Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
magradaw napisał/a:
A co sądzicie o Samsung EX2F?


... a pożyczysz? ;-)
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
Kuba Nowak napisał/a:
a pożyczysz?

Chciałbym móc :)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
magradaw napisał/a:
A jeśli wymaganiem dla kompakta byłyby ptaki, to co jest do wyboru? ...


Panasonic FZ200???

[ Dodano: 2012-10-12, 14:51 ]
magradaw napisał/a:
A co sądzicie o Samsung EX2F?


Takie nieco lepszy EX1 i chyba sobie go kupię na wiosnę bo po macaniu alternattywnego Panasonica LX-5 stwierdziłem, ze ten mi nie leży w ręce to i podobnie będzie z LX-7.

Głowną lepszość nad EX1 widzę w:
obiektywie F1,4,
wbudowanym filtrze ND,
filmikach,
i 12 MP matrycy.

ALE.. EX1 obecnie kosztuje poniżej 900 PLN więc dla osoby mającej filmiki "gdzieś "no cóz jest to bardzo ciekawy sprzęt.


Przy tym wszystkim nie widzę też lepszości ostatnio zachwalanego Sony RX100 z powodu:
ciemnego szkła co redukuje zalety większej matrycy.
braku ekw. 24 mm
braku mozliwości podpinanie tego i owego.
absurdalnej ceny.

Nie wiem jeszcze co sądzić o najnowszym Nikonie tej klasy, ale też nie widze ekw 24 mm co raczej go skreśla- no nic zobaczymy.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
A ja złapałem króliczka, kupiłem BenQ G1.
To tylko kompakt. RAWy mam w K100,K-5 i w Kodaku.
Brakowało mi było jasnego szerokiego kąta, jest 24 mm i 1.8
Obrotowy ekran i 14 mega, CMOS, ISO 100-6400, schodzi do 80, płynna migawka np.1/143. Miałem takową w analogowej Yashice , super sprawa. Cudowne HDR. Pełny manual. Co więcej trzeba?
Fotki są ostre, kolory naturalne a obsługa "skomplikowana" niczym w lustrzance.
Jest ze mną wszędzie. Fajny kompakcik i ta cena ... :-)
Pozdrawiam.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Adam daj kilka sampli w full size... zobaczymy czy jest dobrze czy tylko poprawnie...
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Markus, też czekam na jakieś sample...
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
też się podpisuję pod prośbą :-)
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Witajcie,
Chętnie podesłałabym fotki ale nie mam jaszcze swojej strony w sieci (w budowie) a na żadnym portalu jeszcze nic umieszczałem, działam w kręgu znajomych. Stąd moja wstrzemięźliwość w dyskusjach.
U nas na forum można tylko zamieścić adres obrazka, więc kłopocik :-(
Nie robiłem jeszcze wydruków, obraz na monitorze (100%) oceniam na co najmniej dobry.
Z Pentaxami (K-5) nie ma co porównywać ale jestem mile zaskoczony, te 24 mm i jasny obiektyw ;-) Moi rodzinni plastycy ocenili aparat bardzo wysoko. Ostry obraz i kolor skóry bez zarzutu. Może znajdę jakiś sposób aby wkleić pełne foty. Cały czas uczę się obsługi.
Pozdrawiam.
:-B
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
http://www.wrzuc.to/
Prościej się chyba nie da :-)
Jak wygląda jakość filmów HD może krótki sampelek na wrzuc.to ?
 

kelus  Dołączył: 15 Lip 2012
Ciekawy ten aparacik, również czekam na sample.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
;-)
Cierpliwości.. moje wklepie później..
http://camerainfo8.info/C...ml#.UHvwNWKjJ8E
To było też źródło informacji dla mnie.
z sieci:
http://www.dpreview.com/g.../albums/benq-g1
Po czesku:
http://www.digimanie.cz/p...7B00780F4E.html
Pod spodem zdjęcia info donpowiększeńPůvodní rozlišení bez úprav
pozdrawiam
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ciekawą i budżetową propozycją wydaje się znacznie tańszy brat BenQ LR100.
W cenie 360 zł otrzymujemy kompakt z zoom x 5 wide,14 MP CMOS i filmy full HD...
Cudów nie należy się spodziewać ale za tą cenę to najwyżej sobie statyw można kupić...
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
:-)
można kupić można nie kupić.
Co komu jest potrzebne.
To tylko zabawki które są dodatkiem do stanu posiadania.
Tak na prawdę to każdym aparatem można zrobić zdjęcie życia.
Jeszcze trochę a aparaty będą w naręcznych zegarkach. Może lepsze od tego co mamy ?
Pozdrówka. ;-)
ps. czekam na FF od Pentaxa i czasem zastanawiam się, po cholerę jest mi potrzebny?
:-B
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Adam Dąbrowski napisał/a:
tylko zabawki które są dodatkiem do stanu posiadania.

Ano właśnie. Ale ja ten wątek traktuję jako poszukiwanie sprzętu, który jest mały, najlepiej kieszonkowy, ale wykonane nim zdjęcie nadaje się na wystawę, czy w moim wypadku konkurs fotograficzny. Np. z takiego fuji F200exr już parę razy drukowałem spore coś i wygrywało. Nawet na iso 400. Ale tu ta wartość jest taka, że czasem ok, a czasem nie. Ostatnio na weselu robiłem tym aparacikiem zdjęcia dla zabawy: iso400 i lampa dały zaskakująco dobre rezltaty.W obecnym sprzęcie kompaktowym (sigmy DP), którego używam brakuje mi zooma. I o ile DP1 dość dobrze mieści się w kieszeni kurtki, to DP2 już gorzej. Alternatywą jest dla mnie tylko canon s90 lub sony RX100. Nie jestem jednak pewien rozdzielczościowych możliwości sonego. Iso i dynamika są ok.
Benq, jest ładny, ale nie chce mi się tyle płacić za przeładowaną matrycę. WOlałbym canona s90.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ekajana napisał/a:
canon s90 lub sony RX100
czy one mają lepszy obrazek od x10?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Eldred, canon raczej nie. Sony - obstawiam, że tak. Najważniejsza jednak tu jest drastyczna różnica w wielkości. U mnie ona całkowicie dyskwalifikuje Fuji.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hmm jakbyś chciał analoga to mam na zbyciu najmniejszy dalmierz na świecie Olympus XA. Pełna klatka ( :-P ) z 35/2.8 wielkości mydelniczki ;-) (nic tak małego nie da takiej jakości, i kontroli nad ostrością/parametrami)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Eldred napisał/a:
jakbyś chciał analoga
oo nie hahah. Choć w lodówce ostatni negatyw jeszcze jest to pozbyłem się wszystkich analogów. Skanowanie, wołanie - jak dla mnie strata czasu a efekt gorszy. Choć nie powiem - filing znacznie fajniejszy. Niemniej - analogowym mju II ze 2 konkursy wygrałem.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ekajana napisał/a:
efekt gorszy
nie no jeśli najważniejszym parametrem obrazu jest dla Ciebie rozdzielczość to pewnie tak.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Dobry kompakt na dzisiejsze czasy powinien mieć 1 calową matrycę.
Niestety ale ceny są wysokie tak jak lustrzanki i kółko się zamyka...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach