mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
bigt napisał/a:
aką masz komórkę ?

Solida 2100, czy jakoś tak.

bigt napisał/a:
kompakt jest lepszy od lustra bo mimo że ma mniejsze możliwości foto, to jednak jest mniejszy, lżejszy etc,

To się nazywa dopasowanie sprzętu do potrzeb.
Podobnie wygląda sprawa w motoryzacji - nie zawsze wieksze, szybsze, nowsze jest lepsze. Pani jeżdżąca do centrum na zakupy będzie zachwycona starym seinczento - nie żal podrapać, łatwo się parkuje, mało pali i ma miejsce na torebkę [!].
Mam lustrzankę, mogłabym kupić inny telefon, ale jednak doszłam po przemysleniu do wniosków, że dla moich potrzeb idealny będzie mialutki, taniutki kompakcik.

Naprawde - nie odmawiaj mi zdolności logicznego myslenia i znajomości moich własnych potrzeb ;-) :mrgreen:
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
Właśnie uświadomiłem sobie jake mam szczęście.
Za kilka sms-ów z rozwiązaniem krzyżówki wygrałem kompakta. Nie jest to jakiś
szczyt marzeń ale na codzień do noszenia w kieszeni w sam raz. Nie powiem nazwy ale jakoś tak na N.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
DMG, z jakiej gazety?
Bo ja zawsze próbuje i nigdy nic nie wygrałam :-|
 
bigt  Dołączył: 25 Kwi 2011
mygosia napisał/a:
Naprawde - nie odmawiaj mi zdolności logicznego myslenia i znajomości moich własnych potrzeb ;-) :mrgreen:
Skoro nie miałaś lepszego telefonu z lepszym aparatem to może po prostu nie jesteś ich świadoma ? ;]


mygosia napisał/a:
DMG, z jakiej gazety?
Bo ja zawsze próbuje i nigdy nic nie wygrałam :-|
Liczysz że w niej wygrywają wszyscy ? :)

mygosia napisał/a:
Solida 2100, czy jakoś tak.
Wcale się nie dziwię że twierdzisz że potrzebujesz kompakta ;]
 

DMG  Dołączył: 21 Maj 2011
mygosia napisał/a:
DMG, z jakiej gazety?
Bo ja zawsze próbuje i nigdy nic nie wygrałam :-|

Trafiło mi się dwa lata temu w Teletygodniu. Od tego czasu
niczego więcej nie wygrałem i chyba już im zwróciłem
równowartość wygranej :-D
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
bigt napisał/a:

Pierwszy lepszy który przychodzi mi do głowy, do tego jest już stary , a dość ciekawy to np samsung SCH-W880.
[ Dodano: 2011-05-27, 23:00 ]
ew M8910, nowszy.

Samsung SCH-W880 - w Polsce niedostępny
samsung M8910
- brak systemu
- mała ilość aplikacji
- słaba jakość wideo (mogła być 720p)
Tak się składa że jestem fanem Samsunga i mam sporo urządzeń tej firmy,
moja podstawowa komórka to Samsung Omnia.
Nie widzę żadnego powodu aby się z nią rozstawać tylko po to żeby przesiąść się na słabszy telefon który ma lepszy aparat. Zwłaszcza jeżeli ten aparat jest gorszy od kompakta którego dokupiłem. Poza tym telefon jest dla mnie bardzo osobistym przedmiotem którego zwykle nikomu nie pożyczam. Z kompaktem nie mam tego problemu ;-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
bigt napisał/a:
Skoro nie miałaś lepszego telefonu z lepszym aparatem to może po prostu nie jesteś ich świadoma


A przepraszam - skąd wysnułeś wnioski, że nie miałam?
Rotfl.

bigt napisał/a:
Wcale się nie dziwię że twierdzisz że potrzebujesz kompakta ;]

No właśnie - znam swoje potrzeby i je realizuję.

Dziękuję za "super rady" panie wszechwiedzący.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Teos napisał/a:
Nie wiem czy jestem "wymagającym fotografem" ale właśnie kupiłem sobie kompakta.Od dawna o czymś takim marzyłem. Szukałem od jakiegoś czasu i na wyprzedaży w realu kupiłem aparacik Canon IXUS 100 IS.

Ja początkowo poszukiwałem coś ambitnie jak w tytule Kompakt dla wymagającego fotografa, a zakończyło się na "małpiszonie" Canon Powershot A2200 który zarekwirowała żona (notabene dla niej niby zakupiony). Według opinii Koleżanki Małżonki, aparacik jest prosty w obsłudze, śliczny i poręczny, bo mieści się w jej torebce – tutaj moje przeogromne zdziwienie, ponieważ w torebce spokojnie mieszczą się dwie lustrzanki, zestaw obiektywów oraz flash... :roll:
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
ADestroyer - Z ust mi to wyjąłeś!
 

tomekkarol  Dołączył: 17 Sty 2010
ADestroyer napisał/a:

w torebce spokojnie mieszczą się dwie lustrzanki, zestaw obiektywów oraz flash... :roll:


No to juz wiem, czemu żonka tak boi się spacerów foto. Że też wcześniej na to nie wpadłem :evilsmile:
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Hurra !!!
Udało mi się zmusić IXUS'a do zapisu w RAW-ach :mrgreen:
Zainteresowanym polecam CHDK - genialny projekt zza wschodniej granicy.
RAW-y to tylko niewielka część możliwości.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Teos, gratulacje. A tak w ogóle to słyszałem co nieco ale nie kojarze. Sprawa dotyczy tylko canona, prawda? Oj fajne byłoby pewnie do F200EXR. Choć ostatnio się zastanawiam jak wiele można powyginać RAWa z tak małej matrycy.
Wcześniej narzekałem na niepełny manual w fujiku (skrajne wartości) a teraz stwierdziłem, że zupełnie wystarczy (biorąc pod uwagę limit dyfrakcyjny i GO z małej matrycy).
Ponadto mając na uwadze wielką DR fuji brak rawa też zaakceptowałem w sumie.
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Ekajana napisał/a:
Sprawa dotyczy tylko canona, prawda? Oj fajne byłoby pewnie do F200EXR. Choć ostatnio się zastanawiam jak wiele można powyginać RAWa z tak małej matrycy.

Zgadza się CHDK jest tylko dla Canona i to nie do wszystkich modeli.
Jeżeli masz ochotę się pobawić w ciecie i gięcie RAWa z małej matrycy to proszę bardzo:
DNG z Canon'a IXUS 100 IS
Z premedytacją zrobiłem zdjęcie baaardzo kontrastowe żeby zobaczyć co można z niego wyciągnąć. O walorach artystycznych proszę się nie wypowiadać bo ich nie ma.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Teos, Dzięki! Trochę zobaczyłem jak wygląda iso 400 z takiego aparatu (chyba, że to było inne) i jak musi być odszumiane. W sumie zdążyłem przyciąć ładnie światła i widzę,że raw tu się może przydać. Niestety Raw Therapee mi się wiesza. Kurka wodna, że też przyzwyczaiłem się do tej wywoływarki.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Teos napisał/a:
Zgadza się CHDK jest tylko dla Canona i to nie do wszystkich modeli.

Na mojego (no dobra żony) Canon Powershot A2200 jeszcze nie ma... :cry:
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Ekajana napisał/a:
Niestety Raw Therapee mi się wiesza
którą masz wersję? ja mam 3.0B1.30 - czasami zdarzają się zwisy ale zazwyczaj wtedy gdy za dużo mu dam do roboty. Ostatnio nawet całą sesję dałem do kolejki i przemielił (coś ok 70 fot) - nigdy nie uruchamiam przetwarzania kolejki gdy obrabiam zdjęcia. z rozmowami o RT zapraszam do odpowiedniego wątku ;)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
pyciar, mam tę starszą wersję. Obsługa nowej jakoś mi nie przypasowała. To dobry wątek, bo dotyczy obróbki rawa uzyskanego w ten sposób :-P
 

Teos  Dołączył: 01 Lis 2010
Niestety te RAW-y po bliższym przyjrzeniu wyglądają nieciekawie, zwłaszcza w porównaniu z jpg z puszki.
Rozdzielczość RAW 2008x1505 JPG 4000x3000
Zresztą oceńcie sami:
DNG z aparatu

JPG z aparatu

Tak wygląda cały kadr:



a tak crop z jpg:



Tym którym będzie się chciało ściągać tego RAWa polecam przyjrzenie się kropli i porównanie do jpg-a.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
JPG po obróbce chcesz porównywać z surowym RAWem ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Teos napisał/a:
Rozdzielczość RAW 2008x1505 JPG 4000x3000
raw ma taki sam rozmiar: RT czyta go jako 4008x3008 (kwestia algorytmu demozaikowania). u Ciebie może być inaczej bo wiele prostych programów (np irfan view) czytając rawy albo wczytują zaszyty jpg albo aby przyspieszyć proces wypluwa o połowę mniejszy obraz.

porównując jpg z aparatu i mój mam wrażenie że aparat poza wołaniem rawa robi jeszcze korekcję beczki obiektywu :-/

obrobiłem kropelkę jak i poprzedniego kwiatka - wychodzi całkiem ok, iso 400 spokojnie używalne (zwłaszcza jak kontrast nie jest aż tak duży i kadr dobrze oświetlony) a raw daje dokładną kontrolę nad balansem bieli i odszumianiem.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach