argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
samber napisał/a:
ale bym sobie popatrzył, a co mi
Pewnie, ale on foci buty. Chyba, ze jesteś fetyszystą :mrgreen:
 
Jazzman  Dołączył: 23 Gru 2006
Jeżeli chodzi o kalibrację to monitor mam powiedzmy o tyle o ile skalibrowany ale już dosyć dawno, choć owszem jest to LCD, NEC 1990 SXi. Ale to już weryfikowałem na CRT stojącym pod stołem gdzie kolorystyka jest taka sama.

Mam dwie sytuacje odnośnie brązu pierwszy to w podglądzie na LCD aparatu, drugi to monitor więc kwestię kalibracji chyba można wyluczyć.

Aktualnie pstryknąłem kilka klatek na różnych ustawieniach i kątach względem obiektu, brąz jak jest tak jest, a nie wszyscy lubią brąz 8-) przynajmniej nie w takich sytuacjach.
Pozmieniałem kilka ustawień w aparacie zachowanie jednak takie samo odnosnie brązu.

Spróbuję testowo z tym polarem z samej ciekawości.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jazzman napisał/a:
Mam dwie sytuacje odnośnie brązu pierwszy to w podglądzie na LCD aparatu, drugi to monitor więc kwestię kalibracji chyba można wyluczyć.
Chodziło mi o Sambera, ze może mieć inne kolory u siebie, niż Ty :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jazzman, zamiesc gdzies RAW-a....
 
Jazzman  Dołączył: 23 Gru 2006
Wziąłem innego buta, zrobionego z czarnego zamszu (takiego gładkiego) to sama sytacja totalny syndrom zbrązowienia.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
a bialy nie ma dominanty?
jezeli nei ma to wedlug mnie zmiana systemu ci niewiele pomoze.....akurat odwzorowanie kolorow w pentaxach jest calkiem niezle......
jakie masz lampy?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak teraz sobie pomyślałem... A dla kogo mają być te buciki? Bo wiesz - Kobiety lubią brąz.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu, jesteś niezawodny :lol:
 
Jazzman  Dołączył: 23 Gru 2006
http://fox.mt.pl/sciagnij.html

Tutaj dwa Pefy pstryknięte na szybko, jeden bucik powinien być cały czarny, ten jaśniejszy natomiast tam gdzie występuje brązowy powinien być mocno ciemny grafit (głównie w okolicach kostki).

Butki robię lokalnie znajomemu do sklepu przy czym większość gratów mam w Krakowie więc posiłkuję się tutaj jego sprzętem, żarówki błyskowe 68Ws i jakieś tam jeszcze ale używam głównie tych 68Ws w tym momencie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jazzman napisał/a:
Butki robię lokalnie znajomemu do sklepu przy czym większość gratów mam w Krakowie więc posiłkuję się tutaj jego sprzętem, żarówki błyskowe 68Ws i jakieś tam jeszcze ale używam głównie tych 68Ws w tym momencie.
- sorki - ale dla mnei to moze byc winowajca....9chinszczyzna pewnie jakas ?)

[ Dodano: 2007-10-08, 22:53 ]
kurde - nie mam RAR-a...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Moje badania pokazały, że WB jest za wysokie, żeby było czarne.
Czarne wychodzi w Lightroomie dla temp. 4700 K, tint: -21. "As shot" robi sie 5350 K, tint +11.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ja się nie dziwię, że problem z balansem bieli może być. Pamiętam jak na początku tego roku siedzieliśmy w Galerii, naszą łódzką grupą i cykaliśmy fotki między innymi dwoma k10d. Z mojego kolory wychodziły zdecydowanie bardziej ciepłe - mocniejsze żółcie i czerwienie, z drugiego były bardziej zimne - mocniejsze niebieskości i zielenie. Milo nawet szary papier znalazł do ustawienia WB i efekt był ten sam. Sprawdzaliśmy wszystkie opcje w menu i nic. Tak już jest.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
kurde - nie mam RAR-a...
Wrzucę na Rapida, to sobie ściągniesz. Chyba, że wolisz na pocztę :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jazzman, - tekie dziwne palniki moga mozcno odstawac od "idelanej" rownowagi i ciaglosci widma.....jeszce do tego koncowa temp. barwowa o ktorej pisze zorzyk,
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu może być problem z kolorem światła. Prawdę mówiąc, w LR trzeba by jeszcze ttrochę zdjąc nasycenia w kolorze "purple", bo ono też przeszkadza w czarnym.

[ Dodano: 2007-10-08, 23:08 ]
...i jeszcze "aqua" (taki zielonkowato-niebieski) swoje miesza...
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Pentagram, a tylko na lcd paratow sprawdzaliscie ? :mrgreen:

argawen, - chyba nie trzeba zorzyk, - jest jednak bardzo wiarygodny :-)
 
Jazzman  Dołączył: 23 Gru 2006
A teraz wygrzebałem jakieś stare halogeny z garażu:) zrobiłem test przy świetle żarowym i ten sam obszar buta, czyli okolice kostki jest brązowy.
Czyli rozumiem, że to jest specyfika pentaxa?:> Może body powinno być brązowe ?:) Cholera trochę mnie to rozczarowło bo w tej chwili jestem o jednym aparacie, fakt że mogę to poprawić w PS ale jest to automatycznie wiecej czasu na zajmowanie się dodatkową obróbką, która powinna być zbędna gdyby aparat zachowywał się jak należy.
Zastanawia mnie czy można to poprawić na poziomie firmware?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jazzman napisał/a:
Czyli rozumiem, że to jest specyfika pentaxa?
Tego nie wiesz, bo nie masz innego.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Specyfika - jak dla mnie Pentax ma WB za ciepłe, więc sobie mieszam suwaczkami do oka i jest "fporzo" ;-)

[ Dodano: 2007-10-08, 23:16 ]
Fafniak, :oops: :-B :-B :mrgreen:
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jazzman, - wiesz co? troche jest tak:
"sluchajcie" no mam auto tylko cholera trzesie w nim niemilosciernie......
ale nie rozumiesz e jezdzisz po dosc wyboistej drodze.......

proponuje sprawdzic jak aparat pracuje przy lampach ktore maja prawdziwe 5600K lub 3200K i jak nadal bedze zle t mozna rozmawiac o problemie konkretnej puszki

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach