Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dobra (?) wiadomość dla posiadaczy Ś.P. Rawshootera Premium
Przeczytałem na PDMLu, a tam ktoś przekleił ze strony Adobe:

--------------
Q: Will there be special pricing for those who have invested in RawShooter |
Premium?

A: We have listened closely to the opinions shared by customers on the
Pixmantec forums and although Lightroom will provide a much broader range of
functionality than RawShooter | Premium and will be offered at a higher
price point, we will be offering a free downloadable version of Lightroom
1.0 to all customers who have purchased RawShooter | Premium.
---------------

[ Dodano: 2006-07-12, 23:26 ]
Się jeszcze upewnię - ten Lightroom cały, to niby taki nowy projekt Adobe, samodzielna wołaczka RAWow, organizer do zdjęć i bóg wie, co jeszcze?

Sylwek, z tego co pamiętam, to bawiłeś się już betą na maku, tak?

Jak to będzie się miało możliwościami do np. tandemu PS Elements + ACR?
Czy oni nie robią sobie sami konkurencji?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Re: Dobra (?) wiadomość dla posiadaczy Ś.P. Rawshootera Prem
Jarek Dabrowski napisał/a:
[ Dodano: 2006-07-12, 23:26 ]
Się jeszcze upewnię - ten Lightroom cały, to niby taki nowy projekt Adobe, samodzielna wołaczka RAWow, organizer do zdjęć i bóg wie, co jeszcze?

Sylwek, z tego co pamiętam, to bawiłeś się już betą na maku, tak?

Jak to będzie się miało możliwościami do np. tandemu PS Elements + ACR?
Czy oni nie robią sobie sami konkurencji?

Lightroom to zupelnie nowa kategoria programow dla fotografow, zapoczatkowana przez Apple'owski Aperture. Wszystko, od samego poczatku - tj. od przechowywania i zaawansowanej organizacji zdjec, gdzie mozesz wyszukiwac wg. wielu roznych kryteriow, min. zadanych przez Ciebie zdjeciom slow kluczowych, ale rowniez w/g dat a nawet danych z EXIFa (to ostatnie poki co umie chyba tylko Aperture). Do tego dochodza narzedzia ulatwiajace porownywanie zdjec, oraz ich ocene a co za tym idzie latwe odrzucanie knotow ;-) Potem mamy "wywolywanie" RAW - powiedzmy pi razy drzwi na podobnym poziomie co ACR. Ale to nie wszystko. Na koniec mamy mozliwosc tworzenia wlasnych prezentacji zdjec, zamieszczania ich na www, oraz drukowania na rozne sposoby. Tak wiec roznice sa, i to spore. Generalnie taki Lightroom czy Aperture to swoiste "cyfrowe ciemnie" wspolczesnego fotografa. Naturalnie nie obedzie sie bez zewnetrznego edytora do zaawansowanej obrobki gotowych zdjec jak np. retusz czy montaze (tu moze wystarczyc PSE albo np. Photoline), no ale za duzo grzybow w barszczu byloby ;-)
PSE + ACR nie ma nawet co porownywac, sluza wylacznie do wyowlywania RAW i co gorsza sztuka po sztuce, nie ma mowy o wygodnej pracy nad wieloma zdjeciami...
Tak wiec mysle, ze uzytkownicy RSP powinni byc zadowoleni ze zmieany, ja ostatecznie wybralem Aperture i bardzo mi sie podoba praca z tym programem :-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dzięki za wyjasnienia. Tak myślałem, to będzie taka Picasa, tylko że droższa, z większymi wymaganiami i częściej sie wykrzaczająca. :mrgreen:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Dzięki za wyjasnienia. Tak myślałem, to będzie taka Picasa, tylko że droższa, z większymi wymaganiami i częściej się wykrzaczająca. :mrgreen:

Hehe, Picasa przy Lightroomie to jak Pentax Photo Laboratory przy ACR 3.x :mrgreen:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A ile kosztuje ten program?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
A ile kosztuje ten program?

Lightrooma jeszcze nie ma w sprzedazy, poki co jest tylko testowa Beta. Ale sadzac po cenie Aperture - 299$ w USA, 1200 zl brutto u nas, to mysle, ze cena Lightrooma bedzie zblizona.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jaki program, Piotrze? W wątku padaja nazwy przynajmniej czterech.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
A trzeba było brać RSP w promocji za 89 eurodolarów + VAT..... jeszcze chyba z miesiac temu.... :evil:
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
A trzeba było brać RSP w promocji za 89 eurodolarów + VAT..... jeszcze chyba z miesiac temu.... :evil:

Nooo, teraz bylby Lightroom za friko :-D
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ciekaw jestem jak to technicznie ma wygladac....dostalem maila ale jakos nie widze tam szczeg. jak to sie odbedzie?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
ciekaw jestem jak to technicznie ma wygladac....dostalem maila ale jakos nie widze tam szczeg. jak to się odbedzie?

Trzeba bedzie osobiscie przed prezesem Adobe Corporation pieciokrotnie uderzyc czolem w ziemie, nastepnie zaspiewac ulubiona piosenke z dziecinstwa i pokazac czy ma sie wrodzona zdolnosc oblizywania brwi. I to wystarczy, zeby dostac Lightrooma :-P :mrgreen: :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
To ja chyba sie nie pisze......z tym spiewaniem oczywiscie....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach