UAz  Dołączył: 27 Kwi 2007
Tani szeroki kąt :-)
http://www.dfv.pl/forum/viewtopic.php?id=16

Sprawdziłem, ze swoimi okularkami (-2), działa.

pozdrowionka

 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Koleś całkiem pozytywnie to wykonał - szkoda mi tylko usera Grabowski - ostatni post go ładnie podsumował.
 

Michał K  Dołączył: 22 Lut 2007
nawet nieźle wychodzi...tylko aberacje są na chmurach i jakość spada :-P
 
cerfes  Dołączył: 03 Kwi 2008
Bawiłem się takim czymś jak biegałem z Fuji s5600 - soczewka -10D przed obiektywem (zamocowana w osłonę przeciwsłoneczną). Na moje oko jakieś 10mm krótsza ogniskowa. Aberracje, owszem, niebo wypala owszem, ale o ile to pierwsze to wada układu optycznego o tyle to trugie to naturalna cecha świata - niebo z oczywistego względu jest znacznie jaśniejsze niż ziemia (mierząc światło padające na obiektyw). Trza by duży filtr np. Cokin ND soft.

Ogólnie zabawa przednia i efekty znośne, szczególnie w cz-b bo jak się okazuje najgorsze w tym całym cudzie jest to, że przekłamuje kolory.

Swoją drogą dopiero jak człowiek zacznie się bawić w fotografie zdaje sobie sprawę z jakości swojego wzroku - np. taka kompensacja - patrzymy na zachód słońca - piękne czerwone niebo i zielona łąka pod nim - robimy zdjęcie - albo niebo wypalone albo ziemia czarna i tylko bracketing i HDRI albo filtry ND pozwolą zrobić dobre ujęcie

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach