Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
wymiana nagrywarki w laptopie...czy pendrive ?
No wlasnei - coraz czesciej mam systuacje gdy nagrywarka CD w laptopie jest "za slaba" pojemnosciowo zeby przewalic pliki dla odbiorcy.....
w sklepie facet mi odpowiedzial ze wymiana na nagrywarke DVD to jest 300-350zl
natomaist pen drive 2Gb to koszt ok 130-170zl....
kurcze....nieabldzo wiem w co zainwestowac.....
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
wymiana na nagrywarke DVD to jest 300-350zl
:shock: jakieś banialuki. DVD-RW DL (8 GB) kosztuje 100-130 zł.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
jakieś banialuki. DVD-RW DL (8 GB) kosztuje 100-130 zł.
- dla laptopa tez?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
do laptopa? ups.... to pewnie inna para kaloszy. Nie miałem kontaktu z takimi, trzeba by w necie luknąć.

[ Dodano: 2007-10-03, 22:36 ]
ale widzę że na allegro 180-220 , pewnie w normalnym sklepie nie musi być wcale drożej, a może nawet taniej.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak, za 133 zł masz już 4 GB i prawdę mówiąc jest to duzo wygodniejsze od płytek, jeżeli oczywiście potrzebujesz tylko gdzieś przenieść dane
http://www.allegro.pl/ite...lack_gw_fv.html
http://www.allegro.pl/ite...lack_gw_fv.html
Ten 2 GB w tej samej cenie jest sprzedawany przez Media.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
nie no to wole 4gb.....
a po wetknieciu takiego pendriva to K10D - da sie zgrac foty? :roll: - jako opcja ?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
DVD RW do notebooka w Komputroniku też ok. 200 zł.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak - nie da rady. Do tego musiałbyś mieć jakiś ImageBank czy inny zgrywacz zdjęć.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak napisał/a:
a po wetknieciu takiego pendriva to K10D

Nie da się wetknąć bezpośrednio, a czy da się zgrać bezposrednio na pendraiva, raczej wątpię.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu, ale cos mi sie po tym pustym lbie telepie ze sa jakies takie dynksy ktore dzialaja jak "kopmuter" z braku lespzego okreslenia(nei pamietam jak sie taki tryb pracy nazywa....)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
nei pamietam jak sie taki tryb pracy nazywa....

OTG
 

LukD  Dołączył: 25 Wrz 2006
Fafniak napisał/a:
a po wetknieciu takiego pendriva to K10D - da sie zgrac foty?

Jak to mawia mój kolega przy sąsiednim biurku "Nic z tego nie będzie, oba samce" ;-)

Ale może zainteresuje Cię inny patent:
Kupujesz adapter np. taki i kartę SD 4GB
Jak potrzebujesz pendrive, to kartę wtykasz do czytnika, a jak robić zdjęcia - to do aparatu.

A jak nie, to kieszeń na dysk twardy z obsługą OTG.
Pozdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można również kupić kartę SD ze złączem USB np taką http://www.komputronik.pl...pelny,id,44432/ lub mniejszą
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
LukD napisał/a:
Kupujesz adapter np. taki
Ponoć może obsłużyć karty do 2GB.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
w sklepie facet mi odpowiedzial ze wymiana na nagrywarke DVD to jest 300-350zl


Oryginalna nagrywarka markowana przez producenta danego laptopa tyle mniej więcej kosztuje.

Nagrywarka LG T20N do lapów to max. 210 zł. Jedynym problemem jest kwestia dopasowania tej nagrywarki do ramki. W starszych notebookach IBM wymyślił jakiś szalony patent i takie nagrywarki LG nie pasują.

Jednak zazwyczaj nie ma problemów z montażem.

PiotruśP napisał/a:
Ponoć może obsłużyć karty do 2GB.

Potwierdzam. Tanie adaptery obsługują karty do 2GB maks. Jakiś Kingston albo Pentagram łyka SDHC.
 

Tok'Ra  Dołączył: 10 Lip 2006
Re: wymiana nagrywarki w laptopie...czy pendrive ?
Fafniak napisał/a:
No wlasnei - coraz czesciej mam systuacje gdy nagrywarka CD w laptopie jest "za slaba" pojemnosciowo zeby przewalic pliki dla odbiorcy.....
w sklepie facet mi odpowiedzial ze wymiana na nagrywarke DVD to jest 300-350zl
natomaist pen drive 2Gb to koszt ok 130-170zl....
kurcze....nieabldzo wiem w co zainwestowac.....


W zasadzie powininienes zainwestowac i w jedno ... i w drugie. Bo oba ustrojstwa sa przydatne w bardzo roznych okolicznosciach. Nagrywarka DVDRW w laptopie to tania archiwizacja. Problem to spotykany czesto brak zgodnosci - nie zawsze uda sie dopasowac nagrywarke do starego notebooka - stad moze lepsza strategia zakupowa to nagrywarka DVDRW ale w kieszeni 3.5", i na kabelku USB - wazne tylko, by notebook mial USB 2.0, bo inaczej cienko z czasem bedzie...

A i zawsze przeniesiesz takowa do innego kompa i tam zgrasz sobie na pytki to co chcesz - od pendrive'a roznic sie bedzie tylko gabarytami :mrgreen: , ale za to jaki potencjal...

A jesli nie nagrywarka przenosna - to moze lepszy jest przenosny dysk w kieszeni na kabelku z USB 2.0 ...ostatnio dla klienta sprowadzalem Toshiba 250GB za jedyne 350 zl ale ja drogi jestem. Jedyna wada, to uwaga by calosci nie zrzucic na glebe.... :evilsmile:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mam toshiba stellite SA50-106
malo tego w sklepie powiedzieli ze jest cien szansy na wymiane procesora.....ale musze zostawic na dluzej laptopa zeby ustalili czy jest na co wymienic....
(chyba mam procka w podstawce jakiejs....)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak, tylko dobrze policz czy Ci się będzie taka modernizacja opłacała.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano, wiesz narazie to ten sklep mnie chyab olal bo mieli zadzwonic a nie zadzwolinli....
nawet nie wiem czego szukac jesli chodzi o procesor....
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Fafniak, podaj na PW dane laptopa, spróbuję znaleźć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach