jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Pojawił się test Sony RX100 na optycznych, trochę go pojechali.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
jaceek81 napisał/a:
trochę go pojechali
wreszcie, bo teoretycznie nie wierzę w te peany w FOTO czy na Fotopolisie. Obaczę zaraz.
 

Adam  Dołączył: 12 Sty 2010
Rozglądam się za kieszonkowym kompaktem i moją uwagę zwróciły kompakty skierowane do "bardziej wymagających" użytkowników. Mam tu na myśli Sony rx100, Panasonic Lx-7, Samsung EX2F i Olympus xz-2 (btw, czy wszystko teraz musi mieć literkę "x" w nazwie? :-P ). Dzisiaj miałem okazje przez chwilę je pomacać (poza olympusem).

Muszę powiedzieć, że Sony RX100 zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Ma naprawdę kompaktowe rozmiary (a na tym głównie mi zależy)! AF całkiem szybki, nieskomplikowana obsługa i - jak na moje niewprawione oko - całkiem dobra jakość zdjęć. Trzeba jednak powiedzieć, że na ogniskowej 28mm RAWy wyglądają trochę jak z fishaja :-P Natomiast jotpegi korygowane są już bezbłędnie. Druga rzecz, będąc przyzwyczajonym do gripa w lustrzankach (i nie mając styczności z kompaktami już długi czas), miałem problem ze stabilnym uchwytem tego malca. Zdecydowanie potrzebne są do jego obsługi dwie ręce, bo trzymając go tylko prawą ręką, może się wyślizgnąć (to może okazać się pomocne klik). Brakuje też obracanego ekranu, choć pewnie wtedy straciłby swe małe gabaryty.

Trochę jednak za drogi jeszcze ten Sony, ale myślę, że jak już trochę stanieje, to go zanabędę :-)

Samsung i Panasonic, pomimo fajnych specyfikacji, niestety okazały się już nie spełniać mojego wymogu kieszonkowości (a tym bardziej nie spełnia ich olympus, porównując rozmiary tych aparatów). Ogólnie oba aparaty robią solidne wrażenie, choć lepsze zrobił na mnie samsung (mini grip, odchylany ekranik :-) ). Myślę, że gdyby był mniejszy, byłby naprawdę hitem. Co mnie jednak trochę rozczarowało, to dość wolne zoomowanie w obu aparatach, tj. przechodzenie z najkrótszej do najdłuższej ogniskowej, które trwało odczuwalnie dłużej niż w Rx100.

Takie krótkie spostrzeżenia, może się komuś przyda :-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Kuba Nowak napisał/a:
I znowu test Olka:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=16004&p=0

Z ostatnich nowości w tej kategorii, chyba tylko G15 mi się podoba - Konan idzie w kierunku, który mi odpowiada - kieszonkowość + ergonomia i jakość obrazka.


Posiadam Canona s100 - to ta sama elektronika co w G15 tylko inne opakowanie. Aparat fajny ISO całkiem niezłe ale pomiar światła i DR są takie sobie - to mistrz w łapaniu przepałów.
Waham sie czy go nie sprzedać bo mam malutki dość szybki kompakt z fajną obsługą generujący naprawdę przyjemne i ostre zdjęcia ale kiepsko sobie radzący ze światłem na zewnątrz.

Kilka fotek
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
Michciu76 napisał/a:

Waham sie czy go nie sprzedać bo mam malutki dość szybki kompakt z fajną obsługą generujący naprawdę przyjemne i ostre zdjęcia ale kiepsko sobie radzący ze światłem na zewnątrz.

Mam podobnie, ale póki co skutecznie odwodzi mnie od tego jego poręczność. Niby przepały niewiele mają wspólnego z gabarytami ;-) ale na razie traktuję to jako coś za coś, to pierwszy mój aparat co do którego mam watpliwości czy go mam :mrgreen: - wychodząc z domu oczywiście. Po zaopatrzeniu w GGS i wzgardzeniu futerałem mieści sie do każdej mojej kieszeni, jest wreszcie tak jak powinno być.
Czarne chmury nad moim s100 zwiastuje jedynie powiedzenie"lepsze wrogiem dobrego".
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
tantal napisał/a:
Michciu76 napisał/a:

Waham sie czy go nie sprzedać bo mam malutki dość szybki kompakt z fajną obsługą generujący naprawdę przyjemne i ostre zdjęcia ale kiepsko sobie radzący ze światłem na zewnątrz.

Mam podobnie, ale póki co skutecznie odwodzi mnie od tego jego poręczność. Niby przepały niewiele mają wspólnego z gabarytami ;-) ale na razie traktuję to jako coś za coś, to pierwszy mój aparat co do którego mam watpliwości czy go mam :mrgreen: - wychodząc z domu oczywiście. Po zaopatrzeniu w GGS i wzgardzeniu futerałem mieści sie do każdej mojej kieszeni, jest wreszcie tak jak powinno być.
Czarne chmury nad moim s100 zwiastuje jedynie powiedzenie"lepsze wrogiem dobrego".


Czasem zerkam na Fuji XF1 - wielkość praktycznie ta sama, matryca i elektronika z x10...
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
Przy założeniu realnej kieszonkowości poza XF1 tylko Sony RX100 jest tu alternatywą. Po obejrzeniu fotek z Benq nie zawracam sobie nim głowy. Ponieważ długo miałem Canony duże i małe, zmieszany jestem zazdrością jaką wywołują we mnie jotpegi z XF1 czy RX100. Widocznie leniwy się zrobiłem, że po kompakcie oczekuję ładnych jotpegów zamiast ślęczenia nad rawami. A tak się składa że gotowce z Canona mniej mi się podobają, ciut lepiej jest przy użyciu DPP ale to co mamy od ręki w Fujikach jest znacznie bliższe moim wyobrażeniom o zapisie zdjęciowym np. błahej imprezki na którą nie warto ciągnąć lustra. W RX100 nie podoba mi się niezbyt szeroki kąt, cieszy video 50p wystarczające do całkiem interesującego slow motion. Fuji zachwyca kolorystyką zdjęć, 6MP z kompaktu jest dla mnie ok i można z DR efektywnie się bawić. Matryca trochę jakby mniej detali odwzorowywała niż u konkurencji. Wołanie w aparacie to dla mnie cudo, z którego usiłowałem z rozpędu skorzystać w swoim Canonie :lol: (wszystko grało z wyjątkiem WB, aż grzech robić to na kompie). Cóż takie rzeczy to tylko w erze Fuji... :-) No ale nie wytrzymali i gwint statywowy to musieli odsunąć od środka ciężkości.
Jeśli miłość do Canona zardzewieje, będę macał jedną ręką XF1 a drugą RX100 ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jeśli nie przeraża Was ciemne szkło, to polecam Fuji F600. Ściśnięte do 8mpix w trybie EXR robi cuda. 24mm i jechane!

Zakres tonalny jest bardzo wporzo, ba - w kompakcie lepiej jeszcze nie widziałem.







A i szum bardzo przyjemny, struktura prawie 'filmowa'. Świetny, mały i poręczny aparacik.
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
A propos Fujifilm, to jest już polski test XF1:
http://www.fotopolis.pl/i...jifilm-xf1-test

Aparacik robi naprawdę ciekawe wrażenie...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Hehe i już zakon CCC trolluje w komentarzach. A idiotę który napisał że to ciężki i niewygodny aparat aż zgłosiłem moderacji ;-)
(btw jakiś matołek już na tym forum pisał w swej niewiedzy, że pierścień przesłony, pokrętła czasu i ev to artapy ;-) )
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
A Sigma wprowadza nowy aparat z serii DP - Sigma DP3 Merrill z obiektywem 50mm i f/2.8.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Ja w końcu czekam na zwrot pieniędzy za NX200 i choć zostałem z 2 obiektywami samsunga jak ten Himilsbach z angielskim, to zastanawiam się jednak czy nie nabyć czegoś na prawdę kieszonkowego czyli w zasadzie Sony RX100. Nie wiem tylko dlaczego PS CS3 (a w zasadzie jego ACR) nie chce mi tych sonowych rawów po konwersji na DNG czytać.
 
tantal  Dołączył: 02 Sie 2009
Eldred napisał/a:
Hehe i już zakon CCC trolluje w komentarzach. A idiotę który napisał że to ciężki i niewygodny aparat aż zgłosiłem moderacji ;-)
(btw jakiś matołek już na tym forum pisał w swej niewiedzy, że pierścień przesłony, pokrętła czasu i ev to artapy ;-) )

Kto wie co on kupił na bazarze ? :evilsmile:
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Ekajana napisał/a:
Ja w końcu czekam na zwrot pieniędzy za NX200 i choć zostałem z 2 obiektywami samsunga jak ten Himilsbach z angielskim, to zastanawiam się jednak czy nie nabyć czegoś na prawdę kieszonkowego czyli w zasadzie Sony RX100. Nie wiem tylko dlaczego PS CS3 (a w zasadzie jego ACR) nie chce mi tych sonowych rawów po konwersji na DNG czytać.


Ja go planuje nabyć, ale czekam aż cena spadnie bliżej 2 tys. zł
Jak kupisz pierwszy to nie zapomnij napisać coś na jego temat.
Na tym forum nikt go chyba nie ma, ale na innych ci co mają to go chwalą. Pozdr.
 
jurekg  Dołączył: 22 Mar 2008
Ja mam, ale się nie chwalę ;)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
espresso napisał/a:
obowiązkowy sprzęt dla pentaxiarzy to: http://www.optyczne.pl//?news=5491
ale faaajny :-)
Na prawdę ludzie z tego forum biorą pod uwagę inny kompakt klasy 1/1.7 cala?
 

Adam  Dołączył: 12 Sty 2010
O, ja też się piszę na rx100... może jakiś zakup hurtowy? :-P
 

Adam  Dołączył: 12 Sty 2010
Odnosiłem się do postów Ekajana i jaceek81 ;-)

A Pentaksik ladny, ale obawiam się, że przez obiektyw oraz odchylany ekranik (tzn. jego wielkość) do kieszeni się nie zmieści.
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
jurekg napisał/a:
Ja mam, ale się nie chwalę ;)

jurekg
nie chwalisz sie bo taki zły,czy taki dobry?

Adam
ja chyba na marzec się piszę, muszę jeszcze trochę nazbierać :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach