Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
Świetne grube i ciężkie statywy widziałem w Birmingham ale nie miałem ich jak przywieźć do Polski a cena - 15-20 fundów... za tyle to się kupuje w Polsce g*niane miękkie statywy które nie utrzymają więcej niż mała parasolka z żarówką.
 
ankaro  Dołączył: 10 Lut 2009
Witam,

Proszę o opinie, może ktoś używa tego zestawu, może coś podobnego.

http://www.allegro.pl/ite...0_max_w_wa.html

Chcę coś takiego do doświetlenia zdjęć grupowych w pomieszczeniach. Musi być szybkie w rozstawianiu, softbox więc póki co odpada.

Pozdrawiam
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
ankaro, Może być nie głupie jak wynika z opisu, sam się zastanawiam, mam jeszcze 5 dni czasu... :lol:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
ankaro napisał/a:
Chcę coś takiego do doświetlenia zdjęć grupowych w pomieszczeniach.

Nie wróżę dużych sukcesów przy takim zastosowaniu.
ankaro napisał/a:
Musi być szybkie w rozstawianiu, softbox więc póki co odpada.

Tu nie softbox jest problemem tylko źródło światła.
 
ankaro  Dołączył: 10 Lut 2009
Arti napisał/a:
ankaro napisał/a:
Chcę coś takiego do doświetlenia zdjęć grupowych w pomieszczeniach.

Nie wróżę dużych sukcesów przy takim zastosowaniu.
ankaro napisał/a:
Musi być szybkie w rozstawianiu, softbox więc póki co odpada.

Tu nie softbox jest problemem tylko źródło światła.


Arti, gdybasz czy wiesz? Oprócz w/w ustrojstwa oczywiście 540 ze stofenem lub lumiquestem będzie w użyciu w zależności od sytuacji.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
ankaro napisał/a:
Arti, gdybasz czy wiesz? Oprócz w/w ustrojstwa oczywiście 540 ze stofenem lub lumiquestem będzie w użyciu w zależności od sytuacji.

Teraz już wiem...
Nie testowałem tych żarówek, z tego co się dowiedziałem, to połaczenie ich z błyskową to raczej ciężki do opanowania balans i kolory. Poza tym moc. To już więcej mocy dostaniesz z 540, też możesz odbić. Nawet w opisie aukcji masz, że to sugerują do focenia przedmiotów.
 
ankaro  Dołączył: 10 Lut 2009
Arti napisał/a:
Nawet w opisie aukcji masz, że to sugerują do focenia przedmiotów.


:-) wiem, przez to właśnie pytam tu, czy do innych spraw też się przyda, dzięki za uwagi.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Arti napisał/a:
problemem tylko źródło światła.
lae do pojedynczych dziewczyn - modelek wystarczy mój drogi Kolego...mnie do tego tylko potrzeba, bo tych modelek mam troszkę ale stoją w kolejce pojedynczo.... :lol: :lol: :lol:

[ Dodano: 2009-03-15, 22:31 ]
Arti napisał/a:
focenia przedmiotów
a to zależy jak parasolka i jaką chcesz barwę/kolor/
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
gucio-59, to może kilka tych modelek z kolejki byś pożyczył? Tak do nauki, tak...

:-P
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
ankaro napisał/a:
Witam,

Proszę o opinie, może ktoś używa tego zestawu, może coś podobnego.

http://www.allegro.pl/ite...0_max_w_wa.html

Chcę coś takiego do doświetlenia zdjęć grupowych w pomieszczeniach. Musi być szybkie w rozstawianiu, softbox więc póki co odpada.

Pozdrawiam


Moim zdaniem to w ogole sie nie nadaje nawet do jednego modela a co dopiero do grupy.
No chyba ze chcesz z jednym zrodlem i na niskych przyslonach pstrykac ale tak samo mozna robic korzystajac z pilotow w lampach blyskowych.
Jak tam napisali ze to profesjonalny zestaw to smiac mi sie zachcialo heh
Nie mieszaj blyskowego ze stalym.
Lepiej odrazu zainwestuj w blyskowe (jest drozsze)
Te zarowki sa za slabe. Jak zalozysz parasolke to juz lepiej nie mowic. Poza tym do tego mozesz zastosowac tylko parasolke. I nie myslec ze 400W zarowka = lampie 400W/s bo to jest ogromna roznica :)

[ Dodano: 2009-03-16, 02:21 ]
gucio-59 napisał/a:
lae do pojedynczych dziewczyn - modelek wystarczy mój drogi Kolego...mnie do tego tylko potrzeba, bo tych modelek mam troszkę ale stoją w kolejce pojedynczo..

aj zycze powodzenia :) bez urazy
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
A może coś takiego:

http://www.abitus.pl/skle...?idk=50&idp=374

Dużej grupy na pewno nie doświetli. Ale w małym studio i w plenerze do portretów może być przydatne.

[ Dodano: 2009-03-16, 09:08 ]
Ewentualnie 2 - 4.04 - targi w Łodzi i zawsze można obejrzeć na miejscu.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
gucio-59 napisał/a:
lae do pojedynczych dziewczyn - modelek wystarczy mój drogi Kolego...mnie do tego tylko potrzeba, bo tych modelek mam troszkę ale stoją w kolejce pojedynczo....


Sprecyzuj pojęcie "wystarczy" i "do dziewczyn-modelek".

gucio-59 napisał/a:
a to zależy jak parasolka i jaką chcesz barwę/kolor/

A co ma parasolka do przedmiotów? To nie rozpraszacz jest problemem a liche żródło, lichego światła.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
DarekK napisał/a:
A może coś takiego:

http://www.abitus.pl/skle...?idk=50&idp=374

Dużej grupy na pewno nie doświetli. Ale w małym studio i w plenerze do portretów może być przydatne.


To jest sam softbox z mocowaniem na lampe od aparatu. Troche wysoka cena jak za chinczyka. Moze za to mocowanie sobie licza. Ja bym nie kupowal softboxu do takiej lampy. Wystarczy parasolka. Jak chcesz tanio i wykorzystac zewnetrzna lampe do aparatu to moze lepiej kup tani chinski statyw + oprawke na jedna zarowke + parasolke rozpraszajaca. W oprawce bedziesz mial mocowanie parasola i jak pokombinujesz to zamocujesz i lampe a jak bedziesz mial dostep do zrodla energi to przykrecisz sobie zarowke blyskowa. Cena w Eltec-u to mniej wiecej 50 statyw+ 20 oprawka+ 30 parasol i ewentualnie 50 zarowka =130
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
grabber, pisałem też o zastosowaniu w plenerach. A przy lekkim wietrze, zestaw z parasolką jaki proponujesz nie jest już stabilny ( pomimo że mam ciężkie statywy). Do studia na początek według mnie jak najbardziej.
Szukam czegoś stabilnego na takie warunki (asystent odpada) :mrgreen:
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
darkduch napisał/a:
kilka tych modelek z kolejki byś pożyczył
ależ nie ma sprawy, tylko koszty podróży, to kawałek drogi...Za odpowiednią opłatą przywiozę...
Arti napisał/a:
Sprecyzuj pojęcie "wystarczy" i "do dziewczyn-modelek".
Chodzi mi o to mój Przyjacielu, że do warunków studia w mieszkaniu i robieniu portretów,aktów lub tym podobnie ten sprzęt wystarczy. A może nie, też liczę na Twoją wiedzę... po to jest do cholery to FORUM, aby sobie pomaga, aby się lepiej fociło...
Arti napisał/a:
To nie rozpraszacz jest problemem a liche żródło, lichego światła.

Czy do moich warunków domowych to liche światło... myślę, że wystarczy. Do tego jeszcze METZ i może być ciekawie. Parasolki jak to parasolki...
Liczę na dobre podpowiadanie bo mi został miesiąc, w tym nie wyrobię z kasą... :-B :-B :-B

[ Dodano: 2009-03-16, 21:24 ]
POZDRAWIAM....
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
gucio-59, ale ja w tym zdamiu:
gucio-59 napisał/a:
lae do pojedynczych dziewczyn - modelek wystarczy mój drogi Kolego...mnie do tego tylko potrzeba, bo tych modelek mam troszkę ale stoją w kolejce pojedynczo....

nie widzę pytania. Ja to rozumiem jakos stwierdzenie faktu.
Nie miałem takich lamp. Fafniak pisze o 5 takich żarókach przez soft puszczonych chyba, jakoby dawały przy 3m ISO 400 1/100 f2. Ni wiem co chcesz robić, jakie masz wymagania. Jak już pisałem, robiłem kiedyś przy ok. 2000W w halogenie, to wcale nie jest dużo światła.
gucio-59 napisał/a:
Czy do moich warunków domowych to liche światło... myślę, że wystarczy. Do tego jeszcze METZ i może być ciekawie. Parasolki jak to parasolki...

Mieszanie tego typu zarówek i błyskowego generalnie nie jest zalecane. Może Ci się uda, ja nie będę próbował. Te "żarówki" mają niepełne widmo światła i pomimo dobrej temp barwowej mogą dawać nieoczekiwane efekty.

MAm wrażenie, że trochę nie do końca rozumiemy tak samo pewną rzecz. Powiedz mi co masz na myśli pisząc:
gucio-59 napisał/a:
Parasolki jak to parasolki...

?

gucio-59 napisał/a:
A może nie, też liczę na Twoją wiedzę... po to jest do cholery to FORUM, aby sobie pomaga, aby się lepiej fociło...


Ale ja już całą swoją, niewielką zresztą, wiedzę tu wylałem. W tym wątku, był chyba jeszcze podobny kiedyś, gdzie skończyło się zakupem 120WS błyskowych. Sam chciałem kupić coś do domu. Ale doszedłem do wniosku, że mnie nie stać, a półśrodki nie do końca załatwiają to co mi potrzeba.
Ja bym chyba wolał statyw, uchwyt na lampe zewnetrzną i parasolkę. Zmocować na tym Metza i można coś działać.
gucio-59 napisał/a:
mój Przyjacielu

Mam prośbę, przez ostatnie 4 miesiące dość często zwracano się do mnie "my friend" i nie odbieram tego zbyt dobrze...
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Arti napisał/a:
"my friend" i nie odbieram tego zbyt dobrze...
a to mi jest przykro i nie wiedziałem, a to miła forma... Ja ją lubię... :lol:
Resztę odpowiem jutro, bo idę nyny rano do pracy... :lol:
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
To się podepnę... myślę o takim domowym mikro studio ;-) warunki mieszkaniowe w pudełkach niestety są okrutne i powieszchnia na ew. studio to 3.5x2.5m wiem mało jest sens się bawić :?: nawet czysto amatorsko :-/

Jeśli tak, to mam K20D do tego FGZ540
myślałem o tle coś w stylu; http://www.allegro.pl/ite...owe_studio.html
Tylko jak rozwiązać oświetlenie, stałe raczej odpada :-/ niestety do takiego zastosowania przerost formy nad treścią ;-)
myślałem o drugiej lampie typu metz 48, ew 360 pentaxa i wyzwalać je bezprzewodowo odbijając światło od parasolki, blendy, w softboxy nie chciałbym się pchać ze względu na powieszchnię ;-)
Co o tym sądzicie, jakieś rady :?:
 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Kiedyś ktoś na forum chwalił się opuszczanym z sufitu tłem, zrobionym z rolek od rolet okiennych. Z tego, co pamiętam nawet pozwoliłem sobie skopiować tamte zdjęcia przedstawiające to rozwiązanie, aby w przyszłości (może) wykorzystać coś z niego, bo uważam, że konstrukcja warta uwagi.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
siwyyy77 napisał/a:
myślałem o tle coś w stylu; http://www.allegro.pl/ite...owe_studio.html
Mam taki zestaw. Dobrze wygląda, ale statywy zabierają miejsce przy ścianie. Przy małym pomieszczeniu jest to niewygodne. Zainwestowałem w coś takiego. Jest droższe, ale miejsca w pokoju więcej :-P . Jak chcesz coś tańszego, to lepiej zrobić sobie samemu rurkę do podwieszania tła.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach