Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Takie coś jest tanie : http://www.agito.pl/apara...611-674903.html
Do zwierzaków i makro nie zbyt się nada ale idzie zima i we wnętrzach się sprawdzi :-)
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Już jest - aparat, który nawet jeśli nie oferuje dobrej jakości obrazowania, dowartościowuje swoim wyglądem posiadacza i wpędza w kompleksy niejednego posiadacza lustrzanki - Samsung WB2200F :mrgreen:





Rozmiar i waga lustrzanki, w połączeniu z zoomem 60x (20-1200mm) i matrycą 1/2.3 cala ;-)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Obecnie dla wymagającego fotografa najlepszym kompaktem jest Sony RX10.
Jedyna wada to cena...
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Obecnie dla wymagającego fotografa najlepszym kompaktem jest Sony RX10.
Jedyna wada to cena...


Kiedy zakładałem ten wątek, myślałem raczej o kompaktach jako aparatach o niewielkich rozmiarach ;-) , takich jak RX-100 II, MX-1, X-20, czy obecne świeżynki: Casio EX-100, dp2 Quattro, a nawet G1 X Mark II. Dlatego wydaje mi się, że dla tego wątku arcyważny jest np. taki test: http://www.dpreview.com/a...ra-2013-roundup

Co do wskazanych wyżej kompaktów „wagi ciężkiej” RX10 i WB2200F :shock: , to (pomijając cenę) czy nie praktyczniej byłoby kupić bezlusterkowca (jak np. OM-D E-M5 czy Alpha 7), który nadal jest nico mniejszy i lżejszy niż lustrzanka, a pozwala zaawansowanemu/wymagającemu użytkownikowi na więcej niż taki „napakowany kompakt”.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
psyt napisał/a:
Kiedy zakładałem ten wątek, myślałem raczej o kompaktach jako aparatach o niewielkich rozmiarach

Ja kojarzę podobnie. Kompakt to według mnie coś do kieszeni, a nie do plecaka ze stelażem. ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ADestroyer napisał/a:
psyt napisał/a:
Kiedy zakładałem ten wątek, myślałem raczej o kompaktach jako aparatach o niewielkich rozmiarach

Ja kojarzę podobnie. Kompakt to według mnie coś do kieszeni, a nie do plecaka ze stelażem. ;-)

W plecaku ze stelażem zamiast kompaktu lepiej jednak sprawdza się konwencjonalna saperka.
Tyle, że moim zdaniem miejsce kompakta to jest w WC a nie kieszeni.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
To czasy tak nas rozpieściły.
Kilka lat temu jak kupowałem kompakt bo lustro nie wszędzie mozna zabrać to na rynku były tylko hybrydy, kompakty, lustra a z bezlusterkowców tylko Nex 3, Nx100 i Peny ze słabą ofertą szkieł.
Od tego czasu doszły kolejne bezlusterkowce coraz mocniejsze z lepszą ofertą optyki i pojawiły się kompakty APS jak X100, GR.
 
Limited77  Dołączył: 23 Sty 2014
Od kilku lat posiadam Panasonic LX-3 i jestem zadowolony. Kąt widzenia taki jak 24-60 w FF. RAW 2:3, 4:3, 16:9, 1:1. Jasny obiektyw o zaskakująco dobrych parametrach. Matryca całkowicie wystarcza do zastosowań turystycznych. Górną granicę ISO auto ustawiłem na ISO 400. Stabilizacja w obiektywie bardzo wydajna. Fakt, że tanio nie było , ale spokojnie daje radę. Dużo podróżuję rowerem albo motocyklem i sprzęt się sprawdza.
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
espresso napisał/a:
Limited77 napisał/a:
Panasonic LX-3 i jestem zadowolony
Dalej świetny. Jednak gdybym miał zabrać tylko jeden aparat kompaktowy (i nie tylko) to Fuji X20


Popieram :) Zawsze jako zdjęcie potwierdzające klasę tego aparatu pokazuję to: :evilsmile:
http://zapodaj.net/ce501ded32aa3.jpg.html

pzdr :-B
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
eyelet napisał/a:
espresso napisał/a:
Limited77 napisał/a:
Panasonic LX-3 i jestem zadowolony
Dalej świetny. Jednak gdybym miał zabrać tylko jeden aparat kompaktowy (i nie tylko) to Fuji X20


Popieram :) Zawsze jako zdjęcie potwierdzające klasę tego aparatu pokazuję to: :evilsmile:
http://zapodaj.net/ce501ded32aa3.jpg.html

pzdr :-B


Bez porównania oko w oko to sobie można tylko gdybać

Tak wygląda skraj kadru w kilku kompaktach:
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
Bez porównania oko w oko to sobie można tylko gdybać

Tak wygląda skraj kadru w kilku kompaktach:
Obrazek



Jakoś nie wyświetla mi się Twój link. Niemniej zgadzam się, że warto skorzystać z porównania kadru uchwyconego w tych samych warunkach. Dlatego ja często korzystam choćby z testów dpreview gdzie można ustawić parametry takie jak: jpg/raw/iso i oglądać ten sam fragment kadru jednocześnie zrobiony różnymi modelami, np.: http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x20/11

Przy okazji, na fotopolis jest już test nowego Ricoha GR
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
psyt napisał/a:
Przy okazji, na fotopolis jest już test nowego Ricoha GR
Tak myślę iż jest to niedowartościowany w PL aparat.


Rozumiem, że chodzi Ci o to, że jest niedoceniany, ale może to raczej kwestia niszy, którą stanowią stało-ogniskowe kompakty takie jak GR, X100s, Coolpix A czy Sigma DP - czyli aparaty dla bardzo dojrzałych (i raczej zamożnych) użytkowników kompaktów. Myślę, że dynamiczny rozwój bardziej funkcjonalnych bezlusterkowoców i pojawienie się takich konstrukcji jak np. OM-D E5 czy A7, skutecznie zmniejszy tę niszę. Dlatego przyszłość widzę jaśniej dla linii GXR.

Ciekawe czy konstrukcje Ricoha będą coś miały wspólnego z Pentaksem lub odwrotnie...
Myślę, że taka linia oparta na idei GXR tylko w oldschool-owej stylistyce (jak np. Fuji X..) pasowałby do Pentaksa. ;-)

[ Dodano: 2014-03-19, 21:40 ]
SamsungNX mini - bardzo ciekawa propozycja.

Od jakiegoś czasu marzy mi się coś takiego w Pentaksie, taki Auto 110...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dołączyłem do mojej listy ciekawych kompaktów obok Panasa LX-7, Fuji X20, Nikona P7800 kolejny model a jest nim Olympus Stylus 1 - bardzo ciekawa maszynka.

[ Dodano: 2014-04-17, 14:17 ]
psyt napisał/a:
Markus napisał/a:
Obecnie dla wymagającego fotografa najlepszym kompaktem jest Sony RX10.
Jedyna wada to cena...


Kiedy zakładałem ten wątek, myślałem raczej o kompaktach jako aparatach o niewielkich rozmiarach ;-) , takich jak RX-100 II, MX-1, X-20, czy obecne świeżynki: Casio EX-100, dp2 Quattro, a nawet G1 X Mark II. Dlatego wydaje mi się, że dla tego wątku arcyważny jest np. taki test: http://www.dpreview.com/a...ra-2013-roundup

Co do wskazanych wyżej kompaktów „wagi ciężkiej” RX10 i WB2200F :shock: , to (pomijając cenę) czy nie praktyczniej byłoby kupić bezlusterkowca (jak np. OM-D E-M5 czy Alpha 7), który nadal jest nico mniejszy i lżejszy niż lustrzanka, a pozwala zaawansowanemu/wymagającemu użytkownikowi na więcej niż taki „napakowany kompakt”.


No ja myśę że RX10 jest raczej tzw hybrydą nie kompaktem. Zgadzam się że kompakt powinien mieścić się w kieszeni choćby kurtki no tyle że dziś taki warunek spełniają też niektóre modele kompaktów z wymienną optyką i nawet z zoomem jak np Panasonic lub Samsung - 16-50?F3,5-F5.6 w wersji naleśnik.
 
zwirlicz  Dołączył: 18 Sie 2014
Ja jednak wracam do kompakta "wagi ciężkiej". Czy ktoś miał w ręku Panasonic DMC-FZ1000? Co o nim sądzi szacowne grono?
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mimo że go nie posiadam to FZ-1000 wydaje się obecnie najlepszym megazomowym kompaktem na rynku i chyba jedynym który kręci filmy 4K.
Do tego posiada rozsądną jak na kompakt wielkość matrycy 1 cal.
Zdjęcia nie będą więc sporo odbiegać od amatorskich lustrzanek z kitowymi zoomami..
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Markus napisał/a:

Zdjęcia nie będą więc sporo odbiegać od amatorskich lustrzanek z kitowymi zoomami..


W większości sytuacji będąi to na korzyść FZ bo kitowe zoomy nie oferują zakresu 25-400 więc wielu zdjęć nie uda się nimi zrobić.

Alternatywnie lustrzanka z Tamronem 16-300 i światłem F6,3 na tele może sobie nie poradzić w kwestii AF, który z kolei w FZ1000 działa bardzo sprawnie (nowy system DFD).

Mamy wiec dylemat czy Panasonic FZ1000 czy Sony RX10 co prawda tylko 24-200 ale za to F2,8 w całym zakresie. Miłymi dodatkami są pierścień przysłon i górny wyświetlacz jak w lustrzankach

Niemniej Sony nie oferuje tak szybkiego AF i 4K czy alternatywnie fullHD w 120 kl/s.
Z kolei filmując w 4K 30 kl./s możemy wyciągać też fotki w rozdzielczości 8MP.

FZ1000 wygląda na rynkowy przebój.
 
verc  Dołączył: 06 Sie 2012
Coraz częściej zastanawiam się nad kupnem kompakta, który mógłbym częściej nosić ze sobą (rower, wakacje, narty) niż K-5. Dziś udało się, w jednym z marketów pomacać Fuji X20. Przypadł mi do gustu. Nie dane mi niestety było popstrykać.
Pytanie o wizjer. Miałem wrażenie, że obraz widziany przez niego miał żółty zafarb (wnętrze marketu). Obydwie strony wizjera były czyste. To standard czy trafiłem na taki egzemplarz? A może coś innego powodowało taki nieprzyjemny zafarb?
Szukałem informacji na forum fuji, ale nie znalazłem.
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
W lustrzance patrząc przez wizjer widzisz scenę taką jaka Ci się wydaje, że jest. Jak masz ustawione WB na auto to o kolorystykę zdjęcia tak naprawdę ocenisz dopiero przed komputerem. W Elektronicznym wizjerze zobaczysz scenę już zinterpretowaną przez aparat i mniej więcej tak będzie wyglądała na zdjęciu. Oczywiście WB tyczy się tylko plików jpg. RAW nie mają zdefiniowanej temperatury barwowej.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ale X20 ma wizjer optyczny - lunetkowy z pokryciem 85% i związaną z nim paralaksą.
Być może kolorowy "zafarb" jest związany z wbudowanym wyświetlaczem LCD?
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Kuba Nowak napisał/a:
Ale X20 ma wizjer optyczny

Fakt. Założyłem, że ma elektroniczny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach