mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
zaroowka, otrzymujesz tytuł "Archeologa roku 2009" za najdawniejszy wykopaliskowy temat.

[ Dodano: 2009-01-25, 17:35 ]
A soory - to nie Ty, tylko Szakal ;-)
 

zaroowka  Dołączył: 06 Mar 2007
A dziękuję, dziękuję, przyjmuję i cieszę się jak dziecko! :mrgreen:

...nie zwróciłem uwagi na datę postu Alkosa...

Ale są i plusy - nie założyłem kolejnego powielającego wątku... :mrgreen:
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
zaroowka napisał/a:
AF ok, ale... Z1 w moim odczuciu ma szybszy i dokładniejszy AF


Aj, Z1 nawet w raczkach nie mialem.. .dlatego napisalem "chyba" ;-)
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
Boze ale zescie sie rozpisali

nie mam cierpliwosci czytac, wiec napisze tak: mojego *ista uzywalem mniej wiecej 2003-2007, sporo rolek przezen przelecialo, nigdy mnie nie zawiodl, choc jadl sporo pradu a baterie sa (byly) najdrozsze chyba w segmencie (tak jak sam *ist). zawsze robilem kitem, bo nie mialem w liceum kasy na nic wiecej i zawsze mi sie podobalo.

niedawno odgrzebalem filmy b&w i czasem odkladam K10D i siegam po *ist. efekt? hmm, ciekawe :) nadal lubie nim robic zdjecia, ale coz, AF albo mi sie zepsul, albo po cyfrze nie mam cierpliwosci, jest mega-wolny. a moze to to, ze uparcie uzywam obiektywow DA do niego, co daje ciekawe efekty, szczegolnie kit, ktory sie robi mega-szeroki :P ale w koncu czesto puszczaja nerwy i ostrze na kropke (zaraz mnie tu zabija :P)

poza tym, to jest bardzo przemyslane body, jest malutkie (po K10D to akurat wada), niezawodne, solidne, ladne. kupa zabawy, jak masz kase na zbyciu albo jest tani to kup i sie pobaw, taka moja rada :)

zdrowko
 

Szakal  Dołączył: 18 Gru 2006
Cytat
A soory - to nie Ty, tylko Szakal ;-)


Zastanawiałem się nad tym body (ist), ale koniec końców dojechał Z1 - tu przynajmniej miałem pewność, że z 70-200/2,8 da sobie radę :-P
 
msadurski  Dołączył: 18 Lut 2009
Witam,
Tego *ista zakupilem juz prawie 2 lata temu. Teraz moj k10D pojechal do serwisu, wiec zabralem na narciarski plener wlasnie *ista z nalesnikem F40@2.8. Swietny zestaw.
*ist ma rewelacyjne mozliwosci z klawiszologia podobna wlasnie do K10D. I ta jego kompaktowosc (z nalesnikiem miescie se w kieszeni kurtki, co istotne przy zdjeciach w wazrunkach zimowych).
Z AF ( pstrykalem m.in. narciarzy w ruchu http://picasaweb.google.c...eat=directlink) jestem zadowolony, co wiecej - bardzo ladnie dawal sobie rade z naswietleniem na sniegu, w trybie zarowno multisegmentowym jak i centreweight. Na kilkanascie zdjec - nie bylo zadnego zle naswietlonego ( w moim Nikonie F70 udawalo sie w takich warunkach jakies 70% zdjec albo i mniej).
Szkoda, ze nie ma podobnego korpusu cyfrowego. Idealna sprawa na wyjazdy.
Jedyne minusy to faktycznie maly wizjer, dosc ciemne i slabo w sloncu widoczne wysietlane w nim dane, no i najgorsze - ta dosc tandentna, plastkowa obudowa.
Ale cos za cos.
Pozdrav
ms
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ktoś na Forum, bodajże Dada, wspominał, że ma jakiś trick na używanie manualnych (bez styków) obiektywów z *ist.
No i co? Nie powiedział co i jak. A tak to może bym ten aparat ze sobą częściej zabierał.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Używać można, ale tylko na pełnej dziurze będą działały, przy czym pomiar swiatła jest prawidłowy. Było to już gdzieś opisane. Ja używam chyba z analogów ostatnio najczęściej. Tyle że z DA40, lub FA43 :-P
 
ŁukaszK  Dołączył: 07 Cze 2011
Pentax *ist
Witam
Zacząłem się troszkę interesować fotografią analogową i znalazłem taką aukcję:
http://allegro.pl/lustrza...1651642049.html
Czy ten korpus wart jest zainteresowania, jeśli tak to jaka cena jest odpowiednia za taki sprzęt?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Dobrze, że mam dwa. Niezła lokata kapitału. :mrgreen:
 

szymon_h  Dołączył: 04 Lis 2008
ooo ku.....rczę! pamietam jak kilka miesiecy temu ktos wystawil na allegro kilka ist'ow, podobno nowych, wygrzebanych z jakiegos magazynu... chodzily po srednio 150 zl :mrgreen: ja sam jeszcze nie dawno zastanawialem sie nad kupnem za niewiele ponad stowke...
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Dada, ja tez mam 2 ;-)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
a ja 3 :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja tylko 1 ;-)
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
A ja żadnego. To wychodzi, że średnio każdy z nas 4 ma po półtora *ista. :mrgreen:
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
A ja go chciałem kupić na wspominanej aukcji. Całe szczęście wcześniej kupiłem PZ20, więc mnie cena nie zabolała 8-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A u mnie dziś po zmianie trybu fotografowania i pomiarze podniosła się lampa i wszystko zdechło. Tzn. chyba baterie zdechły, bo coś mi tam wcześniej migało na wyświetlaczu. No i lampy już nie mogę zamknąć. A baterie daleko, bo w sklepie.
Tak to jest, gdy się zaniedba analogi i potem zachce się slajdów w Bieszczadach :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach