perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
matówki Pentaksów serii M ;]
Kilka pytań.

czy matówka od MV będzie pasować do ME Super ?

czy ktoś próbował to wymieniać?

trzeba rozkręcać całą górę aparatu, czy można kombinować przez dziurę?
(chodzi mi o dziurę na obiektyw oczywiście ;] )

Juz slyszałem co nieco, że od różnych Pentaxów matówki do siebie pasują, np bodajże z ME S do Z-1p :evilsmile: - od Spinnera. Oczywiscie to nie jest regułą, no ale skupmy sie na tym czy matówki można wymieniać pomiędzy e-M-kami.

Więc chyba z MV do ME S powinna pasować?

I jeszcze druga rzecz.
Tylna ścianka. Czy do ME Super mogę przytwierdzić tylną ściankę od MV? Znaczy się, podmienić ścianki oczywiście.

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
W MESie dostęp do matówki jest koszmarny - nie wystarczy odkręcić górnej części. Na pryzmacie siedzi jakiś scalaczek, a cały pryzmat jest z góry "otulony" taśmą ze ścieżkami. Żeby ją zdjąć trzeba użyć lutownicy, a żeby dostać się do miejsc gdzie można ją odlutować trzeba już chyba zdjąć okleinę i rozebrać fragment przy komorze lustra. Tutaj obrazki poglądowe:

 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
piotrecius, dzieki wielkie!
Na chwile zaniemówiłem, bo liczyłem że będzie prościej....na pewno nie da sie jakos przez bagnet ? :-(

Jeśli masz ten schemat w większej rozdzielczości, przeslij prosze na: perl pentax.org.pl

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Poszło :-) . Może lepiej wyedytuj adres, bo boty czekają na takie okazje :evilsmile: .
Wymienne przez bagnet matówki w korpusach z serii M to, o ile się nie mylę, ma tylko MX :-/ .
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Póki co najłatwiejsze za mną: naprawilem MV. Znaczy przed chwilą w końcu z dwóch złożyłem jeden ;] Leżało tyle czasu... a okazało sie że trzeba tylko troszke cierpliwości...wymiana kilku podzespołów i wygląda na to, że wszystko OK. Choć pokrętło od ISO troszkę ciężko się podnosi i w uniesionej pozycji nie da się przestawić więcej niż 1 raz na najbliższą pozycję.
Nie wiem czy tak powinno byc w sprawnym korpusie - nie mam porównania, obydwa MV były walnięte z tym że były to różne usterki w obydwu tych korpusach.

Jesli chodzi o ME Super, mam również srebrny korpus-motocyklistę, więc mogę ewentualnie mieć dawcę jakichkolwiek części (prócz srebrnej obudowy ;-) ) oraz jednoczesnie korpus do ćwiczeń zanim zabiore sie za ten głowny....
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jakby ktos chcial mam ME Super z zawieszonym lustrem - 50zl.

Pzdr
Spinner
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Spinnerku, części mam wszystkie... tylko nie wiem jak sie za to zabrac. ;-)
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
perl napisał/a:
pokrętło od ISO troszkę ciężko się podnosi i w uniesionej pozycji nie da się przestawić więcej niż 1 raz na najbliższą pozycję.
Nie wiem czy tak powinno byc w sprawnym korpusie

U mnie tak nie jest. Unosi się raczej lekko i mogę kręcić przez całą skalę.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Spinner napisał/a:
Jakby ktos chcial mam ME Super z zawieszonym lustrem

....to u mnie znajdzie drugiego ;-) Matówka w dobrym stanie -tfu,robi się giełda.. ;-)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Znalazłem stronkę z instrukcjami serwisowymi do niektórych pleśniaków: www
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Może zamiast pleneru, warsztaty studyjne rozbierane?
Będziemy rozbierać ME superki i takie inne.......
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
fotonyf napisał/a:
i takie inne....

Jestem za. ;-) Zwłaszcza gdy "takie inne" będą rodzaju żeńskiego i wyrażą chęć ..do rozbierania. ;-)
 

szycha  Dołączył: 22 Maj 2008
Spinner napisał/a:
Jakby ktos chcial mam ME Super z zawieszonym lustrem - 50zl.

Pzdr
Spinner
A jak z zmatówką? bo potrzebuję potestować czy pasuje do mef?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach