matb  Dołączył: 02 Lis 2006
110?
Tak sobie czasem myślę, że fajnie byłoby mieć "coś małego na miasto". I nawet się nastawiłem na jakiegoś dalmierza - hi-matica, olympusa czy coś. Ale ceny jakoś mi nie przypadły do gustu, wybór nijaki i w ogóle... A generalnie to one się Pentax nie nazywają :-P
Ale... przyszedł mi na myśl szatański plan - a może tak Pentaxa 110? :evilsmile:
Tylko, że ja się na tym nie znam :roll: Więc może wytłumaczycie mi, jakie walory użytkowe ma taki system? W sensie - czy do tego się da filmy kupić, czy da się je wywołać (niekoniecznie samemu, ale w labie :-P ), czy się takie "malutkie" zdjęcia da się oglądać itd...
No tak generalnie - czy poza wartością kolekcjonerską taki zestaw Pentaxa 110 (body, winder, zestaw obiektywów) ma jakieś użytkowe zastosowanie obecnie?
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
To jest na film 110...

Poza tym dalmierz to zupelnie co innego. Trzeba sprobowac. Ja wsiaklem zupelnie...

[ Dodano: 2007-10-12, 23:13 ]
Kup to: http://allegro.pl/item253...mar_c_4_90.html
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Następnego sprowadzą na manowce :evilsmile:
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dan, ja wiem, co to dalmierz, i wiem, że Pentax 110 - jak sama nazwa wskazuje, jest na film 110. Tyle tylko, że ja nie do końca wiem "co to jest ten film 110" ;-)

A lajki nie kupię. Nie nazywa się Pentax :-P
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zdano napisał/a:
Następnego sprowadzą na manowce

Raczej na prosta.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
matb napisał/a:
co to jest ten film 110

http://en.wikipedia.org/wiki/110_film
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
matb napisał/a:
dan, ja wiem, co to dalmierz

Ale to nie tak! Mozna sobie czytac o tym jak sie robi zdjecia dalmierzem, ale to nie zastapi praktyki. Bawiles sie jakims? :-)

matb napisał/a:
Tyle tylko, że ja nie do końca wiem "co to jest ten film 110"

Zdaje sie, ze sporo mniejszy niz 135... i trudniej dostepny.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Tez sie zastanawialem nad 110 dla sportu ;-) W zasadzie jedyny dostepny w tej chwili material to jakies tam Fuji i przeterminowane Koniki. Przy odrobinie samozaparcia mozna samemu wycinac paski z blony 135 i ladowac recznie do kartridzy - np czarnobiale. Problem z kolorowymi negatywami jest taki, ze w Polsce nigdzie Ci tego nie wywolaja. Ogolnie gra wybitnie nie warta swieczki ;-)

dz.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
dan napisał/a:
Kup to: http://allegro.pl/item253...mar_c_4_90.html

Za taka cene to zdecydowanie wolalbym Minolte CLE z tym samym mocowaniem a wiekszymi mozliwosciami, ktore Leica osiagnela dopiero w M-7 ostatnio :-P

[ Dodano: 2007-10-13, 12:11 ]
dzerry napisał/a:
Tez sie zastanawialem nad 110 dla sportu ;-) W zasadzie jedyny dostepny w tej chwili material to jakies tam Fuji i przeterminowane Koniki. Przy odrobinie samozaparcia mozna samemu wycinac paski z blony 135 i ladowac recznie do kartridzy - np czarnobiale. Problem z kolorowymi negatywami jest taki, ze w Polsce nigdzie Ci tego nie wywolaja. Ogolnie gra wybitnie nie warta swieczki ;-)

Nie wiem czy Prolab w W-wie nie wolal jeszcze 110? W sumie to raczej zalezy od maszyny do wolania - jesli jest przystosowana do filmu 110... tylko pewnie nawet nie kazdy pracownik labu moze sobie zdawac z tego sprawe ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
dzerry, dzięki. To mnie trochę wyleczyło ze stodziesiątki. Jeszcze może w poniedziałek w sklepiku z filmami zapytam, czy takie coś prowadzą i jak to jest z wołaniem.

[ Dodano: 2007-10-13, 14:18 ]
Tak sobie pogrzebałem trochę i nie jest aż tak tragicznie! Można dostać film Fuji Superia 200 "Pcket" 24 klatki. No i wołają w Rossmanie! :-D
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
matb napisał/a:
Tak sobie pogrzebałem trochę i nie jest aż tak tragicznie! Można dostać film Fuji Superia 200 "Pcket" 24 klatki. No i wołają w Rossmanie!
Jesli tak, to moze warto sie pobawic, poki jeszcze mozna. Cale zestawy 110 z 3 szklami, lamoa i walizeczka chodza za jakies koszmarne grosze. Tylko co dalej? A odbitki w Rossmannie robia? Skanowac by trzeba bylo prosto z szyby, co oznacza mega mydlo, w dodatku przy takim formacie.

dz.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
dzerry napisał/a:
Cale zestawy 110 z 3 szklami, lamoa i walizeczka chodza za jakies koszmarne grosze.
widziałem takie na ebayu za coś koło 100€
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
A odbitki w Rossmannie robia? Skanowac by trzeba bylo prosto z szyby, co oznacza mega mydlo, w dodatku przy takim formacie.


Mozna zrobic maske do maski 35mm :-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Widzieliscie, ze lomography sprzedaje cz-b film 110? Tani nie jest, ale jak ktos ma 110, to chyba warto te pare euro wydac. Do tego dokupic szpule na 110 i jechana :-)
http://eur.shop.lomograph...-110-bandw-film
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
dzerry, właśnie mam taki zamiar. Nawet chcę się dla tego aparaciku nauczyć wywoływać filmiki w koreksiku. Jeden już czeka.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Iza, masz szpule? Jesli nie, to widzialem, ze dosc popularna jest opcja przyklejania filmu emulsja do gory do wywolanego filmu i nawiniecie w normalna szpule. Chociaz z drugiej strony, za kilka dolarow mozna kupic koreks Yankee ze szpula na 110, 135 i 120.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
dzerry napisał/a:
Iza, masz szpule?
Jeszcze nie, ale w zasadzie w każdej chwili mogę mieć od Dady. Na razie tylko nie mam czasu ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Koreks uniwersalny firmy PZO miał możliwość ustawienia szpul na 16 mm. Na All.. bywają po 15-20 zł
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Ale jeśli się dobrze orientuję, to ten którym można tylko kręcić a nie można odwracać. Bo tak ma skonstruowaną pokrywkę.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach