prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
synchronizacja czasu?
postanowiłem z kumplem złożyć się na mini amatorskie studio, zakupiliśmy takie oto chińskie lampy: http://www.cyfrowe.pl/wyp...a-blyskowa.html parasolki itd. problem w tym, że kiedy w ustawieniach w moim k10d zaznaczam, aby wbudowana lampa błyskowa była kontrolerem i wyzwalała za pomocą błysku lampę z linku to zdjęcia są czarne z każdym czasem, nie ważne czy to 1/20, 1/40, 1/60, 1/125. Pomyślałem, spróbuję z metzem 48, tylko tu problem jest kolejny, zdjęcia są naświetlone prawidłowo przez lampę z linku plus metza, czyli nie mogę ustawić metza aby był kontrolerem i wyzwalał inne lampy, metz48 chyba nie ma takiej opcji? Pozostaje przewód synchro, tylko ten w zestawie nie pasuje do k10d. Na koniec moje pytania:
1. czy da się za pomocą lampy wbudowanej wyzwolić błysk żarówki? czy ja coś robię źle?
2. być może metz48 obsługuje tryb wyzwalania innych lamp? jeżeli tak to gdzie to ustawić?
3. jaki przewód synchro (o ile będę musiał taki zakupić) będzie dobry do połączenia lampy/żarówki z linku z moim k10d. Kumpel ma C40d i u niego było wejście na przewód synchro z zestawu, a mój k10d taki jest cudowny i nie ma ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
prz3m3k napisał/a:
1. czy da się za pomocą lampy wbudowanej wyzwolić błysk żarówki? czy ja coś robię źle?
Nie, wbudowana może być kontrolerem tylko dla systemowych.
prz3m3k napisał/a:
2. być może metz48 obsługuje tryb wyzwalania innych lamp? jeżeli tak to gdzie to ustawić?
Wyzwolisz je dowolną lampą w manualu (mają fotocelę), ale musisz uważać, by błysk ze stopki nie rozwalił ci oświetlenia sceny.
prz3m3k napisał/a:
3. jaki przewód synchro (o ile będę musiał taki zakupić) będzie dobry do połączenia lampy/żarówki z linku z moim k10d. Kumpel ma C40d i u niego było wejście na przewód synchro z zestawu, a mój k10d taki jest cudowny i nie ma ;-)
Musisz założyć na stopkę typową kostkę z gniazdem synchro.
 

prz3m3k  Dołączył: 28 Sie 2007
jaad75 napisał/a:
Wyzwolisz je dowolną lampą w manualu (mają fotocelę), ale musisz uważać, by błysk ze stopki nie rozwalił ci oświetlenia sceny.

da się zrobić tak aby błysk z metza nie łapał się na oświetlenie sceny i wyzwolił żarówki? to chyba dość trudne, zawsze gdzieś błysk z lampy się odbije i doświetli scenę tam gdzie nie chcemy, czy się mylę?
Chyba wychodzi na to, że najlepiej kupić kostkę z gniazdem synchro :)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
prz3m3k napisał/a:
da się zrobić tak aby błysk z metza nie łapał się na oświetlenie sceny i wyzwolił żarówki? to chyba dość trudne, zawsze gdzieś błysk z lampy się odbije i doświetli scenę tam gdzie nie chcemy, czy się mylę?
Da się tak zrobić - trzeba założyć na lampę filtr odcinający światło widzialne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach