Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
wkt napisał/a:
podobno
Przestań trolować.
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
vertiico napisał/a:
poza tym pytales "Czy pod linuxem można odczytać pliki .txt ": wiec odpowiedz: mozna :)


mam parę rzeczy w takich plikach jeśli można czytać .TXT to dobrze. Widać, że linux się rozwija.

vertiico napisał/a:
niewiem kto Ci to powiedzial, nie wnikam, ale tym sie nie martw, mozesz ogladac filmy, nawet w trybie tekstowym, i to mozna na 100% od 10 lat :)


ale podobno tylko divx3.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Cytat
Widać, że linux się rozwija.


jak wszystko :) natura sie tez rozwija, tylko kitowy obiektyw jakos nie chce rozwinac szkrzydelek ( czytaj "listkow przeslony" ) i przeksztalic sie w DA* :mrgreen:
nawet jak sie go pocaluje to nie zamieni sie w piekny DA* 16-50 :roll:

Cytat
ale podobno tylko divx3.

w windowsie sa potrzebne kodeki, w linuxie zapomnij o tym, po prostu ogladaj filmy.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
wkt napisał/a:
podobno tylko divx3.

Zainstaluj i sprawdź sam.
Tylko pamiętaj:
Linux jest jak Media markt - nie dla idiotów.
;-)
 

equus  Dołączył: 20 Wrz 2007
Niezłe, paru rzeczy szukałem, znalazłem tutaj. Dobrze że :-) kupiłem tego Pentaxa!
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
Jeśli chodzi o notepada to świetny edytor. Ma ogromne możliwości tylko trzeba go poznać. Ja go używam od lat dlatego tak ważny jest dla mnie format TXT.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
wkt napisał/a:
Jeśli chodzi o notepada to świetny edytor. Ma ogromne możliwości tylko trzeba go poznać. Ja go używam od lat dlatego tak ważny jest dla mnie format TXT.

w TXT siła! Zamień notepada na Emacsa, a dopiero poczujesz możliwości drzemiące w plikach tekstowych (np. kolorowanie składni, wiele buforów, wyszukiwanie i zamiana z użyciem wyrażeń regularnych czy porównywanie plików), do tego jako bonus klient poczty, przeglądarka www, na depresje jest nawet psychiatra w zestawie ;-)
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
wkt napisał/a:
Jeśli chodzi o notepada to świetny edytor. Ma ogromne możliwości tylko trzeba go poznać. Ja go używam od lat dlatego tak ważny jest dla mnie format TXT.

to super, na szczescie ( ale chyba nie Twoje ) nie ma tego notepada pod linuxem :mrgreen:
wiec chyba pozostaniesz przy MS Windows.

I polecam przeczytac co to jest format txt ;-)
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
TLu napisał/a:
Zamień notepada na Emacsa
Czyżby szykował się flame-war pt. "Emacs kontra VI(m)"? ;-) Ja tam wolę Vim-a, do Emacsa się nie przekonałem.
 

Wojtek.A  Dołączył: 31 Sie 2006
Ijon napisał/a:
Czyżby szykował się flame-war pt. "Emacs kontra VI(m)"? ;-) Ja tam wolę Vim-a, do Emacsa się nie przekonałem.

Podobno emacs to nie edytor, a religia :mrgreen:
Też nie mogłem się do niego przekonać, vima używam na codzień.
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
Wojtek.A napisał/a:
Podobno emacs to nie edytor, a religia

to juz wiem dlaczego jestem ateista :mrgreen:
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
Ijon napisał/a:
TLu napisał/a:
Zamień notepada na Emacsa
Czyżby szykował się flame-war pt. "Emacs kontra VI(m)"? ;-) Ja tam wolę Vim-a, do Emacsa się nie przekonałem.

Istotna jest możliwość wyboru dobrych edytorów takich jak vim czy emacs niż mordęga z notepadem.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
TLu napisał/a:
Istotna jest możliwość wyboru dobrych edytorów takich jak vim czy emacs niż mordęga z notepadem.
Zgadzam się, napisałem o flame-war bo zawartość Off-topików w tym wątku była poniżej normy ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Panowie a może mnie ktoś tak na chłopski rozum wyjasnić do czego uzywa sie txt i na co te rozbudowane edytory txt? Pytam bo nie wiem dla mnie edytor tekstu to MS word albo OO write :oops:
 

wkt  Dołączył: 03 Lip 2007
w takim edytorze możesz wszystko np. obejrzeć film.

 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
wkt napisał/a:
w takim edytorze możesz wszystko np. obejrzeć film.

a po co? :evilsmile:
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
awakqwq napisał/a:
Panowie a może mnie ktoś tak na chłopski rozum wyjasnić do czego uzywa sie txt i na co te rozbudowane edytory txt? Pytam bo nie wiem dla mnie edytor tekstu to MS word albo OO write :oops:

Edytor edytuje tekst, a WordPerfect, AmiPro, Writer czy Word idą nawet dalej - one przetwarzają go (łamie wiersze na akapity, kolumny na stony).
Ale w Vimie czy Emacsie możesz otworzyć w kilku oknach/buforach ten sam dokument i modyfikować lub oglądać ten sam plik w kilku miejscach na raz.
Korzystam z Emacsa, inni z Vima, miedzy innymi dlatego, że można w nim napisać tekst, nawet ze skomplikowanymi wyrażeniami matematycznymi, prezentację czy partyturę, które potem ślicznie skompiluje TeX do PDFa. W tym samym edytorze piszę swoje programy w kilku językach programowania które znam, a edytor podświetla mi składnię, uruchamia kompilację itp.
Dla mnie istotne jest miedzy innymi, podświetlanie składni, zaawansowane wyszukiwanie i zastępowanie z użyciem wyrażeń regularnych, wiele buforów, łatwość konwersji kodowań znaków. Dla innych pewno coś innego.
Podsumowując - wystarczy nauczyć się jednego edytora, którego wykorzystuję do praktycznie wszystkich pisarskich zadań i nie tylko, bo pisuję w nim skrypciki do obrabiania zdjęć.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
l_uka napisał/a:
wkt napisał/a:
w takim edytorze możesz wszystko np. obejrzeć film.

a po co? :evilsmile:
no właśnie :roll:
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
TLu napisał/a:
Ale w Vimie czy Emacsie możesz otworzyć w kilku oknach/buforach ten sam dokument i modyfikować lub oglądać ten sam plik w kilku miejscach na raz.

Akurat to w OpenOffice tyż można. No chyba, że nie wiem, o czym piszesz.
 

TLu  Dołączył: 25 Gru 2006
PiotrR napisał/a:
TLu napisał/a:
Ale w Vimie czy Emacsie możesz otworzyć w kilku oknach/buforach ten sam dokument i modyfikować lub oglądać ten sam plik w kilku miejscach na raz.

Akurat to w OpenOffice tyż można. No chyba, że nie wiem, o czym piszesz.

Chodzi o to, że otwierasz plik raz, po czym otwierasz nowe okno z tym samym otwartym wcześniej plikiem. Następnie możesz wprowadzić w dwóch buforach zmiany, a zapis wszytkich zmian odbywa się po jednym poleceniu zapisu. Oczywiście zmiany dokonane w jednym buforze widzisz online w pozostałych buforach (oknach).
Jak na obrazku:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach