Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Może Nikon QV-1000C Still Video Camera Nikon QV-1000C Still Video Camera? matryca 2/3 cala, a do tego szkiełka QV Nikkor 10-40mm f/1.4 i 11-120mm f/2 ;-)

A tak poważnie jedyny aparat z zoomem który moim zdaniem spełnia chociaż trochę te kryteria to Fujifilm X10, ale mimo wszystko nadal mała matryca psuje tonalność. może jakiś NEX z kitem i naleśnikiem? Może najmniejszy PEN? Ale nic nie jest tak małe jak sigmy (celowo pomijam aparaty z matrycą mniejszą niż ta w X10).
 

boober  Dołączył: 28 Wrz 2009
Eldred napisał/a:
W contaksie film jest przy samej tylnej ściance, w takich aparatach matryca nie może być tak daleko bo ekran lcd i inne badziewia zajmują miejsce. Np. w X100 ekran wręcz wystaje po za aparat po to właśnie żeby można było zrobić takiego naleśnika.

W wątku o nowym fujiku Macrayers wrzucał takie porównanie, zobacz gdzie się znajdują matryce w takich bezlusterkowcach, w x100 jest dalej chyba właśnie dzięki wystającemu ekranikowi oraz dlatego że cała konstrukcja aparatu była robiona pod to jedne szkiełko.

Też uważam że to fejk ale z innego powodu, kto by zrobił tak drogi aparat bez wizjera? ;-)

Obrazek


To po lewej pierwsze co to za Fujik? Piękny.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Od lewej, Fujifilm FinePix X-E1, X100, X-Pro1
 
jungli
[Usunięty]
Eldred,

Ja ci dam mala matryca w X10 psuje tonalnosc, ja Ci dam!

pozdroofka
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
jungli, oglądałem sample z tego aparatu i nie widziałem jeszcze dobrych pod tym względem. Oczywiście mowa o normalnych warunkach a nie promocyjnych zdjęciach z letnim widoczkiem z niebieskim jak bluescreen niebem i brakiem cieni, wtedy każdym sprzętem tonalność wychodzi dobra.

X10 mnie się ekstremalnie podoba i gdyby nie tonalność to jego bym miał a nie x100 ;-) :-B
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Wszędzie gdzie nie ma dużego zachmurzenia są ogromne przepały, no nic ja dalej poluję na fuji S5 (Jungli ;-) )
 
jungli
[Usunięty]
Eldred,

sie nie doczekasz tej s5tki za to co napsioczyles na X10. Nie obcowales z aparatem i tyle badz niedoglebnie sie w niego wgryzles. X10 ma ponadprzecietna tonalnosc, gromi kompakty i zawstydza lustrzanki, tu wyjatkowo sie zgodze z Robertem Olechem, choc nie lubie technikalii, tyle jesli chodzi o slupki.

Do X10 mozna sie przyczepic natomiast, ze nie ma ostrosci absolutnej, a co za tym idzie brakuje jej rozdzielczosci ale jak na taka maciupka matryce, to i tak jest zajefanta....stycznie

pozdroofka

PS
Mam S5 sliczna 16k przebiegu na zbyciu, a fige dostaniesz :mrgreen:

PSS
Zobacz tutaj robione fiszka na X10, gdzie ty masz tu przepal i gleboka czern


Akurat ten plener zaliczylismy razem ze Spacja i jej K20, sie dziewczyna nawkurzala, ze u niej nie ma nieba...

No i ona chyba rawy robila, a ja jpgi :mrgreen:
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja wolę rawy, jpgi z hdr'em to i w x100 mam, tonalność aparatu opieram na tym jak wygląda i co można zrobić z rawem :-P
 
jungli
[Usunięty]
Ech chlopaku, masz szczescie, ze nie wiem o czym do mnie rozmawiasz i co ten twoj HDR...

pozdroofka :mrgreen:

PS
Bedziesz na grzybach? to szykuj sie, oj szykuj :mrgreen:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
alekw, to Twoje? Super foty!
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Stachu napisał/a:
alekw, to Twoje? Super foty!


Nie, takiego jednego fotoreportera z Opola
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
No myślę, że wątek można zamknąć. Pojawił się chyba Kompakt dla najbardziej nawet wymagającego fotografa... :mrgreen:
http://www.mirrorlessrumo...xed-zeiss-lens/


A ja myślę, że jeszcze kilka ciekawych propozycji można w tym wątku omówić ;-) np.: Fujifilm XF1. To propozycja prawdziwie kompaktowa (kieszonkowa), taki rywal dla S100.

http://www.fotopolis.pl/i...88&fujifilm-xf1
http://www.dpreview.com/previews/fujifilm-xf1/

 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Szczególnie brązowy XF1, akurat na jakieś biznesowe spotkanie, do opery czy teatru :-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ten XF1 bardzo mnie interesuje. Mialem przez moment Canona s90, potem uzywalem przez jakis czas Panasa LX5 ale wielkosc i sterowanie mi nie odpowiadaly i obecnie mam Canona s100.
Ten Canon jest udanym aparatem ale ma jeden minus - b.latwo przepalic nim niebo. Odobnie jak w s90, LX5 zachowywal sie o wiele lepiej.
Wg mnie Canon ma slabszy DR w swiatlach i pomiar swiatla tez mu nie pomaga.
Chetnie sie blizej przyjze temu Fujikowi, zdjecia robione x10 robia wrazenie a to tylko kompakt.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ukazał się test Sony RX100 na fotoplis:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=15720&p=6

Trochę pokrytykowali, ale dali jednak ocenę "znakomity" (74%). Dla porównania w teście na dpreview było 78%: http://www.dpreview.com/r...ot-dsc-rx100/15

Ciekaw jestem porównania tego Sony ze wspomnianym wyżej Fuji XF1...
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Napisali, że obiektyw pozwala w pełni wykorzystać możliwości matrycy :shock: Przy tak małym jej rozmiarze i biorąc pod uwagę, że obiektyw to zoom... mielibyśmy przełom technologiczny, prawdziwy powiew geniuszu, po prostu rewolucję. Przecie najlepsze szkła do FF nie wyciągają wszystkich pikseli z tych naładowanych matryc. A soniak ma aż 20 Mpx!
No i napisali, że pod warunkiem manualnego ostrzenia można dokonać tego cudu. To co? Nigdy nie trafia AF, czy nawet jak trafi to i tak nie trafi do końca? :roll:
Generalnie byłoby nieźle jakby ta rozdzielczość była znakomita, te szumy niskie i af użyteczny... Może wówczas sprzedałbym DP1 Eldredowi :-P
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
A jeśli wymaganiem dla kompakta byłyby ptaki, to co jest do wyboru? Ja ostatnio, po obejrzeniu zdjęć na Flickrze, zwróciłem uwagę na Canona SX40. Nie wiem tylko, czy to aparat lepszy na długim końcu zooma, czy ma większe szczęście do fotografów...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ekajana napisał/a:
Może wówczas sprzedałbym DP1 Eldredowi :-P
hehe :-P :-B
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
A co sądzicie o Samsung EX2F?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach