi 7II (80/4) ma 120 po przymknieciu o dzialke ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wiem - pisales o tym.......ale mi chozi o to ze wydaje mi sie ze moja 200tka pracowala lepiej....
A teraz tym bardziej nurtuje mnie pytanie : przy ilu dpi siegam dna czyli mozliwosci szkla ze sredniego formatu ?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
cholera - mysle ze to zalezy jak lubisz

jak ci zaczelo przeszkadzac _w zdjęciach_ - wywal i kup inną ;-)

tak naprawde to walić testy - moja 50/1.2 jest beznadziejna na ostrość przy f:1.2, a ostatnio używam jej otwartej kiedy tylko moge, bo ma plastyke nieziemską ;-) - http://stefanski.one.pl/~...p?showimage=270
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
tak naprawde to walić testy - moja 50/1.2 jest beznadziejna na ostrość przy f:1.2, a ostatnio używam jej otwartej kiedy tylko moge, bo ma plastyke nieziemską - http://stefanski.one.pl/~...p?showimage=270
_________________

:-D - fakt :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach